Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen márkájú eledelt és...

Milyen márkájú eledelt és milyen arányban (száraz / nedves) adtok a cicátoknak?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy ezerszer feltett kérdés, gyűjtögettem is a tippeket, de órákig eltartana, és elég sokféle, egymásnak ellentmondó infót olvastam.

Ezért kérek így segítséget.


Egészséges, fiatal, ivartalanított, bent tartott nőstény cicáról van szó, aki néha megy ki a kertbe (főleg jobb időben).


2020. dec. 21. 13:36
 1/7 Papucs112 ***** válasza:
16%

Lehet hogy meg leszek emiatt kövezve, de mi sima bolti konzervet/alutasakot adunk nekik reggel-este, napközbe pedig ha éhesek bekéredzkednek száraztápot enni (a Fressnapfba veszünk mindent). Nem finnyásak, az olcsóbb kaját is megennék de ez az a szint ami nem a trágya de nem is prémium. Pl. Félixet nagyon komálják, kapnak még multifitet meg ilyen kaliberű konzerveket. Sosem volt ebből probléma hogy elhíznának tőle, orvos is mindig mondja hogy szépek.

Néha kapnak húscafatokat amit az ebédbe pl nem teszünk bele, lehet emiatt is meg leszek kövezve de eddig semmi bajuk nem volt. Sima házimacskák, kinti-bentiek (2 ivartalanított kandúr).

2020. dec. 21. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
40%

Gourmet gold naponta egy (reggel-este egy fél), és az N&D száraztáp egész nap előtte van, általában több fajta is egyszerre, hogy legyen választék. :D

Emberi kaját nem szereti, de néha kap csirkemellet.

2020. dec. 21. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Carnilove száraz, Wild Freedom konzerv.
2020. dec. 21. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ja, lemaradt(#3 vagyok).

Reggel 1/3 adag táp, az délig elfogy, aztán a konzervvel rendesen jóllakik(150g), aztán este 2/3 adag táp reggelig elfogy.

Konzerv helyett heti 1x főtt tojást kap, heti 1x főtt májat, heti 1x főtt csirkemellet.

Ebéd után kapja a szőroldó pasztát is, mert ilyenkor pihen el és sokat mosdik.

2020. dec. 21. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
15%
Az enyém nagyon imádta az alutasakos Winston-t. Viszont egyszer vettem neki Louisa márkájú jutalomfalatot, azóta az alutasakoshoz hozzá sem nyúl. Nem eszik meg mást csak azt.
2020. dec. 21. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

A kommentek közül egyedül a 3-as mondott jó minőségű tápot

Ami fontos,hogy gabonamentes legyen és húst tartalmazzon de vágóhídi maradékot

Ha nem engedheted meg a gabonamenteseket akkor Smilla a ZooPlusrol

2020. dec. 21. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

PErsze hogy egymásnak ellentmondó információkat fogsz kapni, hiszen ez a nedves-száraz-nyersetetés témakörében mit döntesz az alapvetően egy kompromisszum lesz a kényelem-pénztárca-mi a legjobb a cicának között.


Lassan 2 éves ivartalanított perzsa lánycica.

Applaws száraz éjszakára ( csak kinnhagyom hogy hajnalban ne keltsen) , nappal catz finefood konzerv ( 200g/2 nap). Csirkemell / pulykamell nyersen alkalomadtán.


Szárazból szerintem mindenképpen érdemes prémium minőséget venni ha megteheted.

Nedvesnél a konzervek irányába visz a józan ész, cukor gabona meg hasonlók itt is kerülendők.

Konzervnél premiere ( fressnapf) , vagy smilla/ animonda carny zooplusról az ami már jó szívvel adható szerintem.

Drágábbakból catz finefood, granatapet, grau, macs, real nature(es wilderness) mind jók. Itt a felárért pontosabban megnevezett összetevőket ( és azok arányát), és kevesebb mellékterméket kapsz.

2020. dec. 23. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!