Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljunk ennyi cicával?

Mit csináljunk ennyi cicával?

Figyelt kérdés

A legöregebb lány cicánk szült 4 lánycicát, egyiket el tudtuk ajándékozni, azóta a kicsik megnőttek és azóta már szült kettő. Egy-kettőt sikerült elajándékozni, de most nálunk így összesen 9 cica van. Anyum nem akarja ivartalanítani őkek, vagy legalábbis a legöregebb cicát mert szerinte nincs rá pénzünk. De így a sok cica etetése is rengeteg pénz és hiába rakunk ki hírdetést, nem kellenek senkinek. Én szeretem mindet, de anyum azt mondja hogy nem maradhatnak és ha megint szül az egyikük akkor majd "elintézi" a kicsiket :( Vagy pedig azt szokta mondani hogy mivel én kaptam szülinapomra a legelsőt, a kicsiket majd ha születnek intézzem el én őket :( Ez alatt azt érti hogy öljem meg őket, de én nem lennék rá képes! És így nem tudom hogy mit csináljak, a cicák amúgy nagyon sok szeretetet kapnak, de ha megint szül az egyikük és utánna a többi, az rengeteg macskát jelent. Én nagyon szeretem őket, de sokszor már azt kívánom hogy bár ne lenne macskám, mert így minden nap azon aggódok hogy nehogy szüljön megint az egyik mert nekem kell őket is ellátni, meg olyan helyet keresni nekik ahol biztonságban vannak mert anyum nem törődik azzal hogy a kicsikkel bajlódjon. Kérlek adjatok tanácsot hogy mit csináljak, én zsebpénzt nem kapok így én nem tudom elvinni ivartalanítani őket. Anyum meg nagyon sajnálja előlük a pénzt, az egyik kicsi nagyon rossz állapotban van de anyum nem engedi hogy állatorvost hívjunk hozzá mert szerinte túl drága, és félek hogy meghal :( Nem tudom miért nem ad rá pénzt, mert nem vagyunk szegények hogy ne teljen rá.


13/L


2010. aug. 11. 03:18
 1/9 anonim ***** válasza:

Mondd neki, hogy egy ember embersége abban mutatkozik meg jól, hogy hogyan bánik az állatokkal. Hozzáteheted, hogy te felnézel rá, most viszont csalódtál benne. Ha tényleg van rá pénzetek, talán meg tudod győzni a megfelelő érvekkel.


Egyébként pontosan ilyen helyzetben vagyunk mi is. Kb. 20 éve befogadtak anyumék egy cicát, és most 10-nél tartunk. Csak az a baj, hogy nekünk pénzünk sincs rájuk... :( Sok rossz állapotban van, és nem tudunk velük mit kezdeni. Annyira sajnálom őket.

2010. aug. 11. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

lehet hogy ez erős lesz, de felelőtlen állattartók vagytok, és ráadásul anyukád egy primitív személy. neked 13 éves létedre több eszed van, mint neki.

ezt magyarázd el neki is, hogy sokkal kevesebbe kerül ivartalaníttatni, mint évekig ellátni a sokszáz macskát, akik még születnek majd.

közben az, hogy az egyik macska rossz állapotban van, és szenved, állatkínzásnak minősül. én azonnal feljelentenélek titeket, ha ott laknék a környéken, és látnám hogy mi folyik a házatok körül a macskákkal.

ha a kiscicákat elteszitek láb alól, akkor is törvényt szegtek. remélem ha ez megtörténik, akkor lesz aki feljelenti anyukádat.

mindenképp beszélj a pici agyával, hogy ne kínozza tovább a macskákat, azt, amelyik ellátásra szorul, azonnal vigye állatorvoshoz, és a többit is, ivartalanításra.

ha annyira primitív, hogy nem fogja fel, mit tesz azzal, hogy hagyja őket szaporodni és szenvedni, akkor még mindig van talán egy kis esélyed. vannak bizonyos szervezetek, akik sürgős esetekben ingyen ivartalaníttatják az állatokat. esetleg bepróbálkozhatnál pár ilyen szervezetnél.


ezt még mindenképp el akarom mondani, büszke vagyok rád, hogy egy ilyen anya mellett mégis ennyire a szíveden viseled a macskák sorsát, és nem a rossz példát viszed tovább.

