Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért ennyire bújós a cicám?

Miért ennyire bújós a cicám?

Figyelt kérdés

Majdnem 8 éves kandúr cicám az utóbbi időben (hétben) különösen bújós lett, szószerint egész nap hozzám akar bújni, az ölemben akar lenni, ha leülök, leguggolok, lefekszek valahova ő szinte egyből szemet vet rám és rámfekszik. Igazából a nap nagy részében a közelemben van, most nem járok el dolgozni, otthonról dolgozok, tehát igazából ennél több időt es figyelmet nem is tudnék neki adni, tehát nincsen elhanyagolva egyáltalán. Éppen ezért nem értem, úgy viselkedik, mintha alig-alig foglalkoznék vele,de így számomra elképzelhetetlen, hogy szeretethiánya legyen. Mindent megkap, kinti-benti cica (főleg benti)...


Sosem volt az a karmolós, önkényes macska, mint mások, különösen a kandúrokra jellemző lenne ez, de ő mindig is bújós, kedves, türelmes cica volt, amit én imádok benne, és őt is, csak olyan furcsa ez a viszonylag hirtelen hangulatváltozás. Mást nem vettem észre egyébként, a viselkedése a tobbi tekintetben a régi, sokat eszik es alszik :)


De mi lehet a háttérben? Valami baja lenne esetleg, amit így próbál jelezni? Ha eddig egészségügyi gondja volt, akkor magába fordult stb, tehát az egyértelmű volt. Nem hinném hogy ez a helyzet.


Arra gondoltam esetleg, hogy öregszik?! Ezáltal megváltozik a hormonháztartása, kevesebb termelődik vagy hasonló, talán ennyi idősen már több nyugalomra és szeretetre vágyik, de lehet butaság , csak találgatok. Mondjuk szerintem egy macska 8 évesen még nem számít idősnek,tudok olyat, akinek 18 éves a macskája meg 20.


Biztos azt gondoljátok, hogy túlspilázom, csak olyan rossz érzésem van mindig, amikor leülök, nincs szívem nem oda engedni, úgy ki tud nézni magának.. Így hát felengedem, simizem, puszilom, szeretgetem, de néha kénytelen vagyok lerakni, hiszen vannak teendőim, ekkor azonban olyan mintha tényleg nem törődnék vele és lelkifurkám van :D



2020. nov. 20. 10:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha mostanság kezdtél el otthonról dolgozni, lehet, csak kihasználja a lehetőséget, hogy ott vagy és odamehet hozzád. Persze jól el tud lenni egy macska egyedül, de mégis csak más, ha ott van a gazdi.
2020. nov. 20. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Eddig egyetemre jártam, a beosztásom nem igazán volt sűrű, volt félév, amikor heti 3 napot jártam suliba, szóval 5 napot hellyel-közzel otthon voltam... Akkor sem volt ilyen szinten bújós.
2020. nov. 20. 10:48
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is azért, mert sokat vagy otthon.

Én is megfigyeltem ezt.

Azt hinnéd, hogy fordítva van, ha keveset vagy otthon, akkor azt a kis időt akarja kihasználni, de mégis ezt figyeltem meg én is, ha 1-2 hétig otthon vagyok, sokkal ragaszkodóbb.

Bár én olyan aggódós vagyok, ilyenkor mindig azt hiszem, hogy valami betegség bújkál benne.

2020. nov. 20. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Hát ebben lehet van valami, de továbbra is kiemelném, hogy eddig se voltam keveset otthon,mivel eddig csak suliba jártam, de kb ugyanennyi időt otthon is tudtam tölteni. Azért köszönöm :)
2020. nov. 20. 11:17
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Én is most otthon voltam októberben két hétnél picit többet korona gyanú miatt (gyorsteszt pozi, aztán kétszer negatív PCR, csak simán "influenzás" voltam). Nekem is a "jányom" jött bújt, a szokásosnál is többet. Illetve ott volt velem, ahol voltam. :) Én sem bírtam megállni, hogy ne gyurmázzam, simizzem. :))

12 múlt a nyáron. Nekem télen elég sokat bent van, nem szeret kint lenni a hidegben, fázik a hátsója. :P Nyáron is csak a kis ház körül van, félősebb fajta, nem megy el sehova. :)


Mi ketten élünk, nincs társam, nálad van(nak) olyan személy(ek) aki(k)hez ugyanígy oda tudna menni?

2020. nov. 21. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Igen, a szüleimmel lakom, hozzájuk is bújik, de hozzám jön először :) bár kétségtelen, hogy én vagyok az aki a leginkább oda engedi, meg elvégre az én cicam, en vagyok az anyuja :D
2020. nov. 21. 07:31
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

6: 😊

Az én főnöknőm (🙃) csak hozzám bújik. Mióta az életem része, volt két barátnőm meg éltem anyummal is (anyum rekordja volt anno kb. 30mp dorombolás) , de csak hozzám jött. Két lanytesómnak sem engedte oda magát a kisasszony. :)


Van tartása, na. 😅

Meg lehet a pasikat kedveli, csak. :)

2020. nov. 21. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyt érték az előző hozzá szólóval. Az én kandúr cicám is az én és a férjem fenekében van. Anyut 1 év után fogadta el.Nekem.se volt még ilyen cicám aki ennyire más mint a többi cica. Én nagyon örülök h ennyire igényli a társaságunk. Teis örülj neki h ennyire szeret és ne legyen lelkiismeret furdalásod ha lekell tenni. A mi cicának ha el együnk az ajtóban sír egy ideig, ha haza, jövünk vigasztalni kell.
2020. nov. 21. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek. Én nagyon imádom, hogy ő is úgy szeret engem mint én őt :) egyébként furcsa, ölbe imád lenni, meg bárhol simizheti az ember, de csak anyukámnak engedi, hogy felvegye mint egy babát a karjába. Én ugyanúgy fogom őt mint anya, de tőlem 1 mp után kiugrik :D szóval nem értem.
2020. nov. 21. 09:51
 10/13 anonim válasza:
100%
Szia! Ivartalanított a cicád? Az enyém akkor volt hihetetlen bújós, dorombolós, amikor sokat voltam szintén otthon és még nem volt ivartalanítva és épp a nagyfiús korszakát élte.
2020. nov. 21. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!