Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért nem logatja ki a nyelvét...

Miért nem logatja ki a nyelvét? És szobatisztaság?

Figyelt kérdés

1.

Ő a masodik cicánk. Köztudott hogy amikor a cica belazul, kidugja a nyelvét :D Az előző cicánk igy is tett egy csomószor. A mostani meg talán 1x, de én azt pont nem láttam.

Azon kezdtem el gondolkozni, hogy vajon miért nem? Szerintem amúgy jó kedvű, kiegyensulyozott cica, de lehet, hogy mégsem eléggé?

Dagasztani se dagasztott az elmúlt 1 évben, mostanaban kezdi és csak egy bizonyos takarón. (szeptemberben volt 1 éves)

2.

Amikor megkaptuk, nagyon kicsin, nem volt még talán 6 hetes sem, vagy épp annyi, hazahoztuk és mindent telibekakilt - ez azota nincs, gondoltuk megijedhetett. A pisilés is eleinte nem mindig sikerült a helyére. Azota szobatiszta, de azért van, hogy látszólag ok nélkül rossz helyekre pisil, pl kanapéra, kádba. Nem rendszeresen, hanem 1x1x, de kanapéra 1 ev alatt 3x, kádba meg időszakosan. Miért? És mit lehet tenni? Természetesen, ha időben észreveszem, leszidom, megszagoltatom, és belerakom az alomtalcaba, ez használ, de csak egy ideig.



2020. dec. 4. 07:12
 1/6 anonim ***** válasza:
78%

Ha már macskád van, jó lenne, ha utána néznél, mit érdemes tudni róluk.

A nyelvlógatás hülyeség,már bocs. Semmi jelentősége nincs, van, amelyik macska csinálja, van, amelyik nem.

A felrepisilésnek több oka is lehet. Stresszes, akár miattad, akár a másik macska miatt, vagy mert valami változik a környezetében. Vagy nem szereti az almot,amit használsz. Vagy veseproblémája van. Vagy FIC-es.

Ez egy jó blog:

[link]

Van FB oldala is, érdemes olvasni, lehet kérdezni is. Hasznos dolgokat lehet megtanulni a macskákról.

2020. dec. 4. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
79%

A nyelvlógatás tényleg hülyeség, 1-2 cica csinálja csak, és nem jelent semmit.


Ha nem az alomba pisil, az sok mindent jelenthet, de semmiképp se normális. Pár dolog, ami eszembe jut:


- ha nincs ivartalanítva, akkor jelöl, és nem is fogja abbahagyni, amíg nem viszitek el állatorvoshoz


- ha nem tiszta az alom, akkor nem szeretnek belemenni


- ahogy az előttem lévő írta, stressz is lehet


- rengeteg betegség tünete is lehet, úgyhogy egy orvosi vizsgálat tényleg jó lenne neki


Viszont alapesetben tényleg nem kéne, hogy probléma legyen az alomhasználattal. Soha nem ok nélkül csinálják, a macskák alapvetően nagyon tiszta és okos állatok.


Kérlek vidd el állatorvoshoz.

2020. dec. 4. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

1-es:pont at ilyen válaszolók miatt nem fogok kérdezni nyilvános helyen. Vannak allattartók, akik okosabbnak gondoljak magukat, mint akik kérdeznek és kioktató stilusban szólnak a masikhoz. Hidd el elég sok helyen olvasgattam már, és ha már itt tartunk, neked meg nem ártana szöveg értelmezést tanulnod.


Nem stresszes foglalkozunk vele, rengeteget. Egészséges, voltunk dokinál. Alom tisztaság nem játszik, sem nem váltottunk, szagtalan jó minőségű almot használunk. Teljesen random hogy mikor pisil máshova, (vagyis csak erre a 2 helyre, de inkább a kádba) van, hogy hetekig, hónapokig semmi.

Minden cicát de még a tizedét sem lehet ismerni, ahhoz, hogy azt mondjuk, ez hülyeség, a nyelvlógatás. Nem mindet ismerem nyilván én sem, töredékét sem, de ahányat igen, az mind kilógatja a nyelvét, nekem ez elég tapasztalat.


Légyszíves olyan irjon, aki az alap ötleteken kívül valami újjal is elő tud rukkolni és nem kioktatni akar, köszi.

2020. dec. 4. 13:36
 4/6 anonim ***** válasza:
A nyelvlógatás egy hülyeség. 2 macskám van, egyszer sem csinálták, de még más macskánál sem láttam soha. A másik, egy egészséges macska időszakosan sem piszkít almon kívülre! Valami gond van az tuti. Ha nem szervi a baj, akkor vmi lelki dolog, vmi nem jó otthon. A macskák alapjáraton nem viselkednek így. Vagy ha ezt kizárnád, akkor egy másik állatorvost még meghallgatnék a helyedben.
2020. dec. 4. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kérdező, hárman írtunk neked, érdekes módon mind a hárman ugyanazt gondoltuk a nyelvlógatásról. Meg az alom mellé piszkításról is.

A kérdéseidből az látszik, hogy nem sokat tudsz a macskákról. A megszagoltatás meg kifejezetten butaság, semmi értelme nincs...

Attól, hogy volt már egy macskád, még nem fogod ismerni a macskákat. Egy macska "jó kedve" nem attól függ, hogy lógatja-e a nyelvét vagy dagaszt. Te sem fogsz napi 24 órában hangosan nevetgélni csak azért, mert jó kedved van.

Egyébként valóban jobban tennéd, ha nem nyilvános helyen kérdezgetnél, hanem orvoshoz vinnéd, ahogy a 2-es javasolta.

1-es voltam.

2020. dec. 4. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ja igen, akkor a kerület egyik legjobb orvosa biz isan hülye és azért viszik hozzá a kedvenceiket. Még én is, mert 3 ember már valami :D
2020. dec. 4. 22:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!