Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Holnap el kell altattatnunk...

Holnap el kell altattatnunk szeretett macskánkat. Hogyan tehetném ezt elviselhetőbbé 13 éves lányom számára?

Figyelt kérdés

A macska sajnos menthetetlen, ami emberileg lehetséges, azt már megpróbáltuk.

Én is borzalmasan érzem magam, de a lányom, aki együtt nőtt fel vele, teljesen összeomlott. Hogyan tehetném elfogadhatóbbá ezt a helyzetet a lányom számára?

Minden segitséget és ötletet nagyon szépen köszönö előre is.



2021. jan. 1. 21:52
 1/9 anonim ***** válasza:
94%
Hogy érted, hogy elfogadhatóbbá? Nyilván mindenképpen el kell gyászolnia szegény cicát. Az érzést meg kell élni, csak akkor tud túllenni rajta teljesen. Fájni fog neki, de ezen nem tudtok, meg nem is kell szépíteni, javítani. A gyász rossz, de túl kell esni rajta. 13 évesen már elég nagy ahhoz, hogy felfogja, mi történt, és feldolgozza.
2021. jan. 1. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A döntést, hogy "istent játszom", és "megöletem" az állatot.
2021. jan. 1. 22:07
 3/9 lazapannus válasza:
97%
Hát szerintem hagyni kell hogy ő dolgozza fel saját magába, adni kell egy kis időt csendben, ez ember függő de szerintem ilyenkor kicsit békén kell hagyni . De szerintem fontos tudni hogy ez az élet rendje, és vele járója.
2021. jan. 1. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
85%

Nem te öleted meg, ha az állatorvos is azt mondja, menthetetlen és csak szenved.

Lányod veletek volt állatorvosnál? Meghallgatta mit mond az orvos? Ha igen, akkor nem rád kell haragudnia, én sem haragudnék senkire, mert beteg lett az állatunk. 13 évesen ezt tudnia kellene. Mondta neked egyáltalán hogy téged okol, és miért, hogy ha menthetetlen a macska?

Egyébként én kutyámat egy évig gyászoltam, és sírtam utána. Nem tudod megkönnyíteni neki.

2021. jan. 1. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
35%
Mi baja a macskának egyébként? Nyilván ha egy FIV+ és emiatt egy kókler orvos elakarja altattatni, akkor én is rühellném anyámat ha belemenne.
2021. jan. 1. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
11 éves voltam, amikor el kellett altatni a kutyánkat, 13 évesen már az apámat kellett gyászolnom. Senki nem igyekezett könnyíteni ezeken, és nem is tudott volna. A mai napig fáj mindegyik, és ez így van jól. A gyászt nem tudod és nem is kell megkönnyíteni. Ennyi idősen ahhoz meg már elég nagy, hogy megértse, a kutya csak szenvedne, ha életben maradna.
2021. jan. 1. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nem volt velem, a járványhelyzet miatt csak egy ember lehet benn.


Vesebeteg a macska 3 éve, eddig gyógyszeres kezeléssel, gyógytáppal és infúziókúrákkal sikerült szinten tartani, de az elmúlt hetekben nagyon gyorsan rosszabbodott az állapota.


A lányom természetesen nem vádol és hibáztat, de tökéletesen tudja, hogy nekünk kell meghozni ezt a döntést, és hatalmas erkölcsi tehernek érzi, hogy megtaláljuk azt az időpontot, ahol még mindent megtettünk, ami emberileg lehetséges volt, és egy pillanattal sem tartottuk életben tovább, hogy szenvedjen, mikor már nem volt remény.

2021. jan. 1. 22:25
 8/9 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem először magadban kell helyre tenned ezt az "istent játszom" dolgot. Utána tudod a lanyodnak is hitelesen elmondani, hogy miért is kellett ezt a nehéz döntést meghozni.

Legyen mellette, amíg tud, búcsúzzon el tőle mindenképp!

Beszélj a saját érzéseidről, hogy megértse, helyénvalóak az övéi is (szomorúság, harag, kételyek, stb.). És arról, hogy ha fizikailag már nem lesz veletek, a szép emlékek megmaradnak, és a szívetekben is örökre ott lesz a helye....


Nagyon sajnálom, tudom, mennyire nehéz. Kitartás holnapra (is).

2021. jan. 1. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Kedves 8-as, nagyon szépen köszönöm.
2021. jan. 1. 22:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!