Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Aki tartott már kopasz cicát,...

Aki tartott már kopasz cicát, leírná személyes tapasztalatát a tartásukkal, viselkedésükkel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

2 hónap múlva hozom el az első kanadai szfinx cicámat tenyésztőtől. Sokat olvastam a tartásukkal kapcsolatosan, illetve a tenyésztő is sokat segített már, azzal kapcsolatban hogy mire készüljek fel. De szeretnék más véleményeket, tapasztalatokat is olvasni attól aki tartott vagy tart ilyen kedvencet otthon. Ivartalanított lány cica lesz a miénk.

Tudom hogy ez nagyban függ a cica személyiségétől de mennyire bújósak, játékosak? Tényleg beszédesebbek mint a többi fajta? :)

Köszönöm a válaszokat!



2020. dec. 31. 11:18
 1/3 anonim ***** válasza:
8%
A többihez képest sokkal csúnyábbak
2020. dec. 31. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
85%
En nem tartok, de baratnom igen. Nagyon kenyes a boruk, tobbszor kell oket furdetni, mint egy atlag macskat. Telen iszonyuan be kell futeni, 24-25 fok alatt a macska meg akar halni, ugy fazik, hiaba van rajta ruha. Ez lehet, hogy csak naluk van igy, nem tudom :D Bujosabbak allitolag, de a baratnom macskaja azert pont nem annyira. Szereti, ha simizik, szeret olben lenni, de hatarozottan jelzi, ha elege van, ilyenkor el is vonul jo par orara aludni. Sokat nyavog, de az en sima hazim is nagyon beszedes. En is gondolkoztam rajta, de pont a futes miatt nem vallalnam be, en 19 fokban erzem jol magam telen, nem birnam, ha ennyire meleg lenne bent, foleg ejszaka nem. Egyebkent mas gond nincs vele, orvost is csak evente lat, szoval egyelore tok egeszseges, bar ugye torzskonyves, de neha ez sem garancia pl az allergiara, vagy ilyesmikre. Hidegre, huzatra erzekenyek, szelloztetessel is ovatosan, a macskat ilyenkor masik helyisegbe is tereleik, konnyen megfazik telen.
2020. dec. 31. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
85%

Ezt a 24-25 fokot megcáfolnám. Nekünk a tenyésztő azt mondta hogy 21 fok alatt ne legyen, mert akkor már fázna. egyébként nagyon strapabíró cicák. Nekünk a bőre abszolút nem kényes, nyilván a heti egyszeri fürdetés megvan, de maga a fürdetés 5-10 perc. Nagyon fontos kitisztítani a körmeinél a koszt, mivel be is gyulladhat neki, meg persze a fülét. Szerintem a szőrös cica bundája sokkal nagyobb figyelmet igényel, mivel ők egész évbe “vedlenek”, nem úgy van mint kutyáknál, hogy levedlik a nyári téli szőrt.

Mienk még nincs ivartalanítva, majd 10 hónap körül. Azt mondta a tenyésztő, hogy ő azért ír inkább szerződést arról, hogy mi nekünk kell majd a cicát kiivartalanítani, mert befolyásolhatja a fejlődésben, lehet nem fejlődik olyan szépen ki.

Mienk nagyon nagy forma. Annyit lehet rajtuk nevetni.

Igényli a simogatást, a játékot is, de a nap nagy részét végig alussza. Este felébred, olyan 7-8 körül. Aztán mikor mi lefekszünk aludni, 11 felé, akkor ő is. Viszont olyan hajnali 4 fele felébred. Olyankor el van magának, játszik, eszik, kakil, stb. Aztán van hogy még visszaalszik.

Ja, és mindig velünk alszik egy ágyba:D

2021. febr. 9. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!