Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 5 napja veszett nyoma a...

5 napja veszett nyoma a macskámnak, vajon még haza jöhet?

Figyelt kérdés

Áprilisban találtam egy cicát az utcánk sarkán, nagyon vékony volt és gyenge. Haza hoztam őt, ápolgattam és mivel hosszabb ideje nem volt macskám úgy döntöttem, hogy meg is tartom. Nagyon hamar megszerette az egész család és ő is a családunkat. Nyáron néha eltűnt, de legkésőbb délutánra mindig haza került. Utólag kiderült a szomszéd macskáival szokott játszani, tudták, hogy a miénk, ezért nem is üldözték, vagy bántották őt sose. Az őszi idő beköszöntével estére be szoktam őt engedni a meleg garázsba. Sajnos bent nem lehet több okból sem, ezt most nem kell részletezni, magánügy. Tehát az elmúlt 8 hónapban vagy otthon vagy a szomszédnál volt. Október óta már oda se járt, csak otthon volt, ezen meg is lepődtem. Szerda este is becsuktam őt szokás szerint, majd elmentem estére otthonról. Mire haza értem, közölték velem, hogy véletlenül kiszökött amikor még mentek a garázsba valamiért, gondoltam nem gond, környéket ismeri, eleve novemberig kint volt mindvégiog az udvaron. Ám másnap reggel nem jött, délutánra se ért haza. Gyors megkérdeztem a szomszédot, akihez járni szokott, de nem látta hetek óta (ugye otthon volt mindig). A többi kertszomszédot is végigkérdeztem, senki sem látta. Az utcánkban napi szinten 10-15 autó megy el. Az utca másik fele erdő. Ide ritkán járt, főleg ha ott voltam én is. Most viszont gondoltam arra, hogy lehullottak a levelek és bejárja az erdőt? Ezért barátnőmmel elmentem sétálni, hivogattuk kerestük de semmi. A falunk FB csoportjában is kérdeztem, senki nem reagált, pedig jópáran látták illetve sokan meg is osztották.


Tisztában vagyok a kinti macskatartás veszélyeivel, kérlek ne oktassatok ki. Ha veszett el cicátok, mennyi idő után tért haza? Ha nem ért haza soha többet, megtudtátok mi lett vele? Szomorú vagyok miatta. Őszintén szólva az is jobb lenne ha tudnám, hogy meghalt, legalább el temethetném, vagy ha más el temette, legalább elbúcsúzhatnék tőle lélekben. De a remény még él bennem, családom szerint már feleslegesen. Itt olvasgatva sok a "sikersztori" és sok cica hazatalált, ezért reménykedem. Most volt 1 éves.



2020. dec. 7. 16:41
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, lehet hogy nem. Olvastam már olyat hogy egy hónap kóborlás után egy kicsit csapzottan de meglett a macs. Ha aggódsz érte plakátolj az után, ált az állatorvosi rendelők is megengedik hogy kiragassz egy papírt, csinálj fb posztot, oszd meg a helyi csoportokban.


Attól még hogy bent nem lehet x meg y okból kifolyólag nem kéne életveszélynek kitenni. Kutyák, autók, más macskák, állatkínzók, mérgezett étel stb. Az is simán lehet hogy valaki csak azt látja hogy kódorog az utcán és hazaviszi.


A neten vannak különböző praktikák, hogy miként lehet macskabiztossá tenni a kerítést. Legegyszerűbb: magas kerítés, sehol egy rés ahol kiférhet, bebetonozva a földbe, teteje 45 fokban befelé hajlik. Azt pedig valahogy meg kell oldani hogy magas növény vagy épület ne legyen a kerítés mentén amiről árugorhat.


De építhetsz neki nagyobb zárt kifutót is.

2020. dec. 7. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
22%

Ne aggodj. Ha év végéig nem megy haza, akkor kezdhetsz aggódni.

Történt már olyan eset, hogy valaki kivitte 10 km-re az erdőbe a cicát, és az másnapra visszatalált a gazdájához.

😻

2020. dec. 7. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
89%

Hozzám két hét után jött haza egyszer. :)

Ha hazamegy érdemes egy ivartalanítás,hogy egészségesebb maradjon és ne mászkáljon el. Szurkolok nagyon! Jelezd,ha hazament

2020. dec. 7. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
95%
Az én cicám 1 évre tűnt el. Egyik nap váratlanul befutott az ajtón, majd hónapokig csak mellettünk volt, illetve nem hagyta el a lakást, vagy csak akkor, ha mi kint voltunk és akkor is csak a teraszig jött. Valószínűleg elrabolták ( több macskánkkal is történt már hasonló), de hihetetlen módon valahogyan 1 év után hazatalált, pedig ő is fiatal korában tűnt el. :)
2020. dec. 10. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Anya cicája 5 hét után tért haza,dagadtan. Nem terhesen,dagadtan.
2020. dec. 12. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!