Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyibe kerül évente egy...

Mennyibe kerül évente egy macska?(tapasztalt macskatartók válaszát várom akik vezetik a költségeket)

Figyelt kérdés
Kaja(azt ne irjátok hogy ingyen mert moslékom nem lesz és állatnak amúgysem való), alom, és nem tudom hogy milyen gyakran kell állatorvoshoz vinni ellenőrzésre?

2020. dec. 16. 15:24
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
68%

Kedves 9-es válaszoló (aki gondolom a 19 is :)) én szívesen befotózom neked jövő hónapban a blokkot, amikor megyek a havi bevásárlásra a cicának :D

Nekem van 33 kilós kutyám, akinek a havi kajája olcsóbb, mint az 5 kg-s cicáé... igenis a jó minőségű alom simán megvan 8 ezer egy hónapban, amennyit nekem megér, hogy ne legyen pisiszag, a száraztáp tény, hogy olcsó, de pl az én cicám nem nagyon eszi, max kvázi nasinak... a rengeteg alutasakos meg amit megeszik (3-4 db/nap) simán kijön tízezer fölé/hó. És meg is van a havi 20 ezer :)

Kérdező, korábbi kérdésedre reagálva, minden évben kell oltani a cicát, és minden évben kell (sőt igazából évi többször) kell féreghajtó is, ezek azok az orvosi költségek, amik minden évben szóba jönnek.

2020. dec. 16. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
68%
Nagyon lutri. A kaja árát meg tudod nézni a boltban, mindenre rá szokott lenni írva az adagolás, abból ki tudod számítani, nagyjából mennyibe kerül naponta az etetés. Mivel minden gazdi más fajta kajára esküszik, meg a macskáknál is változó, mit szeretnek és mekkora az étvágyuk, ezért erre nem tudok konkrét összeget mondani. Alomból is van rengetegféle, és nem biztos, hogy a macska hajlandó bármilyenbe beleszokni, ki kell tapasztalni, hogy milyet szeret. Ha minden szoktatási kísérlet ellenére is csak a legdrágábbat hajlandó használni, akkor így jártál. Ha pedig kifogsz egy olyan cicát, aminek valami tartós egészségügyi problémája van, esetleg allergiás valamire vagy rossz az emésztése, akkor lehet, hogy tartósan valamilyen speciális, drága kaját kell ennie, na meg ott lesznek a plusz állatorvosi költségek, ami aztán tényleg csillagászati összeg lehet, mi 10-15 ezer alatt még sose hagytunk ott állatorvosnál egy-egy alkalomért.
2020. dec. 16. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
57%

Fereghajtas 3 havonta kell, ha nyers hust adsz neki, akkor havonta, de ez nem egy nagy tetel, par szaz forint. Hiaba benti, en ragaszkodom ehhez, inkabb biztosra megyek.Nalunk csak a kaja es az alom van, ami allando koltseg, de ez se havi, mert nagyobb tetelben veszek mindent, kb 2-3 havonta. Talan havi olyan 10-15 ezerre johet ki minden a 4 kilos macskamnak, nem tudom pontosan. Szarazat es alutasakosat kap, neha fozunk neki husit, ha ugy van. Alltorvoshoz evente kell vinni oltasra, meg ha benti is, nem baj ha kap. Nekunk meg ott volt az ivartalanitas is, ami egyszeri koltseg, a mi nosteny macskanknal ez 25 ezer volt mindennel egyutt 5 eve, mert sajnos volt egy kis komplikacio mutet kozben, es utana meg allergias lett a varratokra, ezert kellett vinni utolezelesre, de ez baromi ritka eset az orvos szerint, nem jar minden macska azert igy, nem kell megijedni.

A karmat neha levagom, ha ugy itelem meg, hogy tul hosszu, ehhez ugye csak egyszer vettem egy ollot, de valak mondjuk kozmetikushoz viszi a macskat, ez is lehet egy plusz koltseg. En kullancsra es bolhara nem adok neki semmit, nem tudom, lehet, hogy kene, de 6 ev alatt egyszer sem talalkoztunk ilyesmivel, a macskamon kivul mas allatokkal sem erintkezem egyaltalan. Ha kijaros lenne, az termeszetesen mar mas.

