Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Normális ha ennyit költök a...

Normális ha ennyit költök a cicáimra?

Figyelt kérdés

Ugye kezdő felszerelésre ott hagytam anno 130ezer Ft-ot.

Vettem 2db szállítóboxot, 1db kaparóbútort, 4db fekhelyet, 2db alomtálca, 2db kilépőszőnyeg, 1db alomlapátot, 2db fésűt, 6db tálat és 2db tálalátétet.

+ 10db játékot.

Egyébként 2db törzskönyves Brit Rövidszőrű kandúr cica.

Azt hiszem 300000 Ft-ért vettem a kettőt.

Ugye vannak a pótolandó dolgok.

Alomzacskót, alomszagtalanítót, lazacolajat és fogkrémet 3 havonta veszek általában és ilyenkor körömvágásra megyünk kozmetikushoz.

Ez kb. összesen: 10000 Ft.

Általában 2 havonta veszek száraztápot (Wild Freedom) az 15000Ft.

Havonta veszek almot (2000Ft), nedves eledel (Wild Freedom) ez 15000Ft.

Szoktam venni jutalomfalatot az egyik játékhoz 1500Ft és ez is a Wild Freedom.

+ maláta pasztát veszek hozzá ami 1000 Ft körül van.

3 havonta féreghajtózunk és bolha elleni cseppet is akkor kap.

Ez kb. 5000Ft.

Ezt nem felvágásból írom ki, csak sokan már betegesnek tartanak ez miatt.

Szerintetek ez normális vagy tényleg vissza kellene venni?


2020. nov. 18. 23:34
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/76 anonim ***** válasza:
62%
Ja meg alom, 10kg spar sbudget az 750, 10 napig elég, szóval abból 3 kell.
2020. nov. 19. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/76 A kérdező kommentje:
Benet almot használunk és 1 hónapig kitart, biológiailag lebomló.
2020. nov. 19. 11:41
 33/76 anonim ***** válasza:
37%

Attól, hogy biológiailag lebomlik és a wc-be bedobhatod a kakit, még nem bír ki 1 hónapot. Főleg 2 macskánál.

Egy macska már másfél hét után simán mellépisil, ha kezd büdösödni, vagy túl sok pisis rész van benne. A kakit mi is kidobjuk, de itt a hangsúly a pisilésen van, mert ha már szét van hugyozva az egész alom, akkor nem fogják használni. És tekintve, hogy egy macska napi 2x pisil átlagosan, neked meg kettő is van, az napi 4 pisi.

Nekem ne mondd, hogy 1 hónapig bírja az alom napi 4 pisivel, mert falnak megyek, ez hülyeség.

2020. nov. 19. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/76 anonim ***** válasza:
22%

Elárulom hogy a legolcsóbb zöld zsákos is biológiailag lebomló.

Ez csak reklámszöveg mint mikor a gyümölcslére írják hogy vegánok is ihatják.Tényleg b***meg?

2020. nov. 19. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/76 anonim ***** válasza:
52%

33, akkor kapaszkodj meg, nálunk havi egyszer van teljes alomcsere, amúgy csak kiszedjük a pisit-kakit és rátöltünk. Soha egyik macska se járt még mellé.

Csomósodó alomnál működik akár betonit, akár lebomló, a szilikátos cucc tocsog csak a pisiben, ha nem cseréled.

2020. nov. 19. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/76 anonim ***** válasza:
0%

Igen, ez a 2000 Ft-os alom nekem is érdekes. Meg az is, hogy havonta kell cserélni csak.

A zooplus.hu - ról rendelek almot, de legkésőbb 3 hét után már muszáj cserélni. Ekkorra már elviselhetetlen lesz a szag,tiszta vizelet az alom, hiába takarítom naponta, távolítom el a csomókat. Ráadásul letapad a tàlca aljára is az egész. És ezek az almok bizony két macska esetén min. 4-5000-be kerülnek kb. 2 hétre.

2020. nov. 19. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/76 anonim ***** válasza:
30%

Érdekes összeállítás! Szerintem azért ennyi, mert nem gondoltad át..

