Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen macskatápot ajánlotok?

Milyen macskatápot ajánlotok?

Figyelt kérdés

Most Whiskas-t kapott, de leálltam vele, mert megy tőle a hasa meg véres a széklete. A nyershúst szereti, amúgy, most is azt adok neki, csak macska AIDS-es és úgy tudom ilyenkor annyira nem jó neki.


Szóval milyen tápok vannak, amik már normális minőségűek, de azért nem egy vagyonba kerülnek?



2021. jan. 7. 14:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom neked melyik az a kategória ami "nem kerül egy vagyonba", ez elég relatív.


A Brit Care tápoknak korrekt összetétele van szerintem, illetve most Premier-el etetek, az is jó, árban is olyan közép kategóriások. Nekem két macska mindkettőt szereti

2021. jan. 7. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Fogalmam sincs. A Whiskas-t még nem találtam drágának, de azért nem akarom, hogy heti 3000 forintba kerüljön a kaja.
2021. jan. 7. 14:36
 3/11 anonim ***** válasza:
76%
Eloszor is allatorvos es egy alapos vizsgalat. Nyers hust tenyleg ne is adj neki, nem szabad. Az en macskam “csak” leukozisos, de o sem kaphat, es az orvos mondta, hogy adis-nel sem lehet adni. Az orvost kerdezd meg a kajarol is, de ha veres a szeklete, se a vizsgalatokat, se a kajat nem fogod olcson meguszni, mert valoszinuleg nem ehet meg barmit. Whiskast meg dobd ki, felejtsd is el. Amugy en applaws-t adok a cicamnak, szereti, szep a szore, teljesen egeszseges.
2021. jan. 7. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
71%

Ha kiszámolod egy jobbfajta táppal olyan napi 45-65 gramm körül eszik. Az havonta 1,35-1,95 kg. Ha kiloja 3000 egy táp akkor az havi szinten 4050-5850 ft. De a 3000 ft/kg ár az már elég magas. Brit Care simán lehet kapni 1500-2000/kg körül is, Premiere is 1000-1600/kg árban mozog, ami annyira nem vészes. Nyilván ha egyszerre veszel nagy mennyiséget az fájhat egy kicsit de valójában ezzel elég sokáig el vannak


(#)

2021. jan. 7. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Nekem az állatorvos azt mondta nem baj, ha nyershúst adok neki, ezt akkor kérdeztem, mikor kiderült, hogy FIV-es. Én csak neten olvastam.


Most volt 3 hete állatorvosnál. De szinte biztos, hogy a táptól van, mert mikor nem adok neki, akkor ez megszűnik. Decemberbe kezdődött, akkor még csak hasmenése volt. Leálltam a táppal és egyből meg is szűnt. Most megint rápróbáltam, de mostmár inkább hagyom, mert egyértelmű, hogy a táptól van baja.

2021. jan. 7. 14:50
 6/11 A kérdező kommentje:
Nyersen csak csirkét kap egyébként, sertést soha. Próbáltam egyébként főve adni neki, egy darabig ette is (bár nem olyan jóízűen, mint nyersen), viszont mióta adok neki tápot, nem eszi meg főve. Ja és emberi fogyasztásra szánt húst kap, nem valami kamionról leesett moslékot.
2021. jan. 7. 15:08
 7/11 anonim ***** válasza:
8%
Szerintem a Royal Canin a legjobb, az én cicám nagyon szereti, kicsit el is kényeztettem vele, mert nem hajlandó mást megenni már.. Csak egy kicsit drága, de az állatorvos is meg az eladók is ezt ajánlották. Viszont nincs egyáltalán szaga, van kölyöknek, felnőtt macskának és ivartalanítottnak is.
2021. jan. 7. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Néztem én is, de itt a GYIK-en lehúzták azt is. Royal Canin-ból csak Pill Assist-ot kapott, amikor gyógyszerezni kellett, azt imádta.
2021. jan. 7. 20:20
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

A royal-ban kb hus sincs, meg csak szazalekos aranyt se adnak meg, husnak is husfeherje van megadva, ez kb semmi. Ennyi penzert mar ezerszer jobbat talalni, nem kell bedolni a reklamnak! Az allatorvos persze, hogy ezt ajanlja, ha veluk van leszerzodve, van ilyen.

Olvassatok el mindig az osszetevoket, nem hulyeseg am!

2021. jan. 7. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is Royal volt amit ajánlott az orvos, csak az egyik cicának ment a hasa tőle sajna. Lehet nem tűnik majd olcsónak amiket írok két nagyobb fajtacica kapja ezeket. Amióta gabonamentes SELECT GOLD Classic Fit-et kap és mellé keverve Sensitive Digestiont kapnak jól elvannak. 20kg táp volt akciósan 24000Ft. Lehet most kicsit több, változó figyelni kell az akciókat. Kis kiszerelést többnyire nem érdemes megvenni a kg-s ára nagyon magas. Nedvesből Miamort kapnak a 100g-st keverve főzőtt csirkemellel. 2,5-3kg csirkemell ( kockázni kell + fagyasztani részekre osztani tudom ezzel van meló, de inkább mint 3x annyi konzerv, ami alapból is 300Ft felett van /db. ) kb 20-25db Miamor konzervvel elvannak így egy hónapban és vegyes a felhozatal. Talán még 1-2 jutalomfalat vagy szőroldó is kijön mellé belőle, jellemzően ha akciós akkor többet szoktam venni. Alomból igaz nem kérdezted, de Aldist használok két hetente csere, mert relatíve nagyok a tálcák. ~3200Ft havonta. 2 Maine coonnak az ellátása így megoldható 15000-ből. Persze a táp az nincsen benne az egy külön számolható még hozzá úgy fél évente saccra. Van kimondottan cicafű obiban kapható - 1000Ft ezt érdemes az elején beszerezni cica érkezésekor több darabot. Szőroldó gimcat duo, vagy van extra mindegyiket kedvelik. Jutalomfalatból is érdemes gabonameteset választani.
2021. jan. 8. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!