Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Elrontottam a cicám, nagyon...

Elrontottam a cicám, nagyon félek, hogy korán itt fog hagyni, mit tegyek?

Figyelt kérdés
19 hónapos a cicám, akit 18 hónapja találtam kidobva. Sok dologra közben jöttem rá, javítgattam ki, amit tudtam, de van, amit nem tudok helyrehozni. Ő az első cicám. Mindenki azt mondja nem vészes, meg majd a következő cicánál már mindent tudni fogok, de nekem ő az egyetlenem és legkedvesebb cicám, imádom őt és a legjobbat akartam neki, nem akarok másik cicát, nem akarom, hogy ő csak egy tapasztalatszerzés legyen a többi, őutána következő cica javára. De már nem tudom helyrehozni, mert az elejétől kellett volna mindent jól csinálni, így már utólag, útközben hiába rendezek mindent. Nagyon rág a lelkiismeretem, félek, hogy elveszítem őt idejekorán.
2020. dec. 7. 16:42
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Ezt csak én nem értem?

Hogy lehet egy cicust elrontani?

2020. dec. 7. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Milyen helyrehozhatatlan hibákról beszélsz? Ez azért elég fontos lenne...
2020. dec. 7. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
De mit rontottál el? Nálam még a kaktuszok is kihalnak, de van két egészséges, gyönyörű felnőtt cicám. Elég nehéz azért egy macskát úgy "elrontani", hogy belehaljon.
2020. dec. 7. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Pontosítanál, hogy mi az, amit elrontottál? Mert ez így eddig 0 info.
2020. dec. 7. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Vesebajos lett, mert túl magas fehérjetartalmú tápot adtam neki meg mellé még főtt húst.

Rossz minőségű konzervet kapott. Tescos meg Pennys alutálkásat. Ezektól utólag azt hallottam vissza, hogy rákos lehet a cica.

Ha rossz volt és tehetetlen voltam rákiabáltam. Például, amikor megrágta a mérgező szobanövényt vagy megevett valami olyat a konyhából, amit nem szabadott volna neki, olyankor ráordítottam és ilyenkor nagyon megijedt. A stressztől beteg lehet.

Korán lett ivartalanítva, amiről utólag azt hallottam, hogy hajlamosít a húgyúti- és vesebetegségekre. 4 hónaposan lett műtve. Fiú cica.

Sokszor van bezárva 1 db szobába fél napokra, mert a konyhán nincs ajtó és amikor megy a sütő vagy a konyhában csinálunk olyat, nem jó, ha mindenbe beleszáll a bundája(hosszú szőrű). Ilyenkor sokat sír és stresszes, szomorú. Kb 3 év, mire külön tudok költözni, ahol az egész ház az övé lehet, de addigra már tök mindegy, évekig él ilyen szar környezetben.

Ja és utálja a fésülést, ezért csak heti 1x fésülöm, de olyankor is kényszerítve, morog, fúj, karmol.

2020. dec. 7. 16:56
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Sosem késő változtatni. De tényleg jó lenne tudni, hogy mit értesz hibák alatt. Nincsenek oltásai? Az állatorvos bepótolja. Nem volt féreghajtva? Konzultálj az állatorvosoddal, csináljatok székletmintát és ha nincs gond kezd el most. Nincs ivartalanítva? Ivartalanítás utólag. Vacak táppal etettél? Adj neki mostantól jót (és nem árt egy kis huminsav kezelés sem, hogy méregtelenítsen kicsit).
2020. dec. 7. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
88%

Ez így nagyon nem jó... Ha ekkora a lelkiismereted, akkor most add örökbe egy olyan gazdinak, ahol normális élete lehet.


A vesebetegséget lehet kezelni, de a többihez te kellenél. Fél napra egy szobában, mikor a macskák a barangolásra lettek kitalálva.... Az állattartás kompromisszum, de az állat is egy élőlény, igényekkel.


Ha régen üvöltöztél vele, akkor azzal hagyj fel, vegyél neki macskafüvet, legyél vele kedves és törődő gazdi.


Muszáj hetente fésülni? Szoktasd hozzá, vegylóél másik fésűt, legyél vele türelmes stb.


Vagy önmagában gondold át, hogy való-e a neked állat.

2020. dec. 7. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Én is úgy érzem, hogy oda kéne adnom valahova, ahol jól indulna a kezdete, ezt az életet meg elfelejtené. De mivel 1 hónapos volt csak, mikor megtaláltam kidobva, ezért iszonyat ragaszkodik hozzám. Mindenhova követ, ha kimegyek boltba vagy akárhova, addig el nem mozdul az ajtóból, míg vissza nem érek, a folyosón hallja a lépteim, őrült nyivákolásba, ajtókaparásba kezd, mire bejövök berregve bújik a lábamhoz, alig bírok bejönni, még akkor is, ha csak 5 percre mentem el. Szóval attól félek, hogy az, ha odaadnám valakinek, z eddiginél is nagyobb stressz volna neki. Egyszer egy teljes napra elmentem egy rokonnak segíteni és ő egyetlen árva falatot sem evett úgy, hogy emésztési bajos, 3-4 óránként eszik éjjel-nappal.
2020. dec. 7. 17:09
 9/17 anonim ***** válasza:
30%

Nem szúrtál el semmit!


A macska elvan a szobában.


A műkaja meg...én ezért IS javaslom, hogy egye a házi kosztot, meg nyers húst a macska és az eb. Ha a 10 éves fiamnak nem lesz tőle baja, akkor egy macskának sem.

2020. dec. 7. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
67%

Igazán érdekelne, hogy milyen sötét lelked van neked, odaadnál másnak egy "elrontott" macskát, ahelyett, hogy a elkövetett hibáid következményét tompítsd.

Ha megszabadulsz tőle, állatot többé ne tarts.

2020. dec. 7. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!