Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ez így így jó a macskának?...

Ez így így jó a macskának? (Összeszoktatás kutyával.)

Figyelt kérdés

2 éve van egy lány macskánk, a kertben. A gyerekei egy évesek(ketten vannak).

Októberben került hozzánk egy németjuhász kiskutya. A kertet 2 részre osztottuk egy kerítéssel, amin a cicák átférnek de a kutya nem.

Szerintem ez így a macskáknak teljesen jó, nem változott nagyon a viselkedésük(csak az elején egy picit féltek).

De most apum kitalálta hogy össze kéne a macskákat szoktatni a kutyával. Egyszer vacsoránál mesélte büszkén hogy lefogta a macskát a földre, hogy a kutya megszagolhassa a fenekét.

És ma, amikor jöttem haza is ugyanezt csinálta. Guggolt, tartotta kezében az ideges cicát, nem hagyta elfutni, és a kutya ott szagolgatta meg ugatott.

Szerintem ezt nagyon nem így kéne csinálni, de amikor szólok akkor elkezd személyeskedni, és elkezd arról beszélni hogy ő olvasott erről az interneten.



2020. dec. 16. 18:03
 1/4 A kérdező kommentje:
Bocsi azért amiért zavaros lett, ha bármi kérdésetek van megpróbálok válaszolni rá.
2020. dec. 16. 18:04
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Hát, így a leírtak alapján lehet, hogy tényleg jobb, ha külön vannak a macskák a kutyától. Persze van esély rá, hogy a kutya még se lesz ellenszenves a macskákkal, de erre a tapasztalataim alapján eléggé kicsi az esély. Hallottam már olyan történetekről, hogy még korábban, amikor a kiskutyák még nem látnak, akkor szoktatják hozzájuk a macskákat. De szerintem édesapád már későn próbálkozik ezzel. Persze látni kéne a helyzetet, de a kutya ugatása a macskával szemben sok mindent elmond. A macska pedig nem hülye, ha tovább csinálja apád ezt a kényszertevékenységet, akár bánthatja is őt.
2020. dec. 17. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igazából olyan már viszont volt hogy apum fogta a kutyust, és a nagyon közel jött hozzá magától. De ha a macskát meglátja a kutya akkor azonnal elkezdi kergetni.
2020. dec. 17. 09:57
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem már késő. A macskákat még oda lehetne szoktatni a kutyához, ha ő tehetetlen lenne (vak kiskutyaként), és ebben a korban mivel csak szagokat érezne a kiskutya, hamarabb meg szokná a macska szagát és jó eséllyel nem lesz ellenszenves vele, mire felnő. De ha nekiáll már kergetni, akkor esélytelen már.
2020. dec. 17. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!