Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit kezdjek egy bélpoklos...

Mit kezdjek egy bélpoklos macskával? Mindig ilyen marad?

Figyelt kérdés

Három macskám van, a legkisebb, 9-10 hónap körüli, rengeteget eszik. Illetve enne, ha hagynám. Mindenkinek megvan a napi adagja amit este hatkor kapnak meg, viszont nagyrészt a többiekét is a kicsi eszi meg. A két nagy csinálná ahogy általában a macskák szokták, kicsit esznek, mászkálnak, aztán megint esznek, de ettől a haspóktól ez lehetetlenség, mert mire visszatérnének a táljukhoz, kb már nincs benne semmi :D Egy óra alatt képes elpuszítani 3 felnőtt macska adagját.

Most jobb ötlet híján a táp mennyiségekkel játszom, a kicsi többet kap, a nagyok kevesebbet, hogy elfogyjon mire a kicsi rástartol az övékre, de sokszor ez sem működik, mert ha valamelyik nagy esetleg nem megy enni, vagy hamarabb lelép, a kicsi otthagyja a saját tálját és megy a másikhoz.

Mindemellé nehezítés, hogy az egyik nagynak nincsenek fogai, ami ugyan nem akadáyozza meg az evésben, de lassabb mint a többiek. Elpofozza a táltól a kicsit ameddig eszik, de utána, ha elmegy annyi a kajájának.

Az lenne az igazi, ha előttük lehetne egy bizonyos mennyiség egész nap, és este meg csak valami lightos kaja lenne (pl. kicsi konzerv), az állatorvosunk szerint is így kéne, de hát hogy oldjam ezt meg, amikor a legkisebb macska egyedül képes lenne felzabbantani a 8 kilós tápos zsákot? Úgy eszik mint a kutyák.... :D

A külön etetés sem oké, mert van amelyik egész este/éjjel rájárna a tápra, én meg nem akarom órákra különzárni őket egymástól.

Bízom benne, hogy csak növésben van még a kicsi azért ilyen bélpoklos, viszont mivel utcáról lett összeszedve, ahol hónapokig éhezett, félek, hogy emiatt zabagép, és ez így is marad...

Mit csináljak? Bízzam a természetre meg a farkastörvényekre? Félek, hogy ha így teszek, elhízik ez a bolond, bár elég sokat mozog...


2020. dec. 21. 18:53
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
34%
A kutyának jó a napi egyszeri kaja, de macskáknak napi kettő kéne minimum. Szerintem. 50 éve vannak macskáink.
2020. dec. 21. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 Noren1989 ***** válasza:
60%
Szerintem adnék neki féreghajtót.
2020. dec. 21. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem előbb etesd meg a másik kettőt, hogy tudjanak normálisan enni. Addig a kicsi legyen tőlük elzárva.

Utána kapjon ő.

2020. dec. 21. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
8%
Rakd ki a kertbe. Tud vadászni, ha meg nem tud,akkor az nem macska.. 🤷‍♂️
2020. dec. 21. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
38%

Nekem is van egy ilyen bélpoklos, pedig ő nem mentett cica, szépen felnőtt az anyja mellett, és mégis.

Másrészt én nem napi egyszer etetek, hanem reggel-délben-este. Ilyenkor mellettük vagyok, és közbe lépek, ha a Haspók akcióba akar lépni. Márpedig akar(na). Száraztáp van kint folyamatosan, arra szerencsére nem jár rá többet a kelleténél.

2020. dec. 21. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Rendszeresen kap féreghajtót.

Hiába zárom külön, mert az egyik nagynak szokása, hogy eszik két falatot, aztán mászkál és van hogy csak fél óra múlva méltóztat újra visszafáradni a tálhoz.

2020. dec. 21. 19:36
 7/19 A kérdező kommentje:

Nálunk épp ez a gond, hogy a szárazat tolja kétpofára :D

Ha tudnék is napi többször etetni, max reggel és este, de reggel például nem tudok ott lenni velük órákat.

2020. dec. 21. 19:37
 8/19 anonim ***** válasza:
72%

Esetleg fordítva?

Hogy megeteted a kicsit először és utána a nagyokat.

Azért bélpoklosság ide vagy oda, szerintem miután jól lakott, már nem fogja érdekelni a többiek kajája..

2020. dec. 21. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

4-es

Süket cica. Ennek az infónak a tudatában is kiraknád a kertbe?

2020. dec. 21. 19:38
 10/19 A kérdező kommentje:

8#

Annyi kaját kap, amennyivel jóllakna, de neki a többieké fontosabb első körben. Képes és addig "cápázik" a nagy körül ameddig az megunja és otthagyja a tálat amire a kicsi lecsap, majd elkezd váltóban falatozni a tálakból, ameddig ki nem fogy az összes.

Komolyan nem lakik jól 3 adag kajával amiből kettő felnőtt adag?

(Brit Premium macskatáp egyébként, szóval nem hulladék)

2020. dec. 21. 19:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!