Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ez lehetséges? Mi lehet az...

Ez lehetséges? Mi lehet az oka és hogy szüntessem meg?

Figyelt kérdés

Ivartalanított kandúr cicámmal (2,5 éves) az elmúlt néhány hétben már másodszor fordul elő, hogy az alomtálca mellé pisil. Egyszer láttam, ahogy csinálja, egyszer csak az "eredményt". Beleáll az alomba, de a feneke kilóg a szélénél, így konkrétan az alomtálca szélére és azon át a földre pisil. De máskor meg rendesen használja az almot. Nem változtattam sem az alomtálcán, sem az almon. A legutóbbi orvosi vizsgálatnál nem volt semmi húgyúti bajra utaló jel.

Miért csinálhatja ezt és hogy tudok neki segíteni, vagy megszüntetni ezt?

Köszönöm!



2020. dec. 17. 14:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
75%

Mikor volt az a legutobbi orvosi vizsgalat? Ha a heten, akkor mashoz vinnem, mert nem vizsgalta meg rendesen, ha regebben, akkor meg nem jelent semmit, mert az akkor volt, a most pedig most van.

A macskaknal a hugyuti fertozes, veseproblema elso jele a rendellenes alomhasznalat. Te nem tudod megszuntetni, de az orvos tud segiteni.

2020. dec. 17. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

A héten volt. Rendesen megvizsgálta, abszolút megbízok az orvosban.

A múlt héten kezdődött nála egy hányós-hasmenéses betegség, arra kapott antibiotikumot, hétfőn vittük az utolsó injekcióra.

2020. dec. 17. 14:40
 3/12 A kérdező kommentje:
Olyan, mintha nem venné észre, hogy rosszul pozícionálta magát és lelóg a feneke.
2020. dec. 17. 14:47
 4/12 A kérdező kommentje:

De már arra is gondoltam, hogy mi van, ha ez nem is pisi, hanem hasmenés. De nem úgy néz ki.

[link]

2020. dec. 17. 14:51
 5/12 anonim ***** válasza:
60%
Vizeletnél sűrűbbnek látszik, az szétfolyt volna. Valóban jobb, ha megbeszéled dokival. (egyébként a vizeletnek elég jellegzetes szaga van)
2020. dec. 17. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Igen, beszélni fogok a dokival.

Én nem voltam otthon, amikor ez történt, így nem tudom, milyen szaga volt, párom készítette a képet. De azt mondta, hogy nem volt kifejezetten büdös. Ha hasmenés lenne, az büdös kellett volna, hogy legyen, nem?

2020. dec. 17. 15:49
 7/12 A kérdező kommentje:
Meg akkor hogy lenne lehetséges, hogy közben van normális széklete is? Nem értem.
2020. dec. 17. 15:52
 8/12 anonim ***** válasza:
58%
Lehet normalis szeklete, hiszen a gyulladas nem ott van. De az is lehet, hogy nincs gond, csak nem tudom, ilyen napja volt, de azert en vinnem vissza az orvoshoz. Nalunk csak ketszer pisilt az alom melle a macska, ezen kivul nem volt tunete, boldog volt, jatszott, de elvittem orvoshoz, es tenyleg baja volt.
2020. dec. 17. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
75%
Most neztem meg a kepet, nekem ez inkabb hanyasnak tunik.
2020. dec. 17. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Igen, nagyon fontolgatom, hogy inkább elviszem megint. Vagy legalább telefonon egyeztetek az orvossal.

Tudom, nekem is inkább hányásnak tűnik. De amikor hétfőn láttam is az esetet, akkor biztos, hogy nem hányás volt, és ugyanígy nézett ki a produktum. :/

2020. dec. 17. 16:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!