Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért csinálta ezt a fiú macska?

Miért csinálta ezt a fiú macska?

Figyelt kérdés
Röviden a történet annyi, hogy bunyozott a cicam egy nyesttel( jól ellátta a baját a kis nyestnek) de a verekedés után két gennyes pukli nőt a hátára. Egész nap aludt és nem evett. Elvittem orvoshoz és kitisztította, felnyitotta a harapást. Itt úgy döntöttem egy füst alatt ivartalaníttatom is. Mára már jól van viszont most jön a macska bosszúja: Hazahozott a szájába egy kölyök macskát!!! Nem engedi, hogy elvegyük töle. Ez normális? Vagy most nösténynek képzeli magát? (7 hónapos a cica a fajtáját nem tudom fejből, de olyan hosszúkás az orra és narancssárga a szeme. Ez a kölyökcic meg házicica ilyen cirmos.) Valakinek hasonló eset?

2020. nov. 20. 16:39
 1/7 anonim ***** válasza:
73%

A kandúrok el szokták hurcolni a nőstények kölykeit.


Nálunk egymás utáni két ellésnél is tünt el így kölyök.

2020. nov. 20. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
1-es! Nem mondod?? Tényleg "elrabolják" a kölyköket? De milyen célból? Hozni fog még szerinted többet is?? Uramatyám.. Sajnálom, hogy nálatok volt hasonlo eset és tünt el így kölyök cica. Itt a környéken kérdeztem hiányzik-e valakinek egy cirmos cica, de nem, senkinek sem. Nem értek a cicákhoz, de ilyenkor is ellenek? Mármint télen? Ez a cica törökországból lett hozva, de már megbántam... nem szeretnék macskafalkát. :(
2020. nov. 20. 17:04
 3/7 anonim ***** válasza:
68%

Soha nem hallottam még ilyet! 😶

Nem engedi elvenni? Karmol, ha közelítesz, vagy mi???? Lánymacskának nem képzeli magát, de ez elég fura. Társaságra vágyik?

2020. nov. 20. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
86%

Fajtatiszta macskát pláne nem tartunk kint! Elütik, megmérgezik, szétkapja egy kutya, agyoncsapják...

2 lehetőség van:

1. Némelyik kandúrnak van "anyai" ösztöne, tehát gondoskodásra, utódnevelésre hajlamos. Nekem anno 3 kölyköt hozott haza a kinti ivaros kandúrom, a kölykök anyját meg elzavarta. Úgy bánt velük, mintha az anyjuk lenne.

2. Meg fogja ölni a kölyköt.

Neked kell látni, hogy gondoskodó vele, vagy úgy bánik vele, mint egy egérrel. Nem mindegy, hogy miért nem engedi, hogy elvegyétek tőle.

A macskák bármelyik évszakban vemhesülhetnek és szülhetnek. Tartsd bent a macskádat, csinálj macskabiztos kerítést, vagy keress neki másik gazdát. A nyest harapásától halálos fertőzéseket kaphat.

2020. nov. 20. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igazából nem tudod bent tartani a hazba mert kirágta multkor is az ajto szigetelését :( Azért is mütettem meg, hogy kicsit nyugodtabb legyen. A kiscicával meg játszik, galambhangokat ad ki játék közben. Szekrények mögött játszanak állandóan és mossa is minden nap. Együtt esznek meg minden, de nem engedi hozzáérni a cicához félti. Anyámnak volt egy sándor papagája na azt úgy ahogy van kinyirta. Leharapta a fejét, de nem ette meg. Szóval nem értem ezt a macskát, tiszta dilo.
2020. nov. 20. 20:40
 6/7 anonim ***** válasza:
Akkor grat, lett még egy macskád :)
2020. nov. 22. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi, remélem nem lesz több mert igazi haspók a kölyök.
2020. nov. 28. 01:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!