Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A kismacskámat megtámadta...

A kismacskámat megtámadta valami, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Ma reggel arra ébredtem hogy a kismacskám a füle megvan rágva és a szőréből is ugy látszik mintha ki lenne tépkedve, egyébként kertes házban lakunk , de a saját kutyám biztos nem csinált volna ilyet vele, a kismacska még kicsi 5 hónapos kb de nem is ez a lényeg hanem hogy soha nem engedte hogy megsimogassuk most meg csak ül egy helybe kint a szeles időben , nem tudok mit csinálni állatorvos sincs erre és bevinni se tudnám szóval mit csináljak ? A fülével tehetek valami? Csak ül egyhelybe most még azt is hagyja hogy megsimogassam :(

2020. dec. 27. 12:08
1 2 3 4 5
 1/41 A kérdező kommentje:
Mivel szél van ezért elé raktam valamit hogy ne fujjon rá meg adtam neki enni de ez a legkevesebb amit tehetettem :(
2020. dec. 27. 12:09
 2/41 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarnad behivni? Hogy kicsit a kozeledben legyen? Vidd be a hazba, ne hagyd hogy meg is fazzon..

Honnan tudod hogy nem a kutya volt?Lehetett masik macska, patkány is egyebkent.

Verzik a fule? Ha esetleg van allatbetadin azzal lekezelhetned, de mindenkeppen orvost javaslok. Par kilometeres korzetben kell hogy legyen valahol.

2020. dec. 27. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 A kérdező kommentje:

A kutyust kizárom ,mert az előbb dörgölőzött hozzá a macsek, ami asszem jót jelent.

Sajnos tényleg nincs , lett volna egy de az dolgozik és nincs itthon még egy jó ideig, behozom a házba ,itt legyen melettem

2020. dec. 27. 12:16
 4/41 A kérdező kommentje:

Ja és nem vérzik csak igy mintha meglenne rágva

Szerencsére annyira nem nagyon csak a teteje a fülének de őt úgy tűnik mintha megviselte volna szóval ezért aggodok nagyon🥺

2020. dec. 27. 12:20
 5/41 anonim ***** válasza:
100%
Neked se kéne kisállat. Első körben be kéne vinned a házba, fertőtleníteni a sebet utána kihívni telefonon az állatorvost. Mivel nem tudod mi harapta meg necces de az is necces ahogy hagyod szenvedni a hidegbe. Egy ilyen seb azert veszelyes mert egyreszt hematoma is lehet belole masreszt elfertozodhet az meg ha nem lokalis akkor onnantol kezdve surgosen allatorvosi segitseget igenyel. Csekkolnod kene a homersekletet is es megfelelo folyadekot, etelt es meleget kene biztositanod neki es nyugalmat. Szepen googlizz egy kozeli állatorvost es hivd fel!
2020. dec. 27. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim válasza:
100%
Minimum, hogy meleg helyre viszed! lehet verekedett az éjszaka!
2020. dec. 27. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
100%
Akkor nem nyilt seb? Hámsérülés van? Mindenkepp hivd ki az allatorvost mert ha vadallat harapta meg az ki tudja mit hordoz.
2020. dec. 27. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 A kérdező kommentje:

Hogy nezhetem meg a homersekletet? Milyen az ideális? Sajnálom hogy ilyen béna vagyok ezelőtt soha nem volt kismacskám és ő is még nem rég van itt !!

Behoztam a házba itt van melettem

2020. dec. 27. 12:28
 9/41 anonim ***** válasza:
16%

Ilyenkor a sok simi és egy jó konzerv is csodákra képes! Biztos fél még.. Idegen cica volt szerintem területharc miatt.

A fülét ha lemosod vizes szivaccsal vagy valamivel nem befolyatva a vizet és tisztán tartod, akkor be fog gyógyulni baj nélkül. Lehet lesz neki egy kis lyuk rajta, nem forr be teljesen, de legalább nagyobb baja nem lett!

Az emberi Betadin is jó rá (jódos víz), de mondom, ha lemosod neki langyos vízzel, már sokkal jobban jár! :)


Fertőtlenítő illóolajokat (különösen a teafaolajat), Fenistilt, ibuprofén, ketoprofen tartalmú krémet nem szabad rátenni!!!

2020. dec. 27. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 A kérdező kommentje:
Nem nyílt seb meg nem vérzik
2020. dec. 27. 12:29
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!