Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért nem használ a bolhanyakö...

Miért nem használ a bolhanyakörve?

Figyelt kérdés
Két héttel ezelőtt vettem a 8 hónapos kandúr cicámnak egy bolha és kullancs elleni nyakörvet a fressnapfba mert nagyon vakarózott szegény. Az volt ráírva hogy 90 napig jó. Beraktam a nyakába és ugyanúgy vakarózik főleg a fülénél. Nagyon sajnálom szegényt de miért nem használ a nyakörv? Érdemes lenne valami cseppet vennem neki?
2020. dec. 22. 15:32
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Miért gondolod, hogy a bolha miatt vakarózik? A füle pl. atkától szokott viszketni a macskának. De bőrgombásodás is okozhat viszketést. A bolhanyakörv amúgy is megelőzésre van, nem kiírtásra. Szerintem vidd el állatorvoshoz, ő majd meg tudja mondani a vakaródzás okát.
2020. dec. 22. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ezek a termékek megelőzésre vannak, ha már fenn áll a probléma mást kell használni pl sampon, spray stb.

Nem biztos hogy bolhás, lehet atkás vagy csak gyulladt a legbiztosabb ha dokihoz viszed

2020. dec. 22. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Az semmire nem jo. Allatorvos ad neki valo cseppet. Az meg is oli a bolhat.
2020. dec. 22. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Talan vizsgald at, hogy van-e benne bolha, mielott barmit is teszel. Bar a megelozesre eddig is kellett volna gondolni, ha bolhas, a nyakorv szart sem er. Ha viszont nem, akkor mas a baj, irany az orvos.
2020. dec. 22. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!