2010. aug. 11. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Pl Itt egy cikk e-mail cimmel hol lehet INGYEN ivartalanitani a cicusokat talan ez a leghumanusabb megoldas. Remelem segitettem


[link]


Es a cikkben szerplo e=amil, csakhogy nehogy elkerulje a figyelmed:


amacska@t-online.hu


Egyebkent en begugleztam, hogy macska ivartalanitasa es alapitvanyokat kerestem sajna nem tudom Mgyarorszagon ez hogy mukodik de remelem ezzel megoldonank a gondjaid!

2010. aug. 11. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ja es meg annyit, hogy ha felveszed ezekkel az alapitvanyokkal a kapcsolatot talan tudna segiteni orokbe adasba is vagy barmi massal nyugodtan ird le nekik a problemadat ahogy itt is remelem Ok is ugyanolyan normalisak mint Te vagy :)
2010. aug. 11. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
58%
Cirmos Cica Alapítvány, Tata
2010. aug. 11. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ez lesz az év botránya XD Babinéni a macskagyilkos... bocs, ezt muszáj voltXD... Ennél csak az volt durvább, mikor a szomszéd feljelentette a másikat, mert kukorékolt a kakas XDXD.. (bocs, ha az első morbid)

na, de vissza a kérdéshez... én is nagyon sajnálom a cicákat, bele sem akarok gondolni mit érezhetnek AKKOR :S

Imádom a cicákat, látom te is. Próbálj anyukáddal beszélni, és nem kell primitívnek nevezned, csak tudja, hogy egy állatorvos kihúzhat az emberből több tízezer forintot, de szoktak lenni akciók, mikor ingyen ivartalanítanak! Nézz utána! És legyen inkább 1 cicád, de vele foglalkozz rendesen. Vidd mindig állatorvoshoz, féregtelenítsd, oltasd be. Így lesz 1 egészséges és gyönyörű cicád sok beteg helyet...

2010. aug. 11. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem mondok semmit anyukádra, ha hallanád a gondolataimat könnyebb lenne, de gyanítom meg is sértődnél, szóval nem mondok semmit. Nézd, ez nem a te hibád, te felelős vagy, ő egy cseppet sem az. Attól, hogy ez az élőlény nem rendelkezik olyan aggyal még az ember, még megérdemli az emberséges bánásmódot, az orvosi ellátást, ha szükséges. Pontosan mi a baja a kiscicádnak? Lehet kapni synolux antibiotikumot, ez általában jó szokott lenni a legtöbb macskanyavalyára, annyira nem is drága. Ezzel ha valóban beteg a kicsi nem pedig csak kicsit sovány, akkor rendbe tudod tenni, az adagolása rá van írva. Ha csak sovány de semmi tünete nincs és még nem volt féregtelenítve, akkor vegyél neki féregtelenítőt, az adagolás azon is rajta van és az rendbehozza.
2010. aug. 11. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ja és a szülés. Nem csak ivartalanítani lehet, létezik fogamzásgátló tabletta macskáknak is. Ez sem olyan drága.


Üzenem anyukádnak, hogy az én kiscicámat elütötték és a fél életemet odaadnám, csak hogy még 1-2 napot velem lehessen, ő pedig gyakorlatilag arra kért téged, hogy öld meg, ha születnek kiscicák. Minimális tiszteletet sem érdemel az ilyen ember. Ennyi a véleményem róla.

2010. aug. 11. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Egyébként kiscicád gondolom van most. Milyen idősek, és hol laktok? Hátha tudnék segíteni.
2010. aug. 11. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!