Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Purizon macskatáp?

Purizon macskatáp?

Figyelt kérdés
Jövőhét hétvégén jön a cicánk Purizonnal szeretném etetni, de gyakori sokszor olvastam hogy sok benne a fehérje. 40 valamennyi. Ez jó fajta táp lenne neki? Vagy inkább másikat adjak majd neki? Vagy mi van ezzel a fehérjés dologgal?

2020. dec. 10. 21:25
 1/8 anonim ***** válasza:

A túl magas fehérjetartalom megdolgoztatja a cicák veséjét.

Egy egészséges cicánál nem okoz gondot, de vesegondokra hajlamos macskáknál fokozza a veszélyt. Ivartalan, hízékony cicáknál szintén.

2020. dec. 10. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is Purizonnal etetek, de erről még soha nem hallottam hogy baj lenne a magas fehérjearány.

Egyes, meg tudnád nekem magyarázni hogy miért raknak még nagyobb fehérjearányt a Sterilized Purizonba? Nem kötekedni akarok, nincs bennem semmi rossz szándék, csak szeretném megérteni. Most a bárányos-halast eszik a macskáim, megnéztem a Zoopluson, abban 42% a fehérjetartalom, az ivartalanított macskáknak valóban 46%.

2020. dec. 10. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az én cicám is kap, de nem csak azt, úgyhogy nem tudom igazából, de az enyém a kacsás-halast eszi csak meg, ebben 44% fehérje van.
2020. dec. 11. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
52%
2, a sterilized tápnak a zsírtartalma alacsonyabb, ami alapból szintén nem elhanyagolható különbség.
2020. dec. 11. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem a zsírtartalomról van szó, hanem a fehérjéről.
2020. dec. 11. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
59%
Ha csak tiszta húst enne, akkor még több fehérjét enne.. nem kell be.rni! Ebben az olcsó rizs helyett is hús van, szemét maradékok helyett zöldségek és gyümik. Biztos rosszat tesz.. :D Természetesen egy beteg állatnak az allatorvos speciális diétás tápot fog javasolni, ahogy a cukorbeteg, epebeteg emberek is diétáznak!
2020. dec. 11. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
6, öööö... nem? A tiszta csirkemellnek pl 22,5%os a fehérjetartalma...
2020. dec. 12. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
7: Igen, de a csirkehús “hígabb”. A száraztápnál az okozza a külömbséget, hogy elvonják a vizet.
2020. dec. 28. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!