Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Albérletbe macska?

Albérletbe macska?

Figyelt kérdés

A véleményetekre lennék kíváncsi. A párommal bérlünk egy kis lakást, kb. 40 m2-es lehet. Elég sokat dolgozunk, így a kutya kizárva. Nekem világ életembe kutyám volt, jól ismerem a viselkedésüket, igényeiket. Benti cicám viszont nem volt még. Menhelyről szeretnénk hozni, minimum 2 éveset, kiscicát nagy falatnak tartom, mert annyit nem vagyok otthon.

Kérdés: Mennyire nevelhetőek? El van a lakásban egyedül, vagy rombolni fog? Valóban igaz, hogy felkelt hajnalban, hogy éhes? Kefélés mellett mennyire hullik a szőre?

Köszönöm. 🐱



2020. dec. 7. 13:38
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
95%
Menhelyen ajánlanak hozzád illőt. Az enyém rombolt és ömlött a szőre,pedig vitamint kapott meg jó minőségű tápot. De sosem keltett fel éjjel. :D
2020. dec. 7. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
90%

egy 2 éves cica már messze nem annyira pörgős, hogy romboljon, mint egy kiscica, de ez erősen függ a macska személyiségétől. hajnali ébredés detto. nálunk éjjel általában alvás van - ketten vannak - , de megesett, hogy a kergetőzésre-"verekedésre" ébredtem. kajaosztás éjjel/hajnalban nincs, ha nem bírnak magukkal, akkor nyitom az ajtót és lehet kint verekedni, meg a teraszszéken aludni (nálad ugye ez nem opció, de verekedőtárs se lesz)


szőre, hát azért fog hullani, de nagyon jó kis ragacsos hengereket lehet kapni..

2020. dec. 7. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
31%

Viszonylag olcsón megvannak havi szinten jobb minőségű kajával is, viszont meglehetősen kártékonyak. Ha ivartalanított, nyugodt természetű, rendesen játszol vele, van macskabútora is simán szétkaphatja a kanapét. A macskák már csak ilyenek sajnos. Arról le tudod nevelni, ha te ott vagy akkor kultúráltan viselkedjen, de ha kiteszed a lábad, biztosan felmegy az asztalra, megrágja a szobanövényt, a bútorokon (és a lapos tvn....) ugrál.... Stb. Kell hozzájuk egyfajta türelem és életfilozófia.

Ha a tulajt nem zavarja amíg minden kár meg van térítve akkor nem olyan gáz, elvégre ha a saját lakásodban rombolna, azt is kifizetnéd (magadnak) csak nem mindegy hogy mikor.

2020. dec. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 Metionin ***** válasza:
90%
Teljesen nevelhetők, amíg a szüleimnél laktam, mindig benti cicák voltak, sohasem szedtek szét semmit. Albit viszont 3 év alatt sem találtam ahova lehet cicát vinni, inkább ez problémás. Mert ha egyet találsz is, utána ha valamiért onnan menni kell, nem biztos hogy találsz újat ahova viheted a cicát.
2020. dec. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 xp ali ***** válasza:
27%
Semennyire nem nevelhetők a macskák. De ha adsz neki kaját, és olyan az alaptermészete, akkor kezes cica lesz. A macskánál csak akkor van esélyed valamiféle ragaszkodásra, ha alomtársának tekint, az meg csak kölyök esetén lehetséges.
2020. dec. 7. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
92%

Nekem 6 hónapos cicám van.

Mennyire nevelhetőek?

Nevelésben az alomhasználatot hamar megtanulta, azóta nincs is gond vele. Az olyan dolgokat hogy pl ne menjen fel a pultra tanítottuk neki de le se sz*rja, ha rászólunk lemegy, de nyilván ha nem vagyunk ott utána látom a kis tappancs nyomokat a tűzhelyen:D


El van a lakásban egyedül, vagy rombolni fog?

Egy ideig el van, főleg a kaparófa, sok játék miatt de egy idő után megunja és jön a táljának a kiborítása, szekrény tetején mászkálás. Ezek miatt lett egy vele egy idős cicatársa, így ezeket azóta nagyon ritkán csinálja, de a pl 2 éves cica azért többet alszik, ő lehet jobban el lesz egyedül is.


Valóban igaz, hogy felkelt hajnalban, hogy éhes?

Én hagyok kint nekik tápot mindig (ez mellett kapnak mást is napi 2x) szóval erről nem tudok véleményt mondani :D


Kefélés mellett mennyire hullik a szőre?

