Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A dokink nagyon kiakadt,...

A dokink nagyon kiakadt, nagyon elrontottam a cica etetését?

Figyelt kérdés

2 hónapja találtam egy 1 hónapos kiscicát, egyből elvittem állatdokihoz, aki lefújta külső élősködő ellenes sprayvel meg adott be neki féreghajtót és nekünk is adott még 3 adagot, hogy adjunk neki 2 hetente 1-1 adagot. Valamint elmondta, hogy csak kölyökmacska száraztápot adjunk neki enni, megadott 4 márkát, azok közül válasszunk. A megadott mennyiséget ki kell neki tenni, ha nem habzsolós, akkor előtte kell hagyni és beosztja magának, ha egybe megakarná enni, akkor 4 részletben kell nekiadni. Ha minden rendben és megmarad a cica, akkor 2 hónap múlva, amikor kb 3 hónapos lesz vár vissza minket az első oltásra, összesen 4 kell majd neki. Ennyi volt, tiszta és szakszerű. Viszont én elkezdtem a táp mellet adogatni neki ezt-azt. Főtt hús, főtt tojás, túró, "bébipástétom"-->baba cicák hozzátáplálásakor adandó konzerv. És hát enyhén szólva kiakadt, hogy miért. Hisz elmondta 1xűen és érthetően, hogy CSAK szárazeledel.

Szóval igaz, hogy elmondta, de nem hittem volna, hogy ezzel ekkora bajt csinálok, utólag semmit nem mondott, hogy miért nem jó, szóval itt kérdezném, hogy most mi lesz?


2020. dec. 10. 20:00
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
90%
Válts állatorvost. Nem normális, hogy ennyire beleszól, hogy mivel eteted a macskádat. Válassz jó minőségű tápot, ami neked is megfelel árban. És nyugodtan adhatsz mellé konzervet, bár a főtt husit én inkább kerülném ha táp mellé adod. De egy kis túró, főtt tojás nem fog ártani neki.
2020. dec. 10. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
84%
Semmi baja nem lesz egy kis mellé adott házikoszttól. Megmentették az életét!
2020. dec. 10. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
90%
Csak nem ő árulja azokat a tápokat, hogy ennyire ragaszkodik hozzá?
2020. dec. 10. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Kenyeret meg fűszeres, zsíros maradékot nem adtam, azt hittem a natúr főtt hústól, főtt tojástól túrótól és a neki való konzervtől nem lehet baja. De olyan kis soványka volt, meg még mindig az :(

De akkor most lehet baja vagy nem?

2020. dec. 10. 20:15
 5/16 A kérdező kommentje:
Nem, ő csak hillst árult, nekünk Orijen, Acana, Applaws, Real Nature Wilderness van megadva. (Utóbbit választottuk, ha ez számít.)
2020. dec. 10. 20:17
 6/16 anonim ***** válasza:
86%
Dehogy lesz baja. Max a dokinak a hülyeségtől. A tápok nagyon jók, de ettől kaphat azokat, amiket írtál.
2020. dec. 10. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
92%
Én úgy tudtam, a macskáknál elég gyakori a laktózérzékenység, ezért nem ajánlott nekik tejterméket adni, és a túró tejtermék. De ezen kívül semmi baj nincs a házi kajával, mi is szoktuk etetni a mieinket húsleves maradék husijával meg ilyesmivel, és soha semmi baja nem volt még egyiknek se.
2020. dec. 10. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Nem baj, most már nem adok neki semmi mást inkább. Legalább, amíg megerősödik, mert még most is olyan kis véznaság.
2020. dec. 10. 20:26
 9/16 anonim ***** válasza:
18%
Nekünk 3 macskánk van. A legidősebb már 10 éves, és még egyikük se kapott tápot. Mindegyikük házi koszton nevelkedett. Bármit adhatsz nekik, mindenevők. (Nagyanyámnál láttam macskát becsukott szemmel savanyúkáposztát enni, szóval tényleg mindenevők.)
2020. dec. 10. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
66%
Te jó ég. Gyerekkorom óta mindig volt kiscicánk. Amikor leszoktak az anyatejről, ették azt, amit az idősek. Szárazat, konzervet, ételmaradékot... Soha semmi bajuk nem lett.
2020. dec. 10. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!