Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mely macskák bújósak és...

Mely macskák bújósak és szeretik is ha dédelgetik őket?

Figyelt kérdés
Jövőre tervezek magam mellé egy cicust. Nem tudom mely fajták szoktak lenni bújósak és ölelhetőek. Szoba cica lenne bentre. Egyedül a ragdollról hallottam. Esetleg más cica is van még? Ja és hol lehet venni ahol megbízhatóak? :) 21L

2020. dec. 27. 21:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
58%
Orosz kêk cicák is ilyenek.
2020. dec. 27. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
50%
Nekünk volt orosz kék, és minden volt, csak nem bújós. Ellenben a cirmos barna csíkos parasztmacska mind bújt, ölelt, mint egy kisbaba.
2020. dec. 27. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
86%

Tenyesztotol lehet venni, ha fajtamacskat akarsz,ok megbizhatoak. Szapikat ne, kerlek ne.

Az a baj, hogy hiaba mondjak pl a brit rovidszoruekre is, hogy nyugisabbak, bujosabbak, valoban nyugisak, de az, hogy melyik lesz igazi olbecica, valojaban a szemelyisegetol fugg az adott macskanak.

Viszont a tenyesztok, mivel latjak a cicakat, tudnak segiteni a valasztasban, valamennyire biztosan lehet latni, hogy melyik milyen cicus lesz.

Ha orokbefogadason is gondolkozol, akkor ott meg a menhelyen is tudnak segiteni a valasztasban.

2020. dec. 27. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Láttam olyat hogy sziámi macska az nekem nagyon tetszik :D.

őróla vélemény?

mellesleg orrosz kéket nem hiszem hogy budán betudnék szerezni :(

2020. dec. 27. 21:42
 5/15 anonim ***** válasza:
64%
Attól, hogy a te ridegtartott orosz kéked nem bújt, még általánosságban bújósak, olvass utána 2-es, utána pampogj.
2020. dec. 27. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
63%
Bocsi kerdezo, de ha akarsz egy adott fajtat, akkor nem hogy egy masik keruletbe kene utaznod erte, hanem meg az is elofordulhat, hogy tenyeszto csak az orszag masik vegeben van. Ez ilyen, be kell vallalni, es igazan nem nagy aldozat, hiszen egy tarsat valasztasz 15-20 evre, nem valami ruhat, amit 2 honap mulva dobsz is ki.
2020. dec. 27. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

igazatok van!

csak még mondom kezdő vagyok :D.

2020. dec. 27. 21:56
 8/15 anonim ***** válasza:
78%

Függ a fajtától is természetesen, de a személyiségüktől is. Nekem két házimacskám van; az egyik nagyon bújós, állandóan jön, túrja a fejét, dorombol, fut utánam, rám fekszik. Viszont azt utálja, ha felemelem, akkor menekülne, harapna. A másik pedig nem jön mindig, nem túrja magát annyiszor, de ha felemelem, akkor elnyúlik, dorombol és engedi, hogy szeressem :D Így a bújósság típusa is változik.

Sziámi macskából kettővel találkoztam személyesen, egyik sem volt bújós, dorombolós.

Megbízhatóság: tenyésztők, akiknek rendesen utána kell járni, vagy menhely. Pénzügyileg kecsegtető lehet, ha olcsón kínál valaki fajtát, de az szaporító, azt nem támogatjuk.

Ha megvan a fajta, ami tetszik, akkor annak az igényeinek kell utána nézni. A tenyésztő tud ebben segíteni. Sok foglalkozás, játék, törődés, jó étel kell neki. Mondják, hogy a macska alszik, oszt jóvan, de ez nem igaz. Persze, sokat alszik, de egyedül sokszor meg tudnak kattanni, főleg a csak bentiek, ha nincs elég inger. Nekem ezért lett kettő. Egyel kezdtem, aztán akartam neki társat, mert nem tudtam eléggé lefárasztani, nem akartam, hogy egyedül legyen.

Mindenesetre legyél talpraesett, nézz utána az interneten, olvass kommenteket, keress tenyésztőt.

2020. dec. 27. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
8.köszönöm! :)
2020. dec. 27. 22:32
 10/15 anonim ***** válasza:
61%

Nem teljesen a fajtától függ.

A menhelyen is vannak cuki cicusok.

2020. dec. 27. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!