Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Benti macskák mekkora eséllyel...

Benti macskák mekkora eséllyel élnek meg 22-23 évet?

Figyelt kérdés
2020. dec. 7. 16:00
 1/8 anonim ***** válasza:
3%
0
2020. dec. 7. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
11%

áh.

mit számítana, hogy benti? még gyengébb és betegesebb mint vadon élő társai

2020. dec. 7. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
84%
Nagyon ritka lehet,én még soha nem hallottam ilyen idős macskáról. A 20 év már aggastyáni kor, a legidősebb cica akiről tudok , "ismertem" 21 éves volt amikor elpusztult.
2020. dec. 7. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
97%
A macskák átlagéletkora 15-18 év, így ilyen matuzsálem ritka.
2020. dec. 7. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
98%

Kicsi esélye van, mert ez extrém magas életkor.

3as: a rekordtartó macska 32 évesen pusztult el. A 20on éves már valamivel gyakoribb ennél, de azért kevés éri meg.

Ha helyesen van tartva, etetve, ivartalanítva van, megfelelő állatorvos látja időről időre, akkor 15 évet simán megélnek. Sajnos az itthoni állattartó kultúra olyan példátlanul rossz, hogy kevesen törődnek ennyire a macskájukkal, ezért nem szokták ezt a kort megélni.

(Láttam már olyan weboldalt is, ahol az szerepelt adatként, hogy a macskák 5-10 évet élnek. persze, hogy annyi él, ha kidobod az utcára és elcsapja az autó, vagy nem neki való étellel eteted.)

2020. dec. 7. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
62%
19 éves a macskám, kinti-benti. szerintem elpusztul lassan
2020. dec. 7. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
95%

Ha kiskorától bent van, minőséggel van etetve, időben van ivartalanítva, oltott és mindenből luxust kap, azok a cicák úgy hallottam 15-20 évet élnek általában.

Amelyik ki van rakva, se oltás, se ivartalanítás, az meg 0-10 év között él, mert vagy fel se nő, mert elviszi a macskanátha vagy megfojtja a kóbor bakmacska, vagy felnő és összeverekszik, róka, kutya kapja el, elcsapják, megmérgezik stb, vagy ha ezt mind túléli, akkor a korábbi verekedésekből, párzásokból származó betegségek viszik el 8-10 évesen. Ezért az a kinti macskák felső életkorhatára és ezért nincs alsó.

És van az, amikor genetikai betegsége lesz a benti cicának vagy többnyire vese, húgyutak, amikkel gond szokott lenni, olyankor él általában a cica 10-14 évet. Vagy amikor épp eléri a baj, nyilván, de többnyire idősebben szoktak ilyen bajaik lenni. Ez az, amikor a cica már öreg tényleg és beteg lesz az első szempont pedig amikor öreg, de nem lesz beteg és végelgyengülésben hal meg.

Persze vannak kivételek mindenhol, de a többség így van.

2020. dec. 7. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Balogh Vajk válasza:
19%
Közönséges házi macska esetében minden a közönségen múlik.
2020. dec. 7. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!