Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A dominanciát vissza szerezhet...

A dominanciát vissza szerezheti még?

Figyelt kérdés
Van egy nagy mamlasz ivartalan kandúr cicám. Imádom! Most lett egy másik, sokkal kisebb kislány, és úgy tűnik, hogy leuralja a nagy mackómat. Fél tőle, 2 méteres távolságba kerüli ki, stb. Szeretném, hogy jóban legyenek, de mindkettő fél, és a kicsi az, aki félelemből támad a nagyra, a nagy meg ideges ettől az új helyzettől. Mit tehetnék, hogy ne féljenek egymástól, és az első cica maradjon az alfa?
2020. nov. 24. 13:06
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
21%
Miért kéne visszaszereznie? Egyiknek sem kéne dominálni, először is ezt kellett volna a nagyobbnak megtanítani. Aztán a kicsinek is megtanítani. Szép lassacskán kell haladni, egyik sem domináljon mert ez rossz dolog!
2020. nov. 24. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Én nem ismerek 2 élőlényt a földön, akik között valódi egyenlőség lenne. De most nem erre gondoltam, hanem arra, hogy a macska magányos ragadozó, territoriális állat. Dominanciájával a területét védi, de az enyém nem védi, hanem inkább ott hagyja, kerüli a másikat. Ez nem jó, mert nem szeretném, hogy feszült legyen, vagy elvágyódjon új terület után, mert a kicsi leuralja. Erre keresek megoldást.
2020. nov. 24. 13:41
 3/17 anonim ***** válasza:
0%
Keress szakembert
2020. nov. 24. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
28%

Macskákat fokozatosan kell összeszoktatni, itt rontottad el. A régi cicádtól elvetted a területét azzal, hogy csak így beengedted a másikat.


Jackson Galaxy Macskamágia könyvét olvasd el, hosszasan taglalja a megfelelő összeszoktatást, én ezt a módszert javaslom.

Itthon nagy követője a szeretemacicámat blogos Attila, az ő blogján is körbenézhetsz, van fészen csoportja is, tudsz tanácsot kérni.

2020. nov. 24. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Uhh, szuper ötlet ez a blog, belenézek! Könyvre most nincs időm, mert főállásom mellett vizsgaidőszakom jön, miközben költözünk, de a blogba gyorsan bele kukkantok, vagy írok neki. Apropó, a költözés átformálhatja a viszonyokat? Az végülis mindkettőnek új terep lesz...
2020. nov. 24. 14:00
 6/17 anonim ***** válasza:
25%

#4, Jackson Galaxy-nak van másik könyve is :-) Én csak a Pokoli macskákat ismerem :-D


Kérdező, nekem is a mamlasz kandúrom mellé került egy kicsi, pár hónapja. 8 hetes volt akkor. Ugyanez történt, a szertelen kismacska játékból nekiugrott és verekedést provokált. (És asszem azzal vetette el a sulykot, amikor a kandúrt az anyjának nézte, és szopni próbált nála..)

Most már nem hagyja magát, időnként meg is pofozza, bár gyakoribb az, hogy kimenekül a konfliktusból. Ha nagyon elfajul a verekedés - amit a kicsi kezd -, simán széjjelszedem őket és mennek ki mindketten az udvarra.


Így van ez a feltörekvő ifjúsággal...

2020. nov. 24. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
15%
Fúj de utálom az ilyet, semmi köze nincs az macskákhoz de azért kell neki 2...
2020. nov. 24. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Én meg az ilyen névtelenül arcoskodó "embereket" utálom. Mindkettő az utcáról lett befogadva, esetleg vigyem vissza őket? Biztosan sokan kapkodnának értük! Máskülönben kiváló egészségnek és rengeteg szeretetnek örvend a nagy mióta nálunk van, kettő macskával meg még nincs tapasztalatom, majd lesz, azért kérdezek.

A segítő válaszokat köszönöm, az arcoskodást tartsd meg magadnak, vagy toljad még ha gondolod, én pont leszarom és legalább nem a családodnak adod ki a frusztrációd.

2020. nov. 24. 14:27
 9/17 anonim ***** válasza:
21%
Ha leszarnád nem válaszoltál volna :P
2020. nov. 24. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
52%
Érdekes, itt mindenki le van pontozva... :o
2020. nov. 24. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!