Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért nem hízik a macskám?

Miért nem hízik a macskám?

Figyelt kérdés
Ivartalan nőstény macska. Kistermetű alapból is, de mellé vékony. Benti macska, kap elég kaját és szerintem azért viszonylag minőségi, nem a legolcsóbb, a zooplusról szoktam rendelni, de valamiért 2,5-3 kiló között van a súlya mindig. Nemrég volt orvosnál oltás miatt, akkor rákérdeztem ez normális e és a doki azt mondta, hogy ő ilyen. Mint az embernél is van aki sokat eszik mégse hízik. De nekem ez olyan hihetetlen. Persze nem mondom, hogy butaságot mond az orvos, de annyira furcsa, mindenki megjegyzi milyen kis pálcika.
2020. dec. 13. 09:14
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi, így érzi jó bőrben magát.
2020. dec. 13. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%
Nekünk is az egyik cica ilyen. Minél nagyobbak lesznek, annál szembetűnőbb a különbség a tesója mellett.
2020. dec. 13. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk is ilyen egyik cicánk. 2,5 éves és 3 kiló körül van, a tesója meg 4,4 kg. Sokat esznek mindketten, szerintem ez normális, vannak ilyen, és olyan testalkatú cicák is.
2020. dec. 13. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

“Miért nem hízik a macskám?”


1) genetika, tehát ő ilyen s kész, ezen nem nagyon tudsz változtatni.


2) nem visz be több kalóriát mint amennyit elhasznál. Hát ha magától nem eszik többet akkor max kényszertöméssel lehetne hízlalni de nem hiszem ,hogy nálad bármi ilyesmihez kellene folyamodni.


A te esetedben valószínűleg az első eset áll fenn mivel eszik is, kaja is van előtte tehát nincs éheztetve mégis soványka. Tehát ő ilyen. Nagyon mást nem tudsz csinálni minthogy biztosítod neki a minőségi kaját s megszokod ,hogy alapjáraton véznácska.

2020. dec. 13. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az en cicam is ivartalanitott nosteny, es evekig max 3 kilo volt. Nekem is azt mondta az orvos, hogy nem baj, o ilyen. En is minosegi cuccokkal etettem, nem valtoztattam semmit az etrendjeben. Most lesz 5 eves, mar 4 kilo, szoval szepen lassan sikerult hiznia, nem kover, most van jo sulyban a termetehez kepest. De mostantol persze azert figyelek, nehogy dagika legyen :D Nem tomtem kajaval, nem csinaltam igazan semmit, szerintem csak kicsit lustabb lett, mint mondjuk 1 evesen volt.
2020. dec. 13. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!