Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A kinti macskásokat miért nem...

A kinti macskásokat miért nem zavarja azt, hogy a macskáik kisállatok 100-ait végeznek ki a semmiért?

Figyelt kérdés
Alapból nem érem azokat, akik kint tartják a macskát, bár nekem kutyáim vannak. 10+ macskát kellett temetnem az évek során a kertemben, mert a kutyáim elkapták. Persze meg is kaptam a szomszédoktól, hogy miért nem zárom el a kutyáimat stb., nem is igazán foglalkozok velük. De amit soha nem fogok megérteni, hogy a macskák bizonyítottan szórakozásból vadásznak, sokszor nem eszik meg, amit megfognak. Ebbe beletartoznak védett kisemlős vagy énekesmadarak is. Főleg nincs semmi értelme a vadászatuknak, ha utána hazamennek és kapják a "gazditól" a vacsorát. Persze utána ezek az emberek siránkoznak legjobban különböző állatvédő oldalakon ha egy-egy sérült madarról posztolnak. Elszomorító a helyzet.

2020. dec. 5. 19:57
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem aki még ott tart, hogy a macskája szabadon bóklászik más emberek kertjében, ahol a kutyák miatt életveszélyben van, vagy az utcán ahol bármelyik autó elütheti, befoghatják, bánthatják, bármi történhet vele, az bele se gondol hogy más állatoknak is árt ezzel. Illetve nem csak állatoknak, mert pl én mikor kicsi voltam volt homokozónk, és állandóan teleszarták a kóbor macskák. Egy idő után meg is szüntette apum és füvet ültetett a helyére, mert nyilván nem engedtek a macskaszaros homokozóban játszani, úgyhogy semmi értelme nem volt hogy ott van.
2020. dec. 5. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
63%

Mert nem érdekli őket . Egyszerűbb szélnek ereszteni az állatait ,mint megoldani,hogy ne jussanak ki a kertből,pedig nem lehetetlen egyáltalán .

Az állat szabadságra való igényével takaróznak , és szerintük oké ,hogy elütik ,megmérgezik őket,vagy épp kutya tépi szét ,mert legalább "szabad" volt.

Másokra sincsenek tekintettel ,én pl imádom a macskákat ,nekem is van (bent a házban) ,de a veteményesből a szart szívesen behajítanám az ablakán az ilyennek , meg az is kellemes amikor az ivaros kandúrok a brutálisan büdös vizeletükkel jelölik a bejárati ajtómat ,aminek a szagát kb lehetetlen eltűntetni.

És így van, a védett hüllők,gyíkok,madarak sem érdeklik őket ,mi több a rájuk vonatkozó törvény sem,miszerint a gazda köteles a saját állatait a saját telkén belül tartani.

2020. dec. 5. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
49%

Nekem osztálytársamnak vannak kinti macskái. Én megmondtam többször is hogy nem zavarja ha valamit összeszednek/megeszek? És nem zavarja hogy sok-sok védett állatot pusztít el? Erre annyit tudott kinyögni hogy macskàt kínzás benntartani,vicces hogy a kutyákat se sétáltatják de biztos elég 2 nagytestű kutyusnak a kert...a múltkor is az egyik macskája férges lett és vele alszik...sztem mondjuk ez azért gusztustalan. Oltva/ivartalanítva vannak,viszont nem minőségi tápot esznek és leginkább ezért vadásznak(verebek,rigók,nyulak,pockok,egerek,minden nyalánkság...).


Nekem max akkor lenne macskám ha elég nagy lenne hozzá a ház + betudnék nekik rendezni egy szobát nekik teli polcokkal/játékokkal ahol ha van kedvük letudják magukat mozgatni vagy macskabiztos kerítéses udvar+ ha olyan cica sétáltatva lenne.

2020. dec. 5. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
80%
Ösztönösen vadásznak, ahogy a vadon élő társaik is. Nincs kinti macskám, de pontosan tudom az okát, hogy miért tartják kint az emberek és ezért is van értelme. Egy családi háznál sajnos olyan állatok is megfordulnak a portán sok esetben, akiket nem látunk szívesen, rágcsálók sokassága.. Egy jó macska ezeket elfogja még mielőtt a gazdájának a rágcsálók okoznának nagy fejfájást. Ilyen egyszerű, a kutya a házőrzésnek egy fajtáját űzi, [ és egyébként hasonlóan veszedelmes egy kutya is sok kisebb állatra nézve.. ], míg a macska egy másik fajtáját, ő kisebb ránk és holminkra káros állatokat kap el ösztönösen.
2020. dec. 5. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
20%
Kicsit se érdekel,hogy mit pusztít el a macska. Tudod.. a természet törvénye, hogy a legerősebb marad éltben! Persze ha az én macskám húzza a rövidebbet, akkor így járt.. ezzel is együtt tudok élni.
2020. dec. 5. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
76%
#6, ez aztán a felelős állattartás...biztos nagyon szeretheted azt a macskát, ha bele tudnál nyugodni hogy a te felelőtlenséged miatt halt meg, és még csak mérges se lennél magadra.
2020. dec. 5. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
70%
6. Ennyi erővel, ha én lelövöldözöm a macskáid az is a természet törvénye ugye? Nem tennék ilyet, de a te logikád szerint thetnék.
2020. dec. 5. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
65%

4. A haszon, amit a szabadon tartott macska hoz messze nem pótolja ki a kárt, amit csinál. Annak semmi értelme, hogy megöl három patkányt, meg mellé hat védett állatot.

Régen az embereknek ez belefért, mert rá voltak szorulva erre, de ma már erre a célra sokkal hatékonyabb módszerek vannak. Méreg, fogók, vadászgörény, terrierek. Amit mondasz, nem kifogás arra, hogy felelőtlen állattartó vagy.

2020. dec. 5. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
46%
Macska öntörvényű állat. Nem lehet csak úgy benntartani. Főleg ha kis lakásban él a gazdi. De szerintem mindenki szive joga :D
2020. dec. 5. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
73%
#10, 6 éves lakáscicám köszöni szépen, nagyon jól érzi magát az 55 négyzetméteres lakásban. Viszonylag nagy erkélyünk van, vettünk rá macskahálót hogy ne essen le a harmadikról, sokszor ücsörög ott, levegőzik, nézi a történéseket. Kb egész nap alszik, mint ahogy az egy macskának természetes.
2020. dec. 5. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!