Zsiros maradekot, kenyeret, tejet pedig nem adunk a macskanak, ugye 18-as? Nincs ra szuksege.

2020. dec. 16. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
81%
Ja, és én csak oltásra szoktam vinni, évente egyszer, olyankor alap dolgokat megnéznek rajta, szőr, fogak, száj stb. állapotát, de fölöslegesen nem viszem, mert nagyon stresszeli őt az utazgatás, szóval vizsgálatra csak akkor viszem, ha látszik, hogy valami baja van, vagy megváltozott a viselkedése. Annyi, hogy féregteleníteni kell évente 3-4 alkalommal, de ehhez nem kell bevinni, elég megvenni a gyógyszert és otthon be lehet adni neki.
2020. dec. 16. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
25%

Annyiba kerül, amennyibe a gazdi kerültetni akarja. Nem azért már, de falun, tanyán nem szoktak a macskákra költeni semennyit. A macska bejár a fotelba melegedni, de az egérfogást és a piszkítást elintézi maga. Amit kilódítanak az emberek meghagyott kaját, csontot, az bőven eltartja a környékbeli sünöket, macskákat, szarkákat.... Nem szoktak ezzel külön foglalkozni. Az csak az utóbbi évtized fogyasztói világának úri huncutsága, hogy mennek a plázákba külön macskaeledelt venni. Azért illik elvinni a macskákat beoltatni, ivartalanítani - ha van már elég, de ennyit egyszer ki lehet bírni.


Tudom, hogy le leszek pontozva, mert ez a másik véglet, amit leírok, de régen egy büdös petákot nem költöttek a macskákra, és olyan szépen megvoltak a macskák. Macskája meg úgyis mindenkinek volt, ha akarta, ha nem, mert a macskák kitöltik a teret, ha nincs hivatalosan sajátod, akkor a szomszéd macskája fog befeküdni a tornácodra... meg elkunyerálni a maradékodat.


Egy macska hihetetlen mennyit kibír étel nélkül, kóbor macskák gyakorlatilag hetekig alig esznek, és kinn vannak a mínusz húszban. És kibírják. Gyakorlatilag téli álmot alszanak napi 23 és fél órát összegömbölyödve. Viszont a macska szervezete olyan, hogyha tízszer annyit belétöltenek, mint kéne, attól se lesz baja, hát majd többet piszkol. Természetesen ezt a kapitalista üzletek ki fogják használni, is hülyére palizzák a kedves gazdikat. És akkor látom, hogy Cirmos, drága kapja külön a reggelit, az ebédet, a vacsorát... Könyörgöm, a macskafélék szervezete arra van beállítva, hogy egy héten egyszer fogás van, aztán három napig alszik a fa alatt, és emészt... Utána meg négy napig ül az egérluk előtt. Persze, az állat mindent megfog enni, amit eléraknak, és mindig ott fog sündörögni a kajásdoboz körül, ha érzi, hogy szagok jönnek belőle, mert az állatösztön olyan, hogyha van, azt el kell kunyerálni, meg kell enni, mert sose lehet tudni, mit hoz a holnap. Az állatok nagy része nem ismeri a raktározás fogalmát, de kiválóan degeszre tudja magát enni.

2020. dec. 16. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
83%

Könnyebb hónapokra leosztva összeszámolni, mert lehet olyan év amikor például több az állatorvosi költség, meg olyan is amikor semmi extra az oltásokon és a féreghajtáson/bolhairtáson kívül.


https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__macskak__10766029-me..


https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__macskak__10730460-me..

(ennél a kérdésnél a 8as válasz az eném, de a többieké is hasznos lehet számodra)


Nálam például hárman vannak, éppen ma hagytam ott egyikőjükre 76 ezer forintot az állatorvosnál (daganat műtétje volt).

A tápjuk legutoljára amikor vettem 20 ezer forint volt, 16 kiló (Brit premium a márkája), ez nekik minimum 3 hónapig elég úgy, hogy néha jó minőségű konzervet is esznek.

