Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Normális ha ennyit költök a...

Normális ha ennyit költök a cicáimra?

Figyelt kérdés

Ugye kezdő felszerelésre ott hagytam anno 130ezer Ft-ot.

Vettem 2db szállítóboxot, 1db kaparóbútort, 4db fekhelyet, 2db alomtálca, 2db kilépőszőnyeg, 1db alomlapátot, 2db fésűt, 6db tálat és 2db tálalátétet.

+ 10db játékot.

Egyébként 2db törzskönyves Brit Rövidszőrű kandúr cica.

Azt hiszem 300000 Ft-ért vettem a kettőt.

Ugye vannak a pótolandó dolgok.

Alomzacskót, alomszagtalanítót, lazacolajat és fogkrémet 3 havonta veszek általában és ilyenkor körömvágásra megyünk kozmetikushoz.

Ez kb. összesen: 10000 Ft.

Általában 2 havonta veszek száraztápot (Wild Freedom) az 15000Ft.

Havonta veszek almot (2000Ft), nedves eledel (Wild Freedom) ez 15000Ft.

Szoktam venni jutalomfalatot az egyik játékhoz 1500Ft és ez is a Wild Freedom.

+ maláta pasztát veszek hozzá ami 1000 Ft körül van.

3 havonta féreghajtózunk és bolha elleni cseppet is akkor kap.

Ez kb. 5000Ft.

Ezt nem felvágásból írom ki, csak sokan már betegesnek tartanak ez miatt.

Szerintetek ez normális vagy tényleg vissza kellene venni?


2020. nov. 18. 23:34
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/76 anonim ***** válasza:
45%

Hát ez nekem sem szimpi amit a kérdező a haszonállatokról ír.

Én is luxusban tartom az állataimat (két macska, egy kutya, két tengerimalac, mind mentett), és húsevő vagyok, mert önző vagyok ahhoz hogy lemondjak a húsról, de attól még érdekel a haszonállatok sorsa és nem cseszegetem a vegákat/vegánokat, hanem tisztelem őket és örülök hogy vannak olyan emberek akik a saját önzőségük elé tudják helyezni az állatok jólétét.

Adakozok is amennyit tudok, mert akinek arra van hogy a saját állatait luxusban tartsa, annak arra is kell lennie hogy a többi állatot is támogassa ahogy tudja.

2020. nov. 29. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/76 anonim ***** válasza:
33%
61, ez egy ezerszer szimpibb hozzáállás. Szerintem sem verte a csalánt senki, hogy a kérdező ne egyen húst, csak felvetették, hogy lehet tenni értük is valamit. Pl. kevesebb húst eszel vagy támogatod őket anyagilag/étellel vagy aláírsz értük petíciókat ...stb.
2020. nov. 29. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/76 anonim ***** válasza:
33%
59, mindenkinek van felelőssége, valakinek sok, valakinek kevés. Szerintem legyél azon, hogy a te felelősséged minél kevesebb legyen és biztasd erre a környezetedben élőket is, mindenkinek vannak olyan szokásai, amiknek legalább egy részén tudna változtatni, ha akarna. Igy kell ezt felfogni, nem úgy, ahogy leírtad, hogy te semmiről sem tehetsz, mert nem te darálod le a csibét. Ez világos, de ha megveszed, azzal támogatod azt, aki bedarálja. Ha mástól veszed/nem veszed/kevesebbet veszel/aláírsz egy petíciót, hogy ne tegyék ezt...stb., akkor már tettél valamit azért, hogy ne tegyék. Amíg itt küzdenek egyesek azért a kommentjeikkel, hogy nekik nincs semmi felelősségük ezekért, addig aláírhattak volna 3 petíciót.
2020. nov. 29. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/76 anonim ***** válasza:
35%
Aláírtam már sokmindent, amivel más kitörölte.. Mentettem állatot. Tettem feljelentést ember és állat jólétének érdekében is. Mi történt? Semmi. Még én magyarázkodhattam rágalmazásért, mert ilyen a törvénykezés. Innentől had ne legyen az én hibám, hogy pl. az az állat is meghalt és ugyanolyan lelki terrorban él a gyerek is.. :( Nem egymásra kellene haragudni, hanem arra, aki a bünt követi el. Azt büntetni újra!
2020. nov. 29. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/76 anonim ***** válasza:
0%
64, abszolút igazad van, de az sem vezet sehová ha feladjuk és azt mondjuk hogy "próbáltam, nem sikerült, úgysem változik semmi" mert valóban nagyon nehéz ebben az állatvédelmi szempontból elmaradott országban elérni valamit, de úgy soha nem is fog menni ha az a kevés is feladja akit egyáltalán érdekel. Sajnos sokkal többen vannak akik nagyívből letojják, mert azt hiszik hogy ők a világ közepe és senki más nem számít, de muszáj hogy legyenek emberek a mérleg másik oldalán is, akik nem mennek el az ilyen esetek mellett.
2020. nov. 29. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/76 anonim ***** válasza:
33%

"Azért egy kiskedvencet ne hasonlítsunk egy haszonállathoz."


Pontosan milyen szempotok, okok miatt ?

2020. nov. 29. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/76 anonim ***** válasza:
0%

A vegán témához annyit tennék hozzá, hogy számomra az extrém kajákkal menőző

(és extrém sokat költő) BARFosok és a luxusmacskások/-kutyások sokkal szélsőségesebbek, mint a vegánok. A legszélsőségesebb vegánon is bőven túltesznek, amikor elkezdik magarázni, hogy 30 kiló nyuszit, nyuszifül rágcsát, őzgidát, ilyen-olyan olajat, fürjtojást, marhaepét vettek az ő kis tündibündijüknek. Ez nem állatszeretet, hanem pszichés kompenzálás.


Ez a kérdés és a topik ugyanilyen - gyakorlatilag az a mondanivalója, hogy a két macsek a világ közepe, a többi állat le va ejtve, ha tehetnéd, angus marhával etetnéd őket, nehogy a szőrük kikopjon. Nem, nem ez a normális gondolkodásmód számomra az állatbarát emberek körében.

2020. nov. 29. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/76 A kérdező kommentje:

66, a haszonállatok azért vannak hogy haszon legyen belőlük, hogy az emberek elfogyasszák a húsát, tejét vagy felhasználják a szőrét.

Ezért etetik és gondozzák őket, hát akkor tegyék is.

Miért lennék ellene??? Hisz ebből van a boltokban a hús is.

Nem zavar ha valaki vegán hisz nem az én dolgom.

És a kiskedvencek azért vannak hogy mellettünk legyenek, szeressük őket és ha mi megengedhetjük magunknak hogy ilyen körülmények között tartsuk őket akkor ez van.

És mint említettem szoktunk menhelyeknek is tápot vinni vagy pénzt adni.

2020. nov. 29. 17:49
 69/76 anonim ***** válasza:
33%
Akkor minek tetted fel tulajdonképpen a kérdést, ha úgyis minden kommentedben megmagyarázod, hogy nincs azzal semmi probléma, ahogy gondolkodsz ? Komolyan nem értem. Mármint, hogy akkor miért kérdeztél meg erről másokat.
2020. nov. 29. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/76 anonim ***** válasza:
33%
A kérdező bizonyára nem látott,hallott még semmit a mai nagyüzemi állattartás és a vágóhidak mocskos titkairól, azért ez a véleménye. Pedig tele van vele a net.
2020. nov. 29. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!