Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 15 kiló száraztáp és 28 kg...

15 kiló száraztáp és 28 kg nedvestáp elég egy évre 2 macskának?

Figyelt kérdés

2db, 4-5 év körüli, ivartalanított nőstény macska.

Az egyik testtömege körülbelül 4 kg, a másiké 6 kg.



2020. nov. 23. 16:22
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem nem.
2020. nov. 23. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Akkor mennyi lenne elég és ez a mennyiség meddig lenne jó?
2020. nov. 23. 16:30
 3/22 A kérdező kommentje:
Egyébként magas minőségű tápról van szó, sok hússal.
2020. nov. 23. 16:31
 4/22 anonim ***** válasza:
91%
Kizárt. Az sem mindegy, milyen márka, mert a minimális hústartalmúból többet esznek. De 2 felnőtt macskáknak ennyi kaja magas hústartalmúval számolva sem elég egy évre. Miért akarsz ennyire feltárazni cicakajából?
2020. nov. 23. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

65% hús van a szárazban és 70% színhús a nedvesben.


Csak azért szeretnék mert eddig 2 macskám volt, de Ők is ilyen 3 hónapja vannak csak nálam.


Viszont kénytelen vagyok még három másik macskát befogadni, akik a kertben lesznek egy kennelben (jobbat nem tudok sajnos).


És most számolgatok, hogy hogyan jöhetnék ki a legjobban anyagilag.


Szerencsére találtam egy elég jó ajánlatot erre a száraztápra, mert az egyik boltban valahogy van 15 kilógrammos kiszerelés, pedig a hivatalos oldalról sem lehet ekkorát rendelni, csak harmad ekkorát.

És így elég jelentősen olcsóbb / kg.


Viszont ha nem haragszotok, nem írom le a nevét ennek a tápnak, nem szeretném ha lecsúsznék róla, akár milyen kicsi is rá az esély hogy innen lecsapjon rá valaki.


A kinti macskákat, szárazból egy picivel gyengébb táppal tervezem etetni, de szerintem még az is jobb mint amivel sajnos itthon az átlag macskatartó etet...

2020. nov. 23. 16:42
 6/22 A kérdező kommentje:
Amúgy eddig az a baj, hogy nem figyeltem, hogy mennyit ettek a benti macskáim, de szerintem szárazból 1-1.5 kilót fejenként. Úgy, hogy viszont nedveset eddig még nem nagyon kaptak, csak az utóbbi pár napban.
2020. nov. 23. 16:44
 7/22 anonim ***** válasza:
25%
Kedves 5 ös! A kutyát se érdekli a tápod.
2020. nov. 23. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

#7. Lehetséges.

De egyéb dologról már csúsztam le azért mert ide belinkeltem és valaki megvette, még írta is.

És nem volt több készleten...

2020. nov. 23. 16:47
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Szárazból kb. 130 gramm kell naponta a két macskának összesen, szóval csak a száraz kb. 4 hónapra elég. Nedvesből kb. 400 gramm/nap kellene összesen, ha csak azt kapnának (persze érdemes vegyesen a két félét), szóval csak a nedves 70 napra lenne elég, a kettő együtt kb. fél évig kell hogy kitartson.
2020. nov. 23. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
75%
9-es nagyjából jól számol én 5-6 hónapra saccoltam, h annyira elég két nagytermetű macskának. Más egyebet nem is kapnának?
2020. nov. 23. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!