Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kell/szabad egy macskának...

Kell/szabad egy macskának salátát adni minden nap?

Figyelt kérdés

A macskafű nem jött be, mindig kiszárad vagy kirohad. Élő növény nálam nem marad életben.


A konyhakész salátát imádja a macsek, illetve a répa levelet, de az télen nincs.


A kérdésem kétoldalú:

Kell-e minden nap?

Szabad-e minden nap?



#macska #saláta #Répalevél
2020. dec. 18. 09:02
A kérdező szavazást indított:
Kell minden nap.
Szabad minden nap, de nem muszáj.
Nem szabad minden nap.
28 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
67%
Nem kell neki, de ha szereti, adhatsz neha. A macska alapvetoen husevo, nincs szuksege nagyon masra.
2020. dec. 18. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Tabbouleh ***** válasza:
94%

Vehetsz neki helyette szőroldot

(olyan jutalomfalatot), azonos funkciót töltenek be

2020. dec. 18. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
96%

Állatorvost kérdezz meg esetleg, akár telefonon is.

Ez jó ötlet, nálam még nem találkoztak a salátával, de minden fűfélét ennének, annyira szeretik.

Ki fogom próbálni.

2020. dec. 18. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Az enyém sem eszi a füvet, de a salátát imádja. Nekik is kell a zöld az emésztésükhöz. De kap szőroldót is.
2020. dec. 18. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
7%
Normális vagy? Ha valami zöld, akkor megeheti? A növények 99%ban mérgezőek a macskáknak. Csak füvet ehetnek, abból sem mindent. A hülye salátádat csak azért eszi, mert nem kap füvet. Amit minden kisállatkereskedésben amúgy beszerezhetsz neki.
2020. dec. 18. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
93%
A füvet azért eszi, mert irritálja a gyomrát, és a fuszallal együtt feloklendrzi a gyomrába jutott szőrt is. Adhatsz neki salátát, ha szereti, viszont, ha füvet neki kap, kapjon szőroldó pasztát vagy anti hairball tápot.
2020. dec. 18. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
11%
Enged ki a szabadba, majd ő tudja mi kell neki.
2020. dec. 18. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Kecskeember ***** válasza:
100%

Ha úgy érzi, hogy szereti megeheti. Alapvetően a macskaragadozó, de egyáltalán nem árt neki adni zöldésgeket egyrészt jó vitamin, ásvánianyag forrás amelytől energikusam egsészségesebb lesz a macsek.

+ Azt is elárulom, nekem is van macskám és ha előveszek egy fej paradicsomot mind megeszi, sőt néha repetának szoktam neki adni mivel tudom, hogy szereti és nem árt neki. :)

2020. dec. 18. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
55%

Szia.

Nem kell neki minden nap adni sőt minden nap nem is szabad mert fel puffadhat tőle és akár bele is halat!

De ritkán szabad neki adni kb. 2 hetente 1-szer mert attól nem lesz baja.

(Egyébként ezt tapasztalatból mondom mert én is adtam neki kábé minden nap és majdnem belehalt de megműtötték és meg gyógyult szerencsére.)

2020. dec. 18. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
45%
A macskának maximum a nyers marhahús a jó vitaminforrás...és ahogy írták, igen, meg is halhat tőle, nem ember, hogy meg tudja egyáltalán emészteni ezt a sok vacak szrt. Méghogy vitaminforrás a saláta meg zöldség egy cicának, eszem megáll :D
2020. dec. 18. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!