Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miert bolhas meg mindig?

Miert bolhas meg mindig?

Figyelt kérdés

Figyelmetlen voltam, elfelejtettem a bolhairto cseppet ujra adni egy honap leteltevel, igy bebolhasodott az egy eves ivartalan kandurom.

Egybol mindent fertotlenitettem, ot lekezeltem bolha elleni samponnal, kapott fortline spot-ont es egy nyakorvet is. Ez volt harom hete, a fekhelyeit harom naponta porszivozom, takaritom. Ma eszrevettem, hogy van benne elo bolha, a szeme alatt, plusz miutan azt kivadasztam belole a grabancanal eszleltem egy csomo bolhauruleket es egy "lakot" aki elmenekult elolem....

Rosszul kezeltem volna, vagy mennyi ido mire elpusztulnak ezek a rohadekok?



2021. jan. 11. 13:19
 1/6 anonim ***** válasza:

Mi tablettát vettünk bolha ellen, 4-6 ezer ft körül volt.

Rendelt a doki mert amúgy nem tartottak ilyet.

A nevét már nem tudom, de nagyon hatásos volt. Jobb mint a cseppek.

2021. jan. 11. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Sajnos ha már elszaporodtak, a környezetet is kezelni kell. Nem elég porszívózni, de ha megteszed a porzsákot ürítsd ki azonnal egy szemetes zsákba és kösd össze a száját. A padlót forró mosogatószeres vízzel mosd fel porszívózas után! Sajnos a bolhák elég jól bírják a vegyszereket... mi nyáron küzdöttünk velük! Végül szakembert hívtunk az megoldotta a problémát. A cicámra raktunk olyan cseppet ami a bolha peték növekedését meggátolja, az ágyneműt, ruhákat forró ecetes majd forró öblítős vízben mostam ki, különös figyelemmel a paplannal. Míg nem jött ki a rovarirtó, addig ezekkel a módszerekkel nagyjából sikerült lecsökkenteni a számukat, de nem sikerült teljesen kiírtanom őket. De hogy felmérd mennyi bolha van a házban, arra van egy jó házi módszer. Egy lapos tányérba tegyél mosogatószeres vizet, én Jar-t használtam. Keverd el benne a szert, majd rakd le a tányért a földre. Tegyél felé valamilyen fényforrást, én kis elemes lámpát használtam. Hagyd kint éjszakára. A bolhákat vonzza majd a fény, és odaugrálnak, de a mosogatószer a vízben nem engedi, hogy kiugorjanak belőle és lehúzza őket a vízbe. Én rengeteg bolhát fogtam meg így, és nem is gondoltam volna, hogy ennyi van a lakásban, mert a cicámon csak ritkán vettem észre egyet.
2021. jan. 11. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

#2

Felmosni ugy nem igen tudok, mert padloszonyeg van, de igy is atmostam forró domestosos vizzel amennyire lehetett, mindemt magas hofokon atmostam, vettem dm-be kapható bolhairto szert, azzal is befujtam amit csak lehetett es "szabad"

Mivel kijaros cica nem lehet, hogy ahova jar onnan hozza haza? Mondjuk bele se mehetne a csepptol, meg nyakorvtol szerintem, marmint az a lenyege...

Nem ivott bele a cicad a mosogatoszeres vizbe?

2021. jan. 12. 00:24
 4/6 anonim ***** válasza:
A bolhát sajnos te is hazaviheted az utcáról, szerintem hozzánk is úgy jutottak be. Nem, nem ivott bele, nem is érdekelte.
2021. jan. 12. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ráadásul mi panelba mentünk lakni Pestre és ott kaptuk el valahogy, nem is értem hogy sikerült.
2021. jan. 12. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
megfelelő mennyiséget raktál rá kilóra kiszámolva? Én régen kevesebbet raktam, frontlineal már jártam ugyanígy (a macskekom 6 kilos).. nem döglöttek eléggé a kis gedvák.. Én akkor áttértem advantage-re (4kg+os) ami kiirtotta a bolhákat (de ennek is kellett vagy két honap), nem havonta hanem szigorúan 4 hetente rakom rá a doki ajánlása szerint. Viszont ez a szer csak a bolhára jó semmi másra. Vannak szélesebb spektrumú cuccok amik jóval drágábbak de minden más élősködöt is elintéznek: pl fül atka. Én pont emiatt most készülök rátenni a cicára egy másik készítményt ami szélesebb spektrumú mint az advantage. De amúgy bolhák ellen ajánlom az advantaget normálisan a súlyhoz adagolva. s kell egy kis idő amig megdöglik az összes. kb úgy képzeld el h a cicád összeszedi a lakásban a bolhákat, megcsipik őt, és belehalnak. nem igazán tudnak petéket sem rakni anélkül, hogy csípnének.. szóval előbb utóbb elfogy, de a cicád lesz a "terminátor" s eltart egy ideig.... amúgy biokillel is befújhatod a szőnyeget ahol van esély h lehet bolha vagy bolha pete. A boltokban kaphato bolhairtó spray igazából sima rovarirtó csak más címkével. már hasonlítottam össze jo párat... be lehet fele fújni a kanapét is persze büdös de talán valamennyi bolhát és petét megöl. annyival is kevesebbet kell a macskádnak eltennie láb alol a spot-on készítményen keresztül..
2021. jan. 18. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!