Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Költözködés után egy macskát...

Költözködés után egy macskát kb. mennyi idő elteltével lehet kiengedni a szabadba? Nem szeretném, ha elkóborolna.

Figyelt kérdés
A szóban forgó örökbefogadott cicának évekig ugyanaz volt a vadászterülete, és bár szép lassacskán lakáshoz is szoktatva lett, minden áldott nap ki lett engedve a szabadba, hogy kedvére vadászhasson. Egy hete ideiglenes jelleggel édesapámhoz költöztem és magammal hoztam a macskát is, mivel a régi helyen nem volt más, aki vállalta volna a gondozását (másfelől pedig nagyon a szívemhez nőtt a macsi). Apám gyűlöli a macskákat, de megengedte, hogy a ház alatti pincesorban (ami három szobahelyiségből áll, nagy terület) berendezzek neki egy kis helyiséget, és ahonnan - ha már megszokta az új helyet - szabadon ki-be járkálhatna az udvarra és vissza. Egyelőre még nem merem szabadon engedni, de nap közben amikor munka közben van egy kis időm, kimegyek vele a szabadba, és járkálok vele, ismertetem az új hellyel. Tudom, hogy ez minden macskánál valahol egyéni, de nagyjából mennyi időnek kell eltelnie ahhoz, hogy a cica megszokja az új lakhelyet, és ki lehessen engedni őt a szabadba anélkül, hogy elkóborolna? Egy nőstény, rövid feketeszőrű cicáról van szó.

2021. jan. 7. 21:00
 1/4 anonim ***** válasza:
94%

Mivel gyakorlatilag átmeneti szállást biztosítasz egy kóbor macskának, így nincs ilyen időkorlát. Bármikor megpattanhat, a legtöbb esetben csak az a biztos, hogy meg is fog, hiszen hozzátok nem fog így kötődni. Ha talál valakit, aki a házába fogadja, hidd el, többet nem látjátok. A macska nem hülye, ha van választása, ott marad, ahol szívesen látják, és nem becsukják a pincébe.

De nyugi, így kicsapva majd kedvére vadászhat. Meg kedvére eheti meg a mérgezett egereket, amikbe belehal. Meg kedvére lapulhat ki az autók alatt. Kedvére szedheti szét a szomszéd kutya.

2021. jan. 7. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
95%

Három befogadott cicánk van. Az egyik gazdátlan volt és a szomszédhoz járt enni, de nem tudták befogadni, mert balhézott az ő macskáikkal. Én csináltam neki hőszigetelt cicaházat és a hátsó kertbe vittem. Megmutattam neki, tettem bele kaját, bement megenni. Másnaptól a cicaházból jött ki az üdvözlésemre. Nem jött előre, mert 5 macskához nem szokott kutyám volt a kert első felében. Aztán ivartalaníttatnom kellett és a varrat kivételéig, 10 napig a házban volt. Nagyrészt egy nem használt helyiségbe zártam, néhány órára hoztam le minden nap magunk közé, hogy ne unatkozzon, arra az időre a kutyákat kizártam. De olyan is volt, hogy a kutyákat beengedtem és a cica a hordozóban volt. Szeretett benne lenni, már volt vagy 5 éves, egy fiatalabb nem bírta volna. Ő imádta. A lényeg, 10 nap után kiszedték a varratokat és én hátravittem a kertbe, hagy menjen szabadon, a kertünk mögött hatalmas mező, patak, erdős rész. Gondoltam, a bezártság után vissza se akar majd jönni. Nem telt bele 2 óra és a fürdőszobaablak alatt nyávogott, ahova azelőtt soha nem merészkedett, mert a kutyák arra a részre el tudtak menni a kertben. Képtelen voltam a cicust elzavarni. Nap közben kifigyelte, mikor vannak a kutyák becsukva és akkor is előrejött. Kénytelen voltam őt beengedni cicahordozóban, mert nem tágított. 1-1,5 év alatt teljesen befogadták a kutyáim. A lényeg, 10 nap benti raboskodás elég volt neki ahhoz, hogy soha többé ne tudjam levakarni a drágát, az élete kockáztatása árán is előrejött hozzánk, pedig 5 kutyánk volt. Másik cicát pici korában fogadtuk be, az út mellett találtuk. 10 napig volt bent, azután kiengedtük a kertbe. Teljesen megszokta ennyi idő alatt, igazából esze ágában sem volt elmenni. Harmadik cicánk sokáig kinti volt, kamaszként került hozzánk, beköltözött a cicánk kinti cicahordozójába segítséget kérni. Megetettem, akkor 1-2 napig még jött, aztán eltűnt fél évre. Aztán újra felbukkant, betegen, meg volt fázva, amíg meg nem gyógyult, nem engedtem ki. De úgy emlékszem, azt a telet bent töltötte, mert nem nagyon akaródzott neki kimennie.

Ha teljesen új helyre mennék, ezt a 10 nap bezárást mindenképp megcsinálnám, de ha lehet, inkább egy hónapig. Én nem vagyok híve a macska teljesen lakásban tartásának, ha az ember nem forgalmas részen lakik. Természetesen veszélyesebb, mint ha állandóan bent lenne, de nálunk nem forgalmas az utca, mögöttünk rét, patak, erdő. Szerintem így boldogok. Ha kedvük van, bejönnek, ha ki akarnak menni, kimehetnek. De a tél nagy részét bent töltik a jó meleg radiátoron.:)

2021. jan. 8. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nálam az a baj, hogy kényszerhelyzetben vagyok. Apámnál ideiglenes jelleggel vagyok lent vidéken, amíg új lakást nem sikerül szereznem magamnak, addig viszont az ő szabályai szerint kell csinálnom mindent. A szabály egyik része az volt, hogy a macska csak pár napig lehetett velem a lakásban, utána le kellett vinni a pincehelyiségbe, nem volt más választásom, akármennyire is kértem, hogy velem maradhasson, ő kikötötte: macskának nincs helye a lakásban, neki ez az elve, és ebből nem enged, nagyon sajnálja. Így viszont nap közben többször lejárok hozzá simogatni, és etetni, időnként felveszem, és sétálok vele az udvaron, ismertetem az új környékkel, éjszaka pedig, amikor tudom, hogy apám már nem cigizik és szaladgál a lakásban, titokban mindig felhozom magamhoz a szobámba és együtt töltjük az éjszakát - ilyenkor látni rajta, hogy nagyon boldog (én is). Pár nap múlva lehet, hogy megpróbálom szabadjára engedni, mert nincs szívem a pincében tartani, ahol ráadásul egész nap egyedül van. Köszönöm az eddigi válaszokat
2021. jan. 8. 11:30
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Minimum két hetet várj vele, figyeld,hogy amikor kint vagy vele hogyan reagál. Új hangok,zajok,kutyák, veszélyek,meg kell szoknia.
2021. jan. 9. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!