Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macska tüzelés, hogyan tovább?

Macska tüzelés, hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Tegnap óta nagyon furcsán viselkedik a lassan (10 nap múlva) 7 hónapos házi cicám. Nőstény, nyávog, de számomra nem zavaróan (bár hangosabban valóban, mint szokott), a kis fenekét megemeli, elhúzza a farkát, kissé szagosabbnak, erősebbnek érzem a vizeletét. Hempereg a földön, nagyon bújós, beleteszi a kis fejét a tenyerembe és úgy dörgölőzik a fejével, keresi folyamatosan a kontaktust, simizést akar, "érzékeny" lett, vágyik a figyelemre, szeretetre... többször tisztogatja magát odalent.

Megnéztem az altáját, én annyit látok, mintha kicsit nedves lenne neki. (olvastam, hogy minimális vérzés is előfordulhat, de ezt nem tapasztaltam eddig nála).

Ez biztos a tüzelés lenne?

Szeretném elvinni ivartalanításra, de azt olvastam, hogy míg tart a tüzelés nem szerencsés megcsináltatni. Viszont nem tudom, hogy mikor ér véget vagy hogy lesz ez, két tüzelés között el tudom e csípni. Biztosan észreveszem?

Kérlek írjátok meg, hogy hogyan tovább, így is elvégzik rajta az ivartalanítást (miközben tüzel) vagy mindenképp várni kell, míg elmúlik és úgy kérjek időpontot?

Annyira sajnálom szegényt, szeretném a lehető legkönnyebbé tenni neki, hogy ha lehet ne nagyon szenvedjen!


Köszönöm a válaszokat!



2021. jan. 3. 21:30
 1/4 anonim ***** válasza:
82%
A legjobb volna, ha felhívnád az állatorvosotokat, és tőle minden infót megkapnál ezt illetően.
2021. jan. 3. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Tűzelés alatt csak vészhelyzetben ivartalanítanak.

Ha tüzel, észre fogod venni :)) Egy szóval tudnám leirni a viselkedését (2/2 lány cicánk ezt produkálta): nyomulós :D

Ez mellett furcsán elborult tekintet, ha "derekánál" lejjebb is simogatod egyből du.giszálja a fe.nekét, de alapból is, plusz nyarnyog hozzá. Nagyon cuki, meg idegesítő is egyben :D

Hivd fel hétfőn a dokit, és ő fog tudni mondani idopontot 2 tüzelés közé, amikor ivartalanítja.

2021. jan. 3. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Emlékeim szerint kb 2 hétig tart. A szünet sem sokkal több, úgyhogy ha lement róla, kérj időpontot az állatorvoshoz.
2021. jan. 3. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
5%

Tudod honnan lehet tudni, hogy tüzel a macska?


Fogy a fa a pincéből.

2021. jan. 3. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!