Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Cicának valami "házi sampon"?

Cicának valami "házi sampon"?

Figyelt kérdés

egy kóbor cicát fogadtunk be, és elég koszos szegény, meg szagos. úgy néz ki, hogy nem nagyon van a víz ellen, ezért merészen bevállalnánk, hogy megfürdessük. viszont nincs itthon semmi kisállat samponunk és az állatboltok a közelben a vírus miatt vagy nincsenek nyitva, vagy nem olyan hely, ahol árulnak ilyet.

ha van esetleg valami, amivel ezt pótolhatjuk, még, ha csak ideiglenesen is, azt megköszönném ^^



2021. jan. 2. 11:13
 1/10 anonim ***** válasza:
23%
Jó a sima emberi sampon is. Egyszer nyugodtan meg lehet fürdetni vele. Nem lesz semmi baja. Hosszú távon nem szokták ajánlani a használatát.
2021. jan. 2. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%

Ha nincs állatoknak való, akkor a babasampon jó lesz, ha van otthon.

De ha pár napot tudtok várni, akkor rendelj online, házhoz megy a macskasampon.

Én olyan macskát találtam pár éve akit nem lehetett megfürdetni (azóta sem lehet) de így sem lett semmi baj. Kapott egy külön szobát amiben rendbe jöhet, mert nagyon-nagyon beteg volt, alig élt. Csak gumikesztyűben értem hozzá két hónapig, mindig totál fekete lett tőle a kesztyű. Aztán lekopott róla. Gondolom le is simogattam a nagyrészét a kezelések alatt, meg ahogy jobban lett, elkezdett rendesen funkcionálni és mosdatta magát.

2021. jan. 2. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
97%

Jó a babasampon. Ha van valami SLS- mentes, az még jobb (nekem amiatt van, mert a nem ilyentől viszket a fejbőröm, általában könnyebben irritálhat az SLS).


Mi egyszer egy gépolajtól csimbókos szőrű kismacskát mentettünk: hősiesen hagyta, hogy fürdessük, szerintem jól is esett neki a kézmeleg víz, meg hogy ázik ki belőle a kosz. Ő a hajszárító hangjától majrézott jobban.

2021. jan. 2. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
97%
Babasampon, ma mar nyitva vannak a drogeriak es uzletek szoval tudsz venni.
2021. jan. 2. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
36%
Szódabikarbóna is lágyan tisztít és elveszi a szagokat. Hajmosásra is használható,így szerintem a cicára is
2021. jan. 2. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
49%

5-ös ötlete nagyon jó.

Én álom szagtalanításra is ezt használom.

2021. jan. 2. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
97%
nagyobb láncokban pl tesco lehet venni háziállatoknak való sampon
2021. jan. 2. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Látom jól lepontoztátok az #1-est. Helyes! Nincs valaki aki el tudna jönni hozzánk és meg tudná győzni anyámat, hogy a macskánkat neki való samponnal mosdassa? Már 13 éves, majdhogynem újszülöttként került hozzánk, azóta sima samponnal van megfürdetve, kb. félévente. Én mondtam neki, hogy cicasamponnal kellene, de nem hallgat rám :(
2021. jan. 2. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
21%
Kenjél rá egy nyers tojást, szép lesz tőle :D
2021. jan. 2. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
nagggyon szépen köszönöm az eddigi válaszokat! meg lett fürdetve, csuda-puha szőröcskéje lett és jó illata. a szárítkozásnál a hajszárítót nem bírta, de a meleg levegőt fújó szárítógépnél nagyon el volt :D
2021. jan. 2. 22:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!