2020. dec. 16. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
68%

Nyugi emberek, akik szeméttel etetik a macskájukat, azok csak irigységből hitetlenkednek.

Gondolom bűntudatuk van hogy valaki megteheti hogy ha már felelősséget vállalt egy állatért, akkor ne gabonával etesse a húsevő háziállatát.

Bár az is lehet hogy az ilyenek leszarják, nincs bűntudatuk mert náluk fogyóeszköz a macska, csak arra irigyek hogy ők magukat is alig tudják ellátni, más pedig méltó körülményeket tud biztosítani az állatának is. Csak tudnám, miért hiszik azt a csórók hogy kötelező állatot tartani, ha még saját magukra sincs elég pénzük.

De tényleg figyelmen kell őket hagyni mert csak a keserű irigység beszél belőlük.

2020. dec. 16. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim válasza:
53%

Tesztek mindenféle macskavetegségre: 9000

Oltàs:18 ezer, aztàn évente màr csak 10 ezer

Kaja: 16-20 ezer persze ez vàltozhat attól függ mit és hol veszi az ember

Féreghajtó paszta:3600

Féreghajtó gyógyszer: 4000/db

Bolha/kullancsírtó: 1700 de ez is függ a màrkàtól és hatàstól van olyan ami 1 hónapig hat, de valamelyik csak 15 napig.

Bolhanyakörvek:2600 de van dràgàbb is

Alom: 700 ft

Szàraztàp:300ft-tól kezdődik de itt is minőség is számít

Egyéb költségek pl àllatorvos, vàratlan betegség, esetleges műtét:20.000 ft-tól.

Ami a legfontosabb, hogy IVARTALANITASD a cicàt!

2020. dec. 16. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
78%

18,19: ha ilyen alja minőséggel eteted, akkor minek neked macska? Tartsál plüsst, még olcsóbban kijössz. Akinek ez a célja, az ne tartson állatot.

Le lehet pontozni, de az ilyenek miatt leírom elrettentő példának:

Egy cicámat, réges régen mi is így etettük. Akkor még gyerek voltam, nagyrészt anyám vette neki a kaját, és nem hangsúlyozta sajnos senki, hogy ne a rossmannos olcsófajtával etessünk. A cica 9 évesen májdaganatban halt meg, aminek simán lehetett oka a rossz táplálás. Szóval akinek fontos a cicája, ne vegye félvállról! Én sosem bocsátom meg magamnak, hogy habár gyerek voltam, de sose kérdőjeleztem meg anyám macskakaja választási szokásait, ezért elvesztettem egy társat.

Ez nagyon régen volt, de én azóta törekszek a jó minőségre, hogy azt kapja meg, amire tényleg szüksége van, és ne azt, amit a gyártók le akarnak nyomni a torkukon a lehető legolcsóbban.

2020. dec. 16. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
29%
29, egyrészt semmi sem bizonyítja, hogy a macskádnak a táptól lett baja, ezek a betegségek bármitől kialakulhatnak, ahogy az embereknél is simán lehet bármi baja a legegészségesebb életmódot folytató személynek is. Másrészt rengeteg embert ismerek, aki olcsóbb kajával eteti a macskáját, az én családom is gyerekkorom óta foglalkozik kóbor cicák mentésével, rengeteget fogadtunk be és neveltünk fel, és nekik is vettünk olcsóbb tápokat, talán egynek vagy kettőnek volt baja az olcsó konzervtől, de tényleg nagyon sok macskáról van szó, nem számolom, de legalább 100-at tutira felneveltünk már az évek alatt. Mellesleg volt olyan cicám is, amelyiknek az egyik legjobb minőségű fajta táptól jöttek ki valamilyen kiütések a szájában, szóval ennyi erővel azokat a tápokat is szidhatnám. Az egy dolog, hogy léteznek pl. ételallergiák vagy érzékenységek, az ilyen macska nyilván kapjon ennek megfelelő tápot, de amelyiknek nincs baja tőle, az nyugodtan megeheti az olcsóbbakat is, nem kell ezért senkit leszólni. Én is allergiás vagyok az eperre, mégse kampányolok, hogy senki se egyen epret.
2020. dec. 16. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!