Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Le lehet szoktatni macskákat...

Le lehet szoktatni macskákat arról, hogy válogassanak?

Figyelt kérdés
Három cicám van, kizárólag a Felix tasakosat és az Animonda Carny konzervet eszik meg. Ezeket viszont úgy lehet normális áron kapni, ha nagy tételben veszem, úgy viszont keverve van benne többféle ízesítés. Egyszerűen nem találok olyan összetételt, amiben ne lenne legalább egy olyan fajta is, amit az istennek nem akarnak megenni. Mit lehet csinálni ilyenkor? Tényleg az egyetlen esély kinyitni neki egy másikat, vagy ha tényleg éhes, majd megeszi? A száraz ki van nekik téve folyamatosan, mégis úgy tudnak csinálni, mint akik mindjárt éhen halnak svédasztalos ellátás mellett.
2020. nov. 26. 21:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
60%
Azért válogat, mert megteheti, hagyod neki. Te is tudod, hogy hiába csinál úgy, mint aki éhezik, szó sincs ilyenről, szóval ne add be a derekad és ne adj másikat csak azért, mert épp nem a kedvencét kapta és az nem tetszik neki.
2020. nov. 26. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
60%

Ha éhes a száraz kenyeret is megeszi

Csak itt gyk.n divat ez hogy aggódnak... Nem fog éhenhalni

2020. nov. 26. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
80%

Próbáld elcserélni más macskással, azt amit nem esznek meg.

Vagy add el fb-n,

Jófogás.

Az enyém is ilyen.

Inkább pusztulnak éhen,de nem eszi ami neki nem tetszik.

2020. nov. 26. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
44%

Ugyan... Az éhség nagy úr.


Csak mondom hogy a hàboruban az EMBEREK a végtermékekben turkàltak hogy valami magokat kiszedjenek ami még ehető.

Ezt egy holokauszt túlélő interjúban hallottam.

Akkor nehogy már egy nyüves macska ne egyen meg valamit mert nem ízlik neki. Emberek...

2020. nov. 26. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
35%

Vegyél neki minőségi eledelt.

Gondolom te sem teszkós szalámin élsz.

2020. nov. 26. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
32%
Azert valogatnak mert nem ehesek. En ugy csinaltam hogy a szaraz tapba tettem bele kicsi fuszerpaprikat, ugy mar rakapott a macska es megette. Amig ettem konzerves kajakkal, amiket szeretett, addig valogatott... nem kell adni es kesz! majd megeszi ha ehes...
2020. nov. 26. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
A szárazat eszik folyamatosan, azt szeretik. Naponta kb. háromszor viszont megjelennek a spájzajtónál, és kérik a konzervet. Vagy valami húst, ha épp van itthon.
2020. nov. 26. 22:55
 8/12 anonim ***** válasza:
26%
Attól, hogy lepontoztok még nem lesz jobb a macskának. Aki nem tudja biztosítani a megfelelő macskakaját ne vegyen macskát. Meglehet sértődni persze.
2020. nov. 26. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
83%

Az Animonda jó, a Felixet szerintem felejtsd el. Tápértékileg olyan mintha te csokit ennél ebédre. Sok cukor, ízfokozó és pici tápanyag.

A macskák egyéként is hajlamosak rászokni dolgokra, különösen a kommersz márkák cukrozott eledeleire.

Vannak válogatós macskák akik tényleg nincsenek rákényszerülve hogy megegyék amit nem kedvelnek, mert előbb-utóbb a gazdi odaadja amit szeretnek, vagy világ életükben egyfajtát kaptak és mást nem ismernek. Ebben az esetben, a most kedvelt kajához keverném a nem kedveltet, fokozatosan növelve az újnak az arányát, míg végül csak azt kapná.

De vannak macskák (akárcsak emberek) akik az éhenhalás küszöbéig elmennek mert utálják azt a kaját. Az én macskám pl utálja a marhás és lazacos konzervet illetve mindent ami paté állagú. Képes 3 napig kerülgetni, és nem megenni. 3 nap után kidobtam mert nem akarom megmérgezni romlott kajával. Rengeteg féle konzervet, tasakost kipróbáltunk és bizony volt ami a kukában landolt, vagy amit menhelynek adtam. De már van egy hosszú listám hogy mit szeret és azokat változatosan veszem, így nem szokik rá egyikre sem és anyagilag is tudok egyensúlyozni. Szerintem menj el a Fressnapfba (vagy rendelj online) és dobálj be minden ízből 1-2 darabot a kosaradba. A Real Nature és a Premiere Meat menu jó minőségű kaja és sok variációban kapható, jó árban. Aztán kiderül ezek közül mit szeretnek, és enyhíthetsz a válogatósságukon.

Az egyébként igazán érdekes hogy mindhárom macskádnak egyezik az ízlése és közösen utálják ugyanazt az ízt!

A mix csomagokról annyit, hogy esetleg megpróbálhatod elcserélni v eladni. Nekem is dilemma, mert az én macskám csirke allergiás, és minden mix összeállításba raknak legalább 1 csirkés ízt ami számomra pénzkidobás volna,így csak egy ízű pakkot tudok venni.

2020. nov. 26. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
#9 Nekem is a marhás a legnagyobb mumus, meg a bárányos. A csirkéset imádják, szárnyas végül is jöhet bármi, de a húsos mixekbe mindig tesznek marhát is. A halas válogatásokat is szeretik, bár önmagában egy idő után kezdik unni, muszáj mellé másféle ízt is venni. Én is a helyi állatvédőknek szoktam odaadni a felesleget, de igazából így, hogy a negyedét végül nem eszik meg, semmivel nem kerül kevesebbe a nagytétel, mintha egyenként venném meg nekik a tasakokat. Naponta fejenként 2-3 tasakot megesznek, szóval így tényleg a gatyám is rájuk megy. Száraztápot Matisse Neutered-et kapnak. Ezt a Real Nature és Premiere Meat márkákat ki fogom próbálni. A kipróbálás sem egyszerű amúgy náluk, nem egyszer jártam úgy, hogy az első tasakra, amit kaptak valamiből, azonnal lelkesen rákattantak, aztán amikor hoztam nekik belőle többet, hallani sem akartak már róla.
2020. nov. 26. 23:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!