Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Élhet egy cica csak konzervhús...

Élhet egy cica csak konzervhúson? Baj, ha nem eszik száraztápot és semmi mást?

Figyelt kérdés

Konzerv márkák, amiket eszik:

Wild Freedom összes fajta és Real Nature Wilderness összes fajta.

Elegendő ez? Napi 3x100 gramm stabilan. 5 kilós cica, nem sovány, nem kövér, 3 éves, mindig ennyit evett 3 hónapos kora óta. Mindig előtte van a száraz, többféle is több tálban, de hozzájuk sem nyúlt. Most tartok ott, hogy nem vennék többet, mert pénzkidobás, utolsó 1 hónap szavatosságnál mindig ment a helyi menhelyre, amit nem sajnálok, csak hát nem azért vettem.

Szóval mit tegyek?



2020. dec. 21. 12:39
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
81%

A fogainak nem tesz jót. Fogkő, gyulladás, egyebek.

Egyébként persze, hogy nem nyúl hozzá, ha mindig van helyette szottyos, ami finomabb. :D Napi 300 g nedves mellett nem is éhes.

2020. dec. 21. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Szokott rágcsálni játékokat, botot, nagy csontot, amit nem tud megenni, csak birkózik vele. A fogai egyelőre szépek, a doki szerint sincs velük baj, de nem mondott semmit arra, hogy baj-e, ha csak konzit eszik.
2020. dec. 21. 12:55
 3/16 anonim ***** válasza:
76%

Nyilvan most meg jok a fogai 3 eves, ez majd 10 ev korul lesz problema, es nagyon megnehezitheti az eletet. Vegulis, ha csontot ragcsal, akkor az talan potolja, de ne adj neki tul pici csontot, amit le tud nyelni egyben szinte, plusz ha csirkecsontot adsz akkor azt csak kizarolag nyersen.


Amugy azt meg megprobalhatod, hogy konzervbol adj neki sokkal kevesebbet, szarazbol tobbet, es ha ehes lesz, meg fogja enni azt is.

Ha nyavog, ha “szenved”, ne gyengulj el, ne adj neki tobb konzervet, se nasit, se semmit. Az van, ami elotte van, es kesz.

2020. dec. 21. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
36%

Annak idején,mikor az enyém növésben volt,sok tanulmányt olvastam, és annyira biztosan emlékszem,hogy a tiszta húsos,belsőséges konzervek nem jók a csontrendszerének. Kifejlett macskánál sem ideális.

A Wild Freedomnak ránéztem az analitikiai összetevőire, ami 10-11 % fehérje...míg egy átlagos minőségű száraztápban 30-32% tól felfelé. Sokkal kevesebbet kell utóbbiból ennie,megfelelőek az összetevők és arányok.

Benedvesítve raknám elé, először belekeverve a konzervbe,lassan növelve a száraz mennyiségét. Sok sikert!

2020. dec. 21. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Wild Freedom száraz: 32% fehérje, napi adag 50 gramm.

Wild Freedom konzerv: 10% fehérje(harmad annyi), napi adag 200 gramm(4x annyi).

Akkor melyikben is van több fehérje?

2020. dec. 21. 13:53
 6/16 A kérdező kommentje:
És miért ártana egy vérbeli ragadozónak a hús és a belsőség??
2020. dec. 21. 13:54
 7/16 A kérdező kommentje:
Ja amúgy nem akarok veszekedni veletek, ha úgy tűnt volna, csak tényleges, logikus érvek érdekelnek, mert nem mindegy nekem, hogy 3 évig szarban élt-e a cicám.
2020. dec. 21. 13:59
 8/16 anonim ***** válasza:
4es vagyok, én sem kötekedni akartam. Nem azt mondtam,hogy árt,csak hiánybetegsége lehet tőle.De nem vagyok biológus,hogy kielemezzem az ételed minden elemét,ez igaz. Leírtad az arányokat. A 32% a minimum,ahogy írtam is. Száraztápból én 45%-os fehérjetartalmút veszek. Jóindulat vezérelt, boldog karácsonyt.
2020. dec. 21. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
bocs 40%
2020. dec. 21. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
53%

Ez olyan, mintha te egész életedben bébiètelen élnél. Van benne vitamin, meg van benne tápanyag, végülis ha megeszel napi 10et, akkor jóllaksz, de mégse olyan, mintha leülnél és megennél egy jó kis paraszti ebédet. Nem használod a fogaidat, nem használod ki az emésztőrendszeredet megfelelően.


A cica esetében is hasonló.

Vannak egyébként, akik a nedvesre esküsznek, mondván az jobban hasonlít egy vad cica étrendjére, jobban fenntartja a "vadmacska ösztönt".

Úgyhogy nem fogsz tökéletes egyetértést találni, annyi biztos, hogy az nem jó, ha nem eszik keményet a cica. Lehet, hogy elég, ha rágcsálós típus, de ezt vaktában itt gyakorin nem fogjuk tudni megmondani 100% biztonsággal.

2020. dec. 21. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!