Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Normális ha ennyit költök a...

Normális ha ennyit költök a cicáimra?

Figyelt kérdés

Ugye kezdő felszerelésre ott hagytam anno 130ezer Ft-ot.

Vettem 2db szállítóboxot, 1db kaparóbútort, 4db fekhelyet, 2db alomtálca, 2db kilépőszőnyeg, 1db alomlapátot, 2db fésűt, 6db tálat és 2db tálalátétet.

+ 10db játékot.

Egyébként 2db törzskönyves Brit Rövidszőrű kandúr cica.

Azt hiszem 300000 Ft-ért vettem a kettőt.

Ugye vannak a pótolandó dolgok.

Alomzacskót, alomszagtalanítót, lazacolajat és fogkrémet 3 havonta veszek általában és ilyenkor körömvágásra megyünk kozmetikushoz.

Ez kb. összesen: 10000 Ft.

Általában 2 havonta veszek száraztápot (Wild Freedom) az 15000Ft.

Havonta veszek almot (2000Ft), nedves eledel (Wild Freedom) ez 15000Ft.

Szoktam venni jutalomfalatot az egyik játékhoz 1500Ft és ez is a Wild Freedom.

+ maláta pasztát veszek hozzá ami 1000 Ft körül van.

3 havonta féreghajtózunk és bolha elleni cseppet is akkor kap.

Ez kb. 5000Ft.

Ezt nem felvágásból írom ki, csak sokan már betegesnek tartanak ez miatt.

Szerintetek ez normális vagy tényleg vissza kellene venni?


2020. nov. 18. 23:34
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/76 anonim ***** válasza:
75%
Ezt csak te tudod eldönteni.
2020. nov. 18. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/76 anonim ***** válasza:
28%
Szerintem sok. Nekünk 4 cicánk van, de csak macska kaját veszünk. Játszani nem játszanak (vagy ha igen arra elég egy nagy fűszál is), a dolgukat meg az udvaron végzik.
2020. nov. 18. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/76 anonim ***** válasza:
35%
Ha ennyi felesleges pénzed van... 🤷
2020. nov. 18. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/76 anonim ***** válasza:
66%
Egy dolog amit sosem fogok megerteni. Miert vagatjak a macskak kormet? En ugy tudom nem jo a macskaknak. Nekem 4 van de kaparassal elintezik maguknak. Ha vettel kaparofat akkor minek?
2020. nov. 18. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/76 anonim ***** válasza:
18%
NEM
2020. nov. 18. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/76 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem meg normális, pont hogy ilyen egy felelős macskatartó.

Ha telik rá, akkor semmi gond nincs vele...

Ha viszont problémát okoz, akkor viszont vissza lehet belőle venni egy kicsit, anélkül hogy a macskáid ezt komolyabban elszenvedjék...

Ha még így is problémát okoz, vagyis más elől veszik el a pénzt, ami elengedhetetlen, akkor valószínűleg nem mérlegelted megfelelően a helyzetedet, mielőtt bevállaltad az állatokat.


Nekem egyébként kettő befogadott házi macskám van.

Tudom, hogy ezt a 2db almos dolgot sok blogon írják, főleg a FIC miatt, de én akkor is egy alommal kezdtem és nem lett belőle gond. Így megspóroltam néhány ezer forintot...

Az én macskáimnak nem nagyon vannak fekhelyeik, csak néhány régi (emberi) takaró és párna, de elalszanak a padlón is.

Nem hiszem, hogy ez baj nekik, a kinn élő hajléktalan társaik sajnos sokkal rosszabb helyzetben vannak...

Szóval a fekhelyeken is spóroltam.

Vettem viszont olyan tálakat nekik, melyek csak akkor nyílnak ki, ha a megfelelő macska (nyakörv) áll elé.

Ugyanis teljesen más az igényük ilyen téren.

Az egyik egy érzékeny gyomorra való bárányos tápot kap, az kb. 5,000 forint/KG, a másik meg egy vadhúsosat, ami 4,000 Ft/KG, körülbelül.


Van egy kaparófájuk, amit ketten használnak, az 30,000 forint volt.


A körmeiket nem vágatom és a fogaikat sem mosom (nem is hagyom).


Lazacolajat én is veszek, a Grizzlypetet. Viszont már olyan régen vettem, hogy az árára nem is emlékszem.


+ kapnak még féreghajtót 3 havonta, meg egyéb élősködők elleni szert is, annak ellenére hogy benti macskák.


Oltásból egyszer megkapták a kombináltat, meg veszettség ellenit, de ezen kívül nem szoktam oltatni őket.

Most 4 évesek és 3 éve voltak dokinál.

Ivartalanítva is vannak...

Mostanában lesz esedékes megnézetnem a vérképüket, mert úgy határoztam, hogy azt azért 3 évente megnézetem... De azon kívül már csak akkor költők dokira, ha feltétlenül muszáj.

Egyébként még sosem voltak betegek.

2020. nov. 19. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/76 A kérdező kommentje:
4es, én személy szerint azért vágatom a körmüket mert kaparófa mellett is nagyon éles, ami nem is lenne baj de játék közbe megcsikarhassák a kezem amin egy nagy anyajegy van és könnyen daganatos megbetegedés indulhat ha azon akár egy kis karc, vágás esetleg égés lesz.
2020. nov. 19. 00:06
 8/76 anonim ***** válasza:
72%
Ha megteheted és szeretnél rájuk ennyit költeni akkor miért ne? Én is rengeteget költenék a kutyámra ha megtehetném, bár sokszor így is le kell, hogy állítson valaki :D
2020. nov. 19. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/76 anonim ***** válasza:
26%
Én a sajátomnak levágom köröm csipesszel csak a végét hogy ne legyen tūéles.Csak ezért szerintem fölösleges túráztatni szegény macsekot.
2020. nov. 19. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/76 anonim ***** válasza:
66%

4, benti cicáknak kevés a kaparófa, ajánlott vágni a karmaikat, hogy ne nőjenek túl. Fájdalmas is lehet, plusz simán zavaró, ha beleakad mindenbe dagasztásnál vagy játéknál.


Kérdező, én sokallom, de ha megteheted, hajrá. :)

A kezdőszettet szerintem eltúloztad, minek annyi tál? Minek annyi fekhely? Minek a külön fésű? Játékból se kell egy évre előre betárazni, úgyis mindig vesz az ember ezt-azt, mikor kaját vesz.

(Mi kaparóból is egy kicsivel kezdtünk, mert idővel alakult ki, hogy melyik cicánk mit szeret, és aszerint vásároltunk, így nem volt felesleges kidobás. De mondjuk mi befogadott nagycicákkal voltunk, egy kölyköt nyilván hamarabb szoktatsz rá, hogy ezt vetted, ez a tied. :D)


A cicafogkrémnek se látom értelmét, többre mész dentalos jutifalikkal vagy rágóval, ha olyan a macska. Szerintem a lazacolaj is felesleges, ha prémium tápot kapnak. A karomvágás is megoldható otthon, a karomvágót egyszer kell megvenni, főleg, hogy te kölykökkel kezdtél, őket még jobban rá lehet szoktatni. De nyilván, ha nem tudod megoldani, akkor oké.


Szerintem sok a havi kiadásod, de ha neked belefér anyagilag, akkor ne érezd magad rosszul ettől. :) Ha saját keresetből megy, akkor senkinek semmi köze hozzá.

2020. nov. 19. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!