Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ivartalaníttattam a kóbor...

Ivartalaníttattam a kóbor macskát, ezért már nem kell neki? És mi az, hogy nem volt hozzá jogom?

Figyelt kérdés
Jár ide egy kidobott cica a panelházunkhoz és a szomszédom eteti. Be akarta fogadni, de mindig csak egy kicsit felvitte a lakásba, megetette aztán vissza levitte. Láttam, hogy vemhes, ezért elvittem a dokimhoz és ivartalaníttattam, aztán nálunk lábadozott. Szóltam a szomszédnak még az ivartalanítás napján, hogy nálunk van, odaadom, csak még lábadozik, most is vagy utána is elviheti magához, ahogy szeretné. Erre mondta, hogy nem kell neki, mondom, miért, hisz beakarta fogadni. Erre mondta, hogy már nem. Mondom, most már ivartalan, nem lesz baj a kicsikkel, gazdikereséssel, nem fog tüzelni. Azt mondja, ehhez nem volt jogod, én befogadtam volna a kölykökkel.
2020. nov. 20. 16:57
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
89%
A macskából akart volna pénzt csinálni, ennyi.
2020. nov. 20. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem meg csak hülye a szomszéd.
2020. nov. 20. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
82%
Nem hiszem, hogy pénzszerzési szándéka lett volna a kölykökkel. Vemhes volt a cica. Az illető bevállalta volna a kölyök felnevelését, gazdikeresését is. Erre te ivartalanítottad az anyát, eltéve a kölyköket láb alól. Mivel senkié nem volt a macska, de az illető gondoskodott róla, úgy érzi, nem volt jogod a kölykök életéről dönteni. Ezért behisztizett és nem akarja a macskát. Adj neki időt, majd lenyugszik és lehet, hogy meggondolja magát.
2020. nov. 20. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
73%

Röhögd ki, egy idióta. Szaporítani akatt.


Fogadd be a cicust, nálad jobb helye lesz

2020. nov. 20. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem nagyon jól tetted

Nem kell a felesleges szaporulat, a szomszéd meg felelőtlen

2020. nov. 20. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Igen, azt hiszem én is csak arra tudok gondolni, hogy kiscicázni akart volna.

Szerintem nem fogja meggondolni magát, hanem szerezni fog magának máshonnan cicát. Nem baj, ha befogad másik kiscicákat, az is jó. Csak szegény anyamacska, aki már nem kell neki, mert nem lehetnek kicsinyei, akik cukik.

Nekem már van 3 befogadott, keresek neki másik gazdit.

2020. nov. 20. 17:54
 7/18 A kérdező kommentje:
Vicces, hogy pont attól féltem, hogy kölyköstül nem kell majd neki, de ezek szerint tudott róla, hogy vemhes, pedig még alig látszott.
2020. nov. 20. 17:55
 8/18 anonim ***** válasza:
8%
Az már gyakorlatilag az ő macskája volt. Addigis már gyakorlatilag ő gondoskodott róla; tehát az ő macskája volt. Te meg erre szó nélkül elviszed, és mikor vemhes, ivartalaníttatod. Szerintem ez már az ő macskája volt; erre meg te elraboltad, és ivartalaníttattad a vemhes (!) -tehát már úton voltak a kiscicák is - macskát. Az már gyakorlatilag az ő macskája volt, te meg nem egyeztettél vele; lehet, hogy akarta volna is a kiscicákat. Te meg aztán egyszercsak az ivartalaníttatás után bejelented nagykegyesen, hogy "bármikor elviheti". Hát kösz. Rendkívül ideges lettem volna; és most így, csak így olvasva is felment bennem a pumpa. Az már az ő macskája volt; nem kérte , hogy ivartalaníttasd; erre te meg elhurcolod a vemhes macskáját ivartalaníttatni. Ez borzasztó. Tehát én eleve nem csináltam volna ilyet; de a te helyedben kicsit szégyellném magam. De szóval tehát a magam nevében beszélek; hogy ha mégis csináltam volna ilyet, akkor szégyellném magam. Máá elnézést, de ez van, na.
2020. nov. 20. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
10%
*Lehet,hogy ő meg már tökre örült is,hogy lesznek kiscicák, erre meg vki kiny|r@tja őket. :S
2020. nov. 20. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
10%

*Akkor most már gondoskodjál te a cicáról, vagy legalábbis szállj be, ha már így "kisajátítottad magadnak" a felügyeletét.

(Bocsi,hogy nem egybe írtam,külön jutottak eszembe.)

2020. nov. 20. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!