Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mik lehetnek a kimenetelek?

Mik lehetnek a kimenetelek?

Figyelt kérdés

Van egy fél éves nőstény cicám, akit most műtöttünk meg ivartalanítás céljából. Azonban már kezdett felépüni, de már este el kezdett romlani az állapota. Ma elvittük az orvoshoz, aki műtötte és megállapította, hogy nem a műtét okozza ezt neki, hanem a tünetek patkánymérgezésre utalnak. Fehér a nyálkahártyája, gyenge és étvágytalan, a komolyabb tünetek nem tapasztalhatók még rajta. Kapott K-vitamint, immunerősítőket és fájdalomcsillapítót.

Mik lehetnek a lehetséges kimenetelek? Az egyik oldal szerint valószínűleg meghal, a másik szerint meg felépül, pont a gyors reakció miatt.

Ti mit mondtok?


2020. nov. 27. 13:04
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
90%
hogy került a frissen műtött macska elé patkányméreg?
2020. nov. 27. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
2 napja lett megműtve, ez még előtte keveredhetett bele. Nálunk nincs méreg, de megvan, hogy melyik szomszédra gyanakszom a legjobban
2020. nov. 27. 13:16
 3/30 anonim ***** válasza:
89%

Hat ez furcsa, mert ha merget evett volna, az szinte rogton hat, nem 3 nap mulva jon ki a hatasa. Altalaban sajnos kezeles nelkul par ora alatt meghalnak a mergezett allatok.

Az en macskam is furcsan viselkedett ivartalanitas utan, kiderult, hogy allergias lett a varratokra. Szerencsere felepult.

En lehet, hogy elvinnem egy masik allatorvoshoz is, hatha jutunk valamire.

2020. nov. 27. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
100%
nekem is fura, a patkányméreg a vér alvadást gátolja, és ez az ivartalanítás közben már kibukott volna. ezért is kérdeztem, hogy miként került a műtét után a macska elé a méreg.
2020. nov. 27. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
100%

Vagy tenyleg mergezett, es ha nem engedted ki (amit nagyon remelek, mert ilyenkor bent kell tartani par hetig!!), akkor nalatok evett fel valamit. Vagy mas baja van, bekapott valami fertozest, allergias a varratokra, akarmi.

Nem elte volna tul az ivartalanitast, ha elotte evett volna merget.

2020. nov. 27. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:
Én már teljesen reménytelennek érzem magam, mert maga alá is pisilt egyszer,
2020. nov. 27. 13:46
 7/30 anonim ***** válasza:
100%
a fehér nyálkahártya belső vérzésre utal. szerintem a doki valamit elfuserált és most megpróbálja a méregre fogni.
2020. nov. 27. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:
Nálunk nem ehetett semmit, mert alapból sem evett valami sokat, és nincs mérgünk sem
2020. nov. 27. 13:47
 9/30 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltetlenul kell patkanymereg a mergezeshez, mittudomen, belenyalt a fagyalloba, amit veletlenul kint hagytatok valahol, ilyesmikre is lehet gondolni. De szerintem tenyleg masik allatorvoshoz vidd el, surgosen.

Az, hogy maga ala pisilt, nem jelent semmit, mutet utan elofordulhat par napig.

2020. nov. 27. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
100%

igen, a pisilés miatt most ne aggódj, az enyém konkrétan az ágyamban intézte ezt el a műtét után, se előtte, se utána.

inni legalább iszik?

2020. nov. 27. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!