Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyire szenvednek így a cicák?

Mennyire szenvednek így a cicák?

Figyelt kérdés

Két cicámnak napi 8 órában kb 65m² áll a rendelkezésére, a nap többi részében egy szobában lehetnek csak + erkély, ami összesen kb 20m².

Keressek nekik új gazdát, jobb helyet?



2021. jan. 4. 02:09
A kérdező szavazást indított:
Kell nekik a tér, így csak kínszenvedés az életük, ne légy önző, gondolj rájuk és keress nekik jobb helyet
Ha eleget futtatod őket, játszol velül és mivel ketten vannak, nem vészes.
Lődd le magad.
52 szavazat
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%

Ez attól is függ, eddig hol laktak. Nem ők lennének az első cicák, akik lakásnak élnek. Az én macskám több mint fél évig lakásban élt, de augusztusban elköltöztünk és azóta kinti benti cica. Nem igényelte soha, hogy kimenjen, max kíváncsi volt, de annak is örül hogy kint lehet.

Régebben is volt egy macskám, őt pár hónapos korában kaptam, addig kinti cica volt és szegény sokáig szenvedett, amíg megszokta a helyet és végre ki mertem engedni. (Őt sajnos elütötte egy autó, ezért sem engedtem ki a másik cicámat, amíg ott laktunk.)

2021. jan. 4. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Sok macska él lakásban, nem lesz semmi bajuk.
2021. jan. 4. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
73%

Nálunk 55nm2-re jut 4 macska, nem csinálnak problémát, persze hagytunk nekik teret a kikapcsolódásra így ott aludhat(konyhaasztalon kívül) bármelyik ahol akar.

Téli időszakban kinyitom nekik az erkély ajtót és ha kint lepihen akkor becsukom rájuk, de szem előtt vannak.

2021. jan. 4. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
90%
Ezek nem kutyák
2021. jan. 4. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem veszes. Ha szenvednenek, akkor megallas nelkul kaparnak az ajtot, hogy engedd ki oket a tobbi szobaba is. (Ha be vannak csukva, termeszetes, hogy neha kaparjak az ajtot, a macskat minden csukott ajto zavar eleve, de gondolom tudsz kulonbseget tenni a “engedj má ki haver, ne legyel ilyen izé” kaparas es a szenvedos, megallas nelkuli kozott.)
2021. jan. 4. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Volt olyan macskám amelyik 100nmen is szenvedett, sosem tudta megszokni hogy csak benti macska legyen, többet volt kint mint bent, hatalmas mozgásigényű volt. Ez egyértelműen látszik a viselkedésén, folyton nyávog, nyughatatlan,ideges vagy zavart, keresi a kiutat.

A másik sosem ment ki, az sem zavarta ha fél napokra véletlenül bezártuk valahová, még ahhoz is lusta volt hogy rendes télibundát növesszen.

Te tudod neked milyen alaptermészetű macskákat dobott a gép.

2021. jan. 4. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Az egyik ilyen. Hiperaktív és soha semmi nem elég neki. De kint meg fél, próbáltam kivinni pórázzal-hámmal, csak lapult meg lesett, felvettem, belém mélyesztette a karmait, úgy kapaszkodott, le ne tegyem. De mégis bent meg nyugtalan, folyton nyafog, unatkozik, bármit csinálok. Meg amint elmegyek, jönne utánam, de fél kijönni, ezért inkább csak bent vernyog, míg vissza nem megyek. 4 hetesen találtam, szóval nem tudom mit miért csinál.

A másik amúgy, ő nyugisabb, ő tökéletesen elvan akár egymagában is. Ha meg jóllakik akkor szó szerint 23/24 órában alszik. Találékonyabb, önállóbb.

2021. jan. 4. 06:46
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Elég lehet , ha ők jól tudják érezni magukat .
2021. jan. 4. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
68%
Az csak egy macska, semmi baja nem lesz. Haverom, 4 évet volt ennél kissebb helyen.
2021. jan. 4. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Akkor egyeske ha nem szokja meg hamar, jobban járna egy másik hellyel. Kettese meg jól érzi magát, ő elvan így.
2021. jan. 4. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!