Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen betegségeket adhatnak...

Milyen betegségeket adhatnak át a macskák az emberre ha lakásban tartják őket?

Figyelt kérdés
Tehát mire kell figyelni hogy ne kapjak valami fertőzést ha lesz macskám, vagy nincs is ilyen ha jól van tartva?

2021. jan. 4. 14:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
52%
Rendszeres féreghajtás kell, ez az egyetlen, ami emberre is átterjedhet. Szobacicánál kevésbé jellemző, hogy férges legyen, de ha adsz neki nyers húst, vagy beviszel valamit a cipődön, előfordulhat, ezért fontos a megelőzés.
2021. jan. 4. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
57%

Nem igazán van ilyen. Olyat, mint bolha, elkaphatsz, de inkább úgy a helyes fogalmazni, hogy elkaphatjátok egymástól. De ha eleve bent van és higiénia van nálatok, akkor erre 0% az esély.

Ami okozhatna gondot, hogy ha a macskaalomban található meglepicsomagokat gyurmázni kezdenéd és aztán nem mosnál kezet. Ott vannak olyan baktériumok, amik annyira nem egészségesek, de súlyos gondot ezek sem okoznának. De ahhoz, hogy ezeket benyeld is kb. azt kell csinálnod, mint amit fentebb leírtam. SZóval alapból nem tudsz elkapni tőle semmit. Sőt, azt mondanám, egy fokkal több esélye van, hogy te hazaviszel valamit a cipődön, amire az ő immunrendszere nincs felkészülve, mint fordítva.

2021. jan. 4. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Ha bolhát vonz be a macska az durva lenne, eléggé allergiás vagyok bolhacsípésre nagyon feldagad és viszket.
2021. jan. 4. 15:01
 4/14 anonim ***** válasza:
77%
"Bevonzani" nem tudja, nem démonidéző a macska. Ha tisztán tartjátok a lakást és ti nem viszitek haza,akkor nem termelődik a bolha magától...
2021. jan. 4. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
68%

Csak bent tartott macskának maximum te viheted haza a bolhát, más nem.

Én is allergiás vagyok a macskabolhára, gennyes hüvelykujjni hólyagok lesznek belőlük (kamaszként kinti macskák mellett szenvedtem vele sokat nagyszülőknél).

Most benti cicáink vannak, félévente vagy még ritkábban kapnak bolhacseppet megelőzésként, soha nem volt semmi bajuk. Nekem se. :)

Szóval ettől nem kell félni.

Ha kijárós a cica, akkor viszont havonta cseppenteni kell.

2021. jan. 4. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

De hogy vihetném haza? Főleg tudnám hogy elhozom mert kb engem azonnal megrág a bolha.

Mindig állatos emberektől akik nem törödtek vele szedtem össze, de azokkal már nem tartom kapcsolatot, így nincs honnét összeszedni.

2021. jan. 4. 15:07
 7/14 A kérdező kommentje:
Kijárósan nem tartanék egyet sem, mert fogyóeszköz volt a nagyszüleimnél is, nem lehet normálisan megvédeni, és akkor mindenféle élösködönek szabad préda macska meg betegségeknek.
2021. jan. 4. 15:08
 8/14 anonim ***** válasza:
78%
Ha nem jársz olyan helyen, akkor sehogy. :) Ezt írtam én is, hogy benti cicáink soha nem bolhásak, pedig nem nagyon kezelem őket.
2021. jan. 4. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Amikor a cica hozzám került piciként, elsőként mindjárt állatorvoshoz vittem.

Megkapta mindjárt a féreghajtót, és az oltásokra is elvittem amiket az orvos javasolt.

Már öt éves,de nem volt beteg.

2021. jan. 4. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
42%

1. Féreg: rendszeresen féreghajtani kell a macskát, emberre is át tud terjedni a macska orsofereg, vagy a galandférge.


2. Bolha: a közhiedelemmel ellentétben a bolhát szintén elkaphatod. azért gondolják sokan hogy nem mert általában minden fajnak külön bolhája van, így létezik ember bolha meg macska bolha is. Ezek azonban nem korlátozódnak kizárólagosan a saját gazda fajára, hanem preferenciat jelent a bolháknál. Tehát egy macska bolha ha választania kell inkább a macskát választja, de nem veti meg az embert sem. Sokszor előfordul olyan hogy macskára bolhanyakörv adás után a bolhák átvándorolnak az emberre(lévén hogy rajtad nincs bolhanyakörv) és az embert kezdik el csipkedni, azonban azok egy idő után kipusztulnak mert mégsem az ember az eredeti gazdája. A bolhátlanításra azért is kell figyelni, mert pl az uborkamagkepu galandferget a bolha terjeszti, ami emberre szintén veszélyes.


3. Egyéb egysejtű paraziták, pl Toxoplazmózis. Ezek azért veszélyesek, mert legtöbbször semmilyen tünetet nem okoznak rajtad, de terhes nőkre és csecsemőkre például rendkívül veszélyes tud lenni a Toxoplazmózis. Vagy ha okoznak is tünetet egy felnottnél azok enyhék, és rendkívül nehezen kimutathatóak az egysejtű parazita fertőzések(vagyis a konkrétan erre való vizsgálattal ki lehet, csak legtöbbször egy panasznál az orvosok egyáltalán nem gyanakodnak rá, csak nagyon végső tippnél jön elő, amikor egy kivizsgálásnál sorozatosan negatív minden lelet) illetve ha ki is derül, nehéz a kiirtása.


Szóval összességében nagyon sok betegséget át tud adni egy házi állat és a legtöbb betegség általában nem jár nagyon erős tünetekkel, egy enyhe féreg fertőzést lehet észre sem veszel, de a szövődményei nagyon veszelyesek lehetnek, pl egy évek óta elhúzódó fergessegtol mivel eleszi a tápanyagot hianybetegsegek alakulhatnak ki, amik további szervi károsodást okozhatnak. Illetve a betokozódott féreg lárvák az izomzatba vagy szervekbe, cisztát, gyulladást okozhat amiből később rákos daganat is kialakulhat.

2021. jan. 4. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!