Zacskóért pénzt adsz miközben dobod ki amiben hazahozod a boltból a cuccokat? Tök praktikus eltenni erre az esetre vagy nem is használni! Egy jó kuka nem áraszt szagokat, nem 1 hétig kell gyűjtögetni sem..

Szag nincs tiszta alommal, lehet túl vékony rétegben teszed ki, így nem tudják rendesen elásni! Aldis csomósodót használok, semmi szaga, mert nem marad benne látható termék.

Az 1000Ft-os maláta paszta túl olcsónak tűnik. Mindennap gagyi helyett én a GimCat Professionalt veszem 3500 körül nagyobb kiszerelésben és kúraszerűen 3-4 napig adom havonta. Hónapokig elég. 3. napon szokta kitenni a bundát a kőre, semmi mástól sajnos nem!

Tápból Purizont veszek 6,5kg 12000Ft. Kicsit olcsóbb csak de nálunk bevált! Halas-csirkés, bárányos-halas, így lazacolaj nélkül is fényes-selymes a 3 rétegű hosszú bundája!

Nedves eledelt én már nem veszek, mert a sokadik drágát hányta ki. Nem mindennap adok amúgy sem, de 10 perc alatt megvan friss husiból hőkezelve, kockázva. Lehet fagyasztani, hűteni másnapra! Akár a számunkra nem ehetők is felhasználhatók, pl. mellcsont, porcok, csirkemell csücskök, máj rágósabb részei..

Az élősködők elleni védelmen tudtam sokat spórolni idén. Benti cica, tisztaság van, így nem vettem spot-ont. 1x kapott, mert jól esett sétálni, de pl. a kullancsokat ugyanúgy szedtem ki a szőréből mikor átnéztem frissen hazaérve! Nesze neked 6 ezres mindenre jó spot-on.. :( Te melyiket veszed? Szerintem amúgy nem is jó havonta vegyszerezni a cicát..

Oltásból viszont idén a Felv kombit kapta, jobban alszok!

A kezdeti költség mindenkinek sok. Nekem 90 ezres mászóka van, de 45ért vettem, mert utolsó darab. Szerintem túléli a cicát! :D Sokan erre is sajnálják, így 2 évente vesznek olcsót vagy új bútorokat és szőnyeget..

Van néhány jó ötletnek tűnt dolog is, de nem sok. 5 ezerért vettem játékvasutat.. na arra ül le mikor a kupakot focizza! :D Ciniket, labdákat én varrtam, ő nézte, koordinálta! Boltikra rá se néz!

Pepcoban van jó játék! Csörgő szett és a pálca is szuper! Ott 290Ft, állatboltban 2-3000. Ajándékba hoztak drágát, na melyikkel játszik? :D

2020. nov. 19. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/76 A kérdező kommentje:

Igen igazatok van, az almot elírtam.

Szóval 3 havonta veszek 24 kg-os almot, ami 7500 Ft.

2020. nov. 19. 21:18
 39/76 anonim ***** válasza:
0%
Én tökre egyetértek azzal a veganizmusban is meglévő szemlélettel, hogy állatvédő = minden állat szempontja fontos neki, akinek csak a saját cicája, kutyája, az társat keres a magánya ellen. Sok kutyabarát nem állatvédő , hanem kutyavédő. Állatvédő, akinek minden állat fontos. Szóval igenn,gáz ezn gúnyolódni. Nem kötelező senkinek vegánná válnia, de tud változtatni a szokásain, ha akar, nem csak a háziállatkájától gondoskodni, hanem pl. figyelni arra, hogy mennyi állati eredetű élelmiszert fogyaszt, tud-e helyettesíteni valamit mássla, ami nem állati, honnan szerzi be az állati terméket..stb. Manapság menő ezen meg a vegánságon vihogni, de ez az igazság. Ha vihog rajta, miért is lenne állatbarát ? Szeretjük a cicánkat és ölnénk miatta, de gúnyolódunk az ebédre készült csirkepörköltünkön ? Ne már. Ugyanolyan állat volt ő is, mint a cica.
2020. nov. 23. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/76 anonim ***** válasza:
Nekem a macska kedvenc, a csirke hobbiállat, innentől kezdve nem egy kategória 🤷
2020. nov. 23. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!