Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Közbe lehet avatkozni?

Közbe lehet avatkozni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Kandúr cicám most 7 hónapos. Kinti-benti cicáról van szó, ami azt jelenti, hogy egyszer reggel engedjük ki az udvarra kB 10 percre, de magától bejön. Majd esténként megy ki alvás előtt úgy fél órára. Tehát lényegesen többet van bennt. Viszont pár napja idekeveredett egy másik kandúr, aki láthatólag erősebb, mint a miénk. Ha találkoznak, mindig verekednek. Mi ilyenkor mindig behozzuk a miénket, de olyankor fúj és morog nekünk. Olyan, mintha rajtunk akarná levezetni a stresszt, amit a másik cica okoz neki. Kedvetlen, és étvágytalan is ilyenkor. Már beszéltem orvossal, hogy elvihessük ivartalanítani, mert akkor valószínűleg megszűnnek az ilyen viselkedések, de addig is valami tanácsra lenne szükségem.

Hagyjuk, hogy "lemeccseljék" egymás között,vagy jól tesszük, hogy behozzuk, mikor a másik kandúr bántja? Esetleg a műtétig ne is engedjük ki? Látszik, hogy szomorú szegény, mert hozzá volt szokva, hogy ez az udvar az övé.

Bármilyen tanácsot szívesen fogadok, csak neki jobb kedve legyen.



2020. dec. 31. 17:09
 1/5 anonim ***** válasza:
68%
Semmiképpen ne hagyd, hogy egymás közt lemeccseljék! A nagyobb akár meg is ölheti.
2020. dec. 31. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Hát, szerintem azt a kis időt már kibírja verekedés nélkül. Én nem hagynám, ronda sérüléseket szedhet össze (bár az igaz, hogy valószínűleg nem lesz maradandó baja). Attól is tartanék, hogy ha megsérül, akkor nem jön be, hanem elbújik, így nem tudjátok orvoshoz vinni.
2020. dec. 31. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Eddig mindig kiszaladtunk, és behoztuk, mikor meg láttuk, vagy meghallottuk, hogy a másik kandúrral szóváltásba a került. De olyankor nagyon agresszív szegény. Ezért tettem fel a kérdést, hogy jól cselekszünk-e, vagy inkább hagyjuk. Köszönöm az eddigi válaszokat.

Ezekszerint, addig tartsuk idebent? Hámja van, és elfogadja. Azzal kicsit kiviszem levegőzni, annyi elég neki?

2020. dec. 31. 17:27
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg próbáld más időpontban kiengedni,mikor tudod, hogy nincs ott az idegen macsek.

Addig a tiéd egyrészt biztonságban van, és jelölgetheti a területét.

Másrészt kissebb az esély, hogy össze verekszik és megsérül.

Ha lehet ne hagyd egyedül.

Akkor vidd inkább be,ha jön a másik.Az viszont neki jó,ha ki tudja jelölni a saját területét.

Ha nagyobb és erősebb lesz,biztos elzavarják a másikat.

2020. dec. 31. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
én azt tanácsolom hogy ha bunyó kezd kibontakozni ne hozd be csak menj ki állj közel hozzá, az elég ahhoz h a másik macska elmenjen. így elégedettebb lesz a cicád. próbáld ki majd meglátod h működik. én is ezt szoktam. megpróbálom elriasztani a másik macskát csak akkor avatkozok be ha nem megy el.. tehetsz pár hirtelen mozdulatot is, ilyenkor a te macskádat nem fogja megijeszteni inkább csak az idegen macskát.. :)
2021. jan. 1. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!