Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Elég napi 80 gramm konzerv a...

Elég napi 80 gramm konzerv a száraztáp mellé egy 7 kilós cicának?

Figyelt kérdés
2020. dec. 9. 21:27
 1/9 A kérdező kommentje:

Szóval a folyadék miatt kéne.

Ha főzök csirkeszívet(kutyának), annak a főzőlevéből teszek a konzervre fél decit, az úgy elég?

Vagy próbáljak meg 2x50-et + a lét?

2020. dec. 9. 21:39
 2/9 anonim válasza:
Azta, nekem max. 4 kilós a felnőtt macskám de állandóan zabál, bár mi nem vonjuk meg tőle, különösen télen, amikor öltöznie kell (bunda) és ehhez szüksége van megfelelő tápértékre. Egyébként jó húsban van, de nem kövér, tehát nem túlsúlyos. Reggel eszik 100 gr tasakos kaját/konzervet, utána napközben kap száraz eledelt is, mondjuk 5x1 maréknyit, de ez változó. Kap maradékot és felvágottat/húst is, ezt is változó arányban és mennyiségben. Egy szóval nem eteted alul a macskád, főleg, hogy 7 kg?!? Nem enne többet?
2020. dec. 9. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Sosem mertuk, pedig a csaladban mindenkinek van macskaja. A szaraz mindig kinn van elottuk, egesz nap. Az en kismacskam 2 db 80 g-osat kap emelle, 4 reszletben adom oda neki a nap folyaman. De a tiedhez hasonlo tomegu macska ismerosomeknel a mindig kinn levo tap mellett még kap 4 alutasakosat (5x80 g) is.
2020. dec. 9. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
De bocsi, az elkerülte a figyelmem, hogy te a folyadék miatt kérdezed (ettől függetlenül remélem többet eszik a macskád mint amit leírtal..). Szerintem elég neki annyi folyadék amennyit az alutasakosból nyer, viszont ha szomjas úgy is fog inni, gondolom van az étele mellett friss víz is.
2020. dec. 9. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Öröklötten érzékeny a veséje, vigyázni kell rá.

Szokott inni, de nyugodtabb lennék, ha tudnám biztosan, hogy elegendő folyadékot visz be.

Szárazból 40-50 grammot eszik meg egy nap, kb 8 részletben.

Ja, az emésztőrendszere is érzékeny, fél évesen májregenerálót kellett szednie, amit a mai napig is kap, de már nem folyamatosan, csak 2-3 naponta, plusz emésztés segítőt. A veséjére meg vigyázni kell, ne kerüljön hirtelen melegből hidegbe, ne kapjon semmi sósat, ne egyen túl sok szárazat, tehát a lényeg, hogy semmi olyat ne csináljunk, ami a vesét megterheli.

2020. dec. 9. 22:19
 6/9 anonim válasza:
100%
Hu, első vagyok, akkor tényleg nem egyszerű... Szerintem ha ennyire figyelni kell a folyadékbevitelére, akkor én a helyedben konzerv helyett biztosan alutasakos kaját adnék neki, abból is a vizesebb, levesebb fajtát (tasakon keresztül is érezni hogy melyik ilyen). Akár adhatsz ilyenből többet is neki a száraz eledel rovására, így több folyadékot vihet be. De azt te tudod, hogy mennyi folyadékbevitel szükséges számára, ahhoz mérd a tasakos kaja arányát és ehhez mértem a száraz eledelt.
2020. dec. 9. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Illetve létezik macskáknak való tej, azt is adhatsz neki időnként, azt biztosan szívesebben issza mint a vizet :)
2020. dec. 9. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

A tejtermékektől hányik, de köszi:/

Az alutasaktól meg hígf.sást kap. Csak egyfajta konzerv van, amit a gyomra is elbír és szereti is, de abból se eszik sokat, ezért gondoltam húsleves levével higítani.

2020. dec. 9. 22:44
 9/9 anonim ***** válasza:
46%
Nálunk 10 kg-os cica (nem túlsúlyos) naponta 200 gramm konzervet eszik + 50 gramm száraztápot, pedig 75% hústartalmúak.
2020. dec. 10. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!