Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan kéne nevelni a cicákat...

Hogyan kéne nevelni a cicákat hogy ne kelljen elmenniuk?

Figyelt kérdés
Pár napja hazahoztunk két kiscicát, elso két napban nem volt veluk kulonosebb gond, de utana mar otthonosan érezték magukat és felmasznak asztalra, szaladgalnak este. Én tudom hogy ez normális! De édesanyámnak nagyon nem tetszik, szerintem o másra számitott, és nagyon ideges miattuk mert "tonkre teszik a lakast". Este is zavarja hogy szaladgalnak és levernek ezt azt.. Azt mondja már vigyuk vissza oket vagy vigyuk ki nagyimékhoz, de itt ne legyenek.. És ez lenne a legegyszerubb, viszont én még megszeretnek tenni mindent azért hogy maradjanak. Hogyan kéne megoldani ezt? Napkozben ne hagyjuk oket aludni és akkor majd este fognak? Játszunk veluk még tobbet hogy kifáradjanak? Sajnos ha hangosabban rájuk szolunk nem figyelnek ránk, valoszinuleg jo helyrol jottek mert nem félnek a keményebb hangsulytol (nem bántani akarjuk!!!!), de igy nehez rájuk szolni..
2020. nov. 27. 09:06
 1/5 anonim ***** válasza:
92%

Ha a macska menni tud, akkor menni is fog. Azt kell elérni, hogy ne tudjon menni. Erre találták ki a macskabiztos kerítést, aminek több helyen utána lehet nézni.

Viszont én nem tanácsolom, hogy két kiscicát kirakj a téli hidegbe. Szegények, még csak 2-3 hónaposak lehetnek, ha most kerültek hozzátok, és ilyen pici cicák fűtés nélkül nem biztos, hogy túlélik a telet.

2020. nov. 27. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez igy van. A teli kiscicak sokszor nen elik tul a telet ugyanezen okok miatt mint amit az 1-es irt.

Probald meg megbeszelni edesanyaddal hogy csak nagyon kis korukban ilyenek.

Nalunk mar tobb mint fel évesek, 4en vannak de nagyon lefarasztjak egymást úgyhogy ha a közelemben vannak igazabol csak simogatast akarnak meg lefekudnek mellém/ram. Amugy egesz nap fekudnek es alszanak.

2020. nov. 27. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Virágpermetezővel vagy vízipisztollyal fújni ha tiltott helyre ugranak, illetve síppal is lehet előtte fújni nekik, akkor összekapcsolják a két ingert, és ha a sípot hallja, már pattan is lefelé, mert tudja, hogy azután a víz jön. Kitenni nem hagynám, inkább az én szobámba vinném őket éjjelre (étellel, vízzel, alommal együtt, vagy oda egy plusz szettet ezekből), akkor odakint nem lenne éjszakai randalírozás. A játék valóban jól lemozgatja őket.
2020. nov. 27. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Játszani kell velük rendszeresen. Míg kicsik, hamar elfáradnak, akár 10-15 perc után órákig nyugton vannak. Szerezz valami cica peca játékot (egy bot, madzag és pompon, galacsin vagy ilyesmi is megteszi), csörgős labdát, tollas pálcát stb. Na ezzel szanaszét lehet pörgetni őket. Este vacsora előtt játszol velük vagy 20 percet ha bírják, aztán adjál nekik enni és utána úgyis mennek aludni. Reggel megint játsszál velük egy kicsit és aztán evés. Hamar rá fognak szokni az éjjeli alvásra, főleg ha napközben otthon vagy és tudsz velük játszani. A cicák felveszik a gazdik életritmusát, este veled fognak aludni. Esetleg hagyjál kint éjjelre olyan játékot amivel csendben elfoglalják magukat (puha labda, gyomrozható plüss). Esetleg egy kis kaját is tehetsz hogy ne ébresszenek fel mert éhesek. Ha valamiért mégis nyávognak, ne keljél fel hozzájuk meet azzal csak megerősíted bennük, hogy elérnek valamit a hangoskodással. Legyen nekik kaparófa és mászóka amin szabadon ugrabugrálhatnak.

A mi cicánk sosem rosszalkodott mert amikor rájött az ötperc, azonnal vettem elő a játékot és lefárasztottam. Egyedül is elvan itthon napközben. Éjjel velünk alszik.

Anyukádtól kérjél türelmet. Még kicsik a cicák, egy gyerektől sem várható el hogy vigyázzba álljon egész nap. Esetleg ő is játszhatna velük pár percet 🙂

2020. nov. 27. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kiabálni tök fölösleges velük mert legfeljebb megijednek és félősek lesznek. De következetesen lehet mondani hogy "Nem!" és akkor mondjuk letenni az asztalról. Ilyen szavakat könnyen megtanulnak, megértenek. Ha felmásznak a szekrényre, mondd hogy nem, vedd le, tedd a kaparófára és adj egy jutalomfalatot. 3 nap múlva a kaparófa tetején fognak trónolni hogy kapjanak finomságot 😀
2020. nov. 27. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!