Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macska mit kaphatott el?

A macska mit kaphatott el?

Figyelt kérdés

Nemrég voltam vele állatorvosnál.

Nehezen lélegzik, szívja magát és állandóan nyávog.


Kapott injekciót is.

Minimális javulást látok csak, jelentőset nem.Állandóan nyávog szegény.


A doki szerint tüdőgyulladás.Na, de macskánál?


Nem lehet,hogy koronavírusos lett?


2021. jan. 5. 16:38
 1/4 anonim ***** válasza:

Macskánál, kutyáknál, stb. is van tüdőgyulladás, ahogy megfázás is. Ha a doki azt mondta, hogy tüdőgyulladás, akkor az lehet.

Az állatok nagyon nehezen kapják el a covidot (legalább is ezt hallottam, de javítsatok ki ha rosszul tudom) .

2021. jan. 5. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Lehet én vagyok alul informált, de úgy tudom állatok a korona vírust nem kaphatják el, vagy legalábbis az ,,emberi verziót" biztos nem. Kinti, benti macska? Alaphangon én hiszek a dokinak, ha azt mondja tüdőgyuszi, akkor biztosan az. Kullancs, szívférgesség ellen kap valamit?
2021. jan. 5. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Persze, nehogy az állatorvosnak higyj, hanem random ismeretleneknek a neten :)
2021. jan. 5. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Az macskáknak van külön koronavírusok, ennek nincs köze az emberihez.


A mi cicánknak fura röfögéssel indult, nem lett jól kikezelve a megfázása, és átterjedt a tüdejére. Nekünk most a tüdeje vizesedik.

Kapott nagyon erős antibiotikumot, és reméljük jobban lesz.


Amennyiben a macska valóban macskakoronavírusos, akkor két opció lehetséges:

- tünetmentes hordozó

- amennyiben konkrétan koronavírusos tünetei lennének, nagyon gyorsan elmenne. Egyébként tünetei: fáradtság, levertség, nem eszik, nem iszik, nem játszik és vizesedik.


Kérhetsz az orvostól egy vérképet, amiből kiderül, hogy a macska hordozó-e, illetve mutálódott-e a vírus, ha ez megtörtént.

2021. jan. 6. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!