Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan segíthetnék a macskámnak?

Hogyan segíthetnék a macskámnak?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Az a helyzet, hogy van 3 macskánk és abból egy most pusztult el.. a másik két macska nincsenek túl jobban, verekedni is szoktak és nem játékból. Szerencsére komoly sérülés nem lett a verekedésből.. de most voltam kint és a macskám nagyon szomorú volt és kaját se kért pedig ő mindent megesz. Nem tudom feltudja fogni, hogy most a macska soha többet nem lesz itt, de nagyon rossz volt így látnom.. nem tudom, hogyan tudnék segíteni neki? Vagy nem is kell segíteni neki? Nektek ebben mi a tapasztalatotok? Régen volt szint úgy, hogy 3 voltak és akkor is egy elpusztult de akkor kicsi volt és a testvére lány volt és így lettek folyton új cicák. Előre is köszönöm a válaszokat🥰
2020. dec. 6. 19:26
 1/4 Lena7 ***** válasza:
93%

Ivartalanítsd őket.


Pozitívumok:

-Nem lesznek felesleges kiscicák

-Sokkal nyugottabbak lesznek a macsekok, kevesebbet fognak veszekedni.

-Nem mennek el hosszabb időre és nem kóborolnak el.

2020. dec. 6. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Állatorvos!? Ha egy olyan macska, ami mindent megeszik, hirtelen étvágytalan, akkor beteg. Lehet, hogy pont a társa elvesztésébe betegedett bele, de akkor is elvinném dokihoz. Nem várom a csodát, hogy majd jobban lesz, mert akármi más baja lehet.


Amúgy kíváncsiságból. A másik cica miben pusztult el? Orvos látta?

2020. dec. 6. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Mindhárom macska hím, az én macskám(akiről írtam) ki is van herélve. De ő képtelen házban lenni, tipikus házi macska, nincs semmilyen papírjuk. A macskám délután kapott egy kis hús maradékot és azt megette, de este nem ette meg, ezért nem értem ezt a pár óra változást. Nos a macskánk sajnos nem tudjuk, hogy sérült meg, de valószínűleg neki ment egy autónak mert a feje lapos volt és a tetején nem volt szőr, tiszta seb volt és nyávogott, gondoljuk a nyomás vagy a fájdalom miatt. És este fele elpusztult...

Eléggé bonyolult a macskáink története de így nézz ki: van két tesó az én macskám és a lány macska akiről korábban beszéltem. Neki lett macskája akivel a macskám nincs túl jobban. Ezután is lett macskája, ő aki elpusztult. Lehet csak olyan hangulata volt, hogy nem kívánta a kis sonka darabot, nem tudom.. de köszönöm szépen a válaszokat😊

2020. dec. 6. 22:23
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha különösen területvédő, a másikat pedig láthatóan zavarja az agresszív viselkedés, akkor el fogja űzni a másikat a területről vagy ha elűzni nem is tudja, de biztosan rosszul fogja ott magát érezni, stresszben lesz (lehet ezért nem is evett, plusz a terület ura sem engedi ott a másiknak az evést) vagy meg fog sebesülni a harcokban.
2020. dec. 7. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!