Lehet szerencsém van, vagy lehet azért mert még kicsi de a mienk nem szőrhullatós, nyilván 1-2 szálat előfordul de nem az van hogy ránézek a székre, takaróra és áll rajta a szőr, sőt .. ha fésülöm sem marad sok szőr a fésűn.

Akit most hoztunk eddig kint volt, őt amikor kifésültem azért kellett szedegessem a fésűből a téli bunda miatt, de így már ő utána sem kell szedegessem :)

2020. dec. 7. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
Az ébresztgetésről le lehet szoktatni őket, viszont sajnos több éves idomítás után is előfordul, hogy időnként bepróbálkozik vele egyik-másik, de lehet velük ettől még együtt élni. Nagyon fontos, hogy soha ne adj neki enni, amikor hajnalban fel akar kelteni, mert ezzel csak megerősíted a nemkívánatos viselkedését. Játszani lehet, hogy flg hajnalban, de az ösztön, nem szándékos. Viszont erről is le lehet őket szoktatni. Ilyenkor ki kell őket rakni a hálóból, ott pattoghat. Hamar rájön az összefüggésre, ha együttműködő típus. Többnyire szeretnek az emberrel aludni, meg egy szobában lenni, így ha ez fontos neki, csendben lesz, amíg fel nem ébredtek.
2020. dec. 7. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
84%
Az 5. válaszadó nem ért a macskákhoz, ne foglalkozz a válasszal, amit írt.
2020. dec. 7. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
79%

Szia. Nagyon jó dolog, ha felnőtt cicát hoztok menhelyről, de akkor inkább már 3-4 éves minimum, mert egy 2 éves ugyanolyan lüke kölyök még:)

Persze vannak nyugisabb egyedek, ha olyan helyről hozzátok, ahol már ismerik a cicákat, akkor tudnak ajánlani nektek megfelelő természetűt.

40 m2-en akár két cica is megvan, ettől ne féljetek, nem a hely számít, hanem ha van elég játékuk, van egy rutinjuk, akkor kiegyensúlyozottak lesznek és nem fognak rombolni. Egy felnőtt cica a nap nagyrészében alszik és mosdik. Pár órát aktív csak, ilyenkor kell vele játszani(imádják a pálcikára aggatott dolgokat, amiket huzigáltok/lóbáltok neki vagy a különböző csörgős-zizegős labdákat, macskamentás plüssöket, szőrös-tollas egereket stb, petnet.hu-n rengeteg a választék). De ha van kaparófa bútora meg önálló játékai, akkor egyedül is elfoglalja magát, de azért egy picikét mindennap kell vele foglalkozni, bár ez egyedfüggő, az én cicám még másik cica társasága mellett is napi minimum 2 órát igényel belőlem is, de ő kiskora óta sok foglalkozáshoz szokott. Szóval ha megszokja, hogy minden délután, amint hazaértek jár neki egy negyed óra énidő, amikor csak vele vagytok, akkor nem lesz bosszús, nem fog kárt csinálni.

Felkelthet hajnalban, de ha tesztek ki neki egész napra száraztápot, amihez bármikor hozzáfér, akkor nem lesz éhes, konzervet vagy más kaját a szárazon kívül meg este kell adni neki és akkor nem kelt hajnalban. De attól még lehet, hogy felkelt, mert macska. De ha mindent este megcsináltok neki(tiszta alom, jóllakik konzervvel, kiteszitek a friss adag szárazat és friss vizet, kiteszitek a játékait stb), akkor talán nem zaklat, ha megszokja, hogy lankor nincs zargatás, de ha arra szoktatjátok, hogy hajnalban lehet rosszalkodni, játszani, akkor meg azt fogja csinálni.

Ha jó ételt kap és mindennap megfésülitek, akkor nem vészes a szőrgond, de azért hullik.

Boldog cicázást, ablakokra vigyázzatok, a bukó ablakon is ki tudnak esni!

2020. dec. 7. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
7%

Én nem ajánlom. Kettőt semmiképp se! Én egyáltalán nem tudok mellettük aludni, pedig már 10 évesek. (Családi ház, ki vannak zárva a hálóból, de benti macskák) RENGETEG szőr hullik, ha zavar a napi-kétnapi takarítás, akkor végképp felejtős.

Én inkább a vadászgörényt ajánlom. Iszonyat jó fejek, nagyon intelligensek, és bár nagy a mozgásigényük nekik is, egy garzonban is jól elvannak.

2020. dec. 7. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!