Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Egy 5 éves macska, macska...

Egy 5 éves macska, macska időben kb. annyi idős mint egy 30 éves ember?

Figyelt kérdés
2020. dec. 3. 12:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
54%
Egy 5 éves macska annyi idős, mint egy 5 éves macska. Nem kell átváltogatni, nem is lehet.
2020. dec. 3. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
60%
Ahogy írta előttem. Öt éves macska. Általában egy-két éves korukig nőnek, fejlődnek, majd a tartás körülményeitől függően akár húsz évig is élnek. Akkor már öregek és lehetnek betegségeik is. De közben majdnem hasonló szinten vannak. Emberhez nem lehet hasonlítani így.
2020. dec. 3. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nem hiszek nektek.
2020. dec. 3. 13:27
 4/12 anonim ***** válasza:
51%
Nem is kell. Azt a templomban kell. Neked meg egy plüssmacska. Gondolom te lehetsz, aki bármilyen macskás kérdésre értelmes válasz megy, akkor lepontozási kényszered van?
2020. dec. 3. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Nem. Felelős macskatartó vagyok...

A macskáim Orijen tápot kapnak, ivartalanítottak és rendszeresen látja Őket orvos.

Valamint eleve menhelyről lettek elhozva...

Még macskabiztos kerítés is van, de többnyire bent vannak a macskák.


Szóval ennél jobban nem is lőhettél volna mellé.

Nem is értem, hogy hogy jön az a kérdéshez, hogy való e nekem élő macska vagy sem, egyébként.


Viszont a kettes válasz hülyeség.

Aki tartott már macskát hosszú ideig, az látja hogy évről évre öregszenek és ez meglátszik sok mindenen.

A külsejükön, a viselkedésükön, az energia szintjükön, de még a gondolkodásukon is...


Hát az állatorvos szerinted mégis honnan tudja megmondani egy random kóbor macskáról, hogy nagyjából mennyi idős?

2020. dec. 3. 13:44
 6/12 anonim ***** válasza:
37%
Ha ilyen okos vagy, akkor minek teszel fel buta kérdéseket?
2020. dec. 3. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
35%
Neked aztán érdemes volt kérdést feltenned, ha nem hiszel a válaszolóknak :D
2020. dec. 3. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
79%

Khm..látom elszabadultak az indulatok...

Azért van a macska kora az ember korához viszonyítva, mert így úgymond jobban érzékelhető az ember számára, jobban lehet azonosulni vele, jobban átlátható, hogy milyen korban van és a korához képest milyen állapotban van. Például, ha egy ember 14 éves, akkor még nagyon fiatal, tele van energiával. Viszont ha egy macska 14 éves, ember években 80 körül jár. Egy 80 éves embert könnyebb elképzelni, hogy milyen az egészségügyi állapota stb. Szóval igen, egy 5 éves macska emberi években számolva kb 30 éves. Nem kötelező emberi években számolni és válaszolni sem kötelező annak, aki ezt a számolást hülyeségnek tartja.

2020. dec. 3. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
29%

A húsz éves macska pedig emberi korban kb. 140 éves, értem.

Nem, nem kötelező válaszolni.

2020. dec. 3. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
23%
Nem a 20 éves macska ez alapján 96 éves : zooplus.hu/magazin/macska-magazin/macska-egeszseg-es-gondozas/macska-eletkor-szamitasa
2020. dec. 3. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!