Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macska tényleg van olyan...

A macska tényleg van olyan okos hogy a kilincsre zárt ajtót kitudja nyitni vagy csak ez legenda?

Figyelt kérdés

2021. jan. 5. 16:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Vannak olyan macskák akik megtanulják.

Az egyik macskám állandóan kinyitogatta, a másik is elleste tőle, ugyanúgy ugrott és próbálkozott, de neki nem sikerült.

Egy ideig zártam a háló ajtaját hogy ne tudjon bemenni, most pedig le van fordítva a kilics, másfelé nyílik, és így nem tudja kinyitni.

2021. jan. 5. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Persze, bár nem mind jön rá magától. Vannak olyan intelligensek, mint a kutyák, csak a kutya meg akar neked felelni, meg igényli, hogy feladatokat teljesítsen neked, a macska ezzel szemben tojik rád.

A miénk minden beszéd kontextusból megértette az "enni" és a "kimenni" szót, akkor is, ha nem neki szóltunk, nem hangsúlyozgattuk. Egyszerűen csak rájött.

2021. jan. 5. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is próbálja nyitogatni mind a kettő, az egyik képes is rá, a másik szellemileg tudja, de nem éri el.

Ennél azért bonyolultabb dolgokra is képesek, előbbi cirmosom anno magától elkezdte az emberi WC-t használni, jutalomfalatokat rejtő kis polc ajtaját elhúzni, stb.

2021. jan. 5. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Az egyik macskánk bárhova tettük a lazacot bejutott. A többi csak kunyerált tőlünk.
2021. jan. 5. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Én egyszer mikor a kezemben volt "megmutattam neki", tehát fogtam a kis mancsait és lenyomtam velük a kilincset. Utána folyamatosan ráugrált és kinyitotta. 🤦🏼‍♀️🤣
2021. jan. 5. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Persze, a kutya is megtanulja.
2021. jan. 5. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

A mostani macskám érti pl azt, hogy "üljél le és kapsz enni" és leül a földre és látja, hogy csinálom. Csak topog és nyávog de addig nem mozdul el amíg nem szagoltatom meg vele :D.

Azt is érti, hogy "Takarodj kifele" de néha megpróbálja azt, hogy összehúzza magát és hátha nem rakom ki, de néhányszor mondom még neki és kimegy.

2021. jan. 5. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
100%
Igen,van olyan okos.
2021. jan. 5. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Sok macsek megtanulja az ilyen dolgokat. Az egyik cicám pl. azt tudta, hogy a konyhai polcon lévő szárazeledeles dobozt addig kell pofozni, amíg leesik a földre és a nyíláson át kigurulnak szemek. Pedig mindig volt előtte étel.
2021. jan. 5. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Dehogyis legenda!!! Kormos macskám minden ajtót kinyit a házban úgy hogy lenyomja a kilincset. Minden ajtót este kulccsal kell bezárjuk ahova nem ajarjuk hogy bemenjen. S ráadásúl úgy nyitja ki hogy azt hiszed mintha valaki jönne be s közbe csak Korom. Érdekes hogy soha nem lett rá tanitva négis megcsinálja s idén juniusban lesz 2 éves de már a tavaly ilyenkor kinyitotta az ajtókat.
2021. jan. 7. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!