Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Melyik a legönállóbb macskafaj...

Melyik a legönállóbb macskafajta vagy macskafajták?

Figyelt kérdés

Olyan macskafajtát keresek aki lakásban való tartásra alkalmas, nem igen hullatja a szőrét és egyedül is elvan-önálló( tanuló vagyok, simán van olyan napom sajnos mikor 16:30ig is bent vagyok az iskolában) az öcsém és az apám hál istennek viszont többnyire hamarabb otthon vannak, meg nyilván nekem sem minden napom tart fél ötig (a hét legtöbb napján 14-15 re otthon vagyok, van amikor viszont már akár 13ra is)

Tudom hogy egy macskával is kell elegendő időt foglalkozni mégis olyan fajtát keresek amelyik jobban viseli az egyedüllétet

Köszönöm a válaszokat!



2021. jan. 12. 23:08
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A macskák fajtától függetlenül jobban viselik az egyedüllétet, mivel napi 16-18 órát alszanak. Ha reggel rászánsz egy félórával korábbi kelést, és suli után a hosszú napodon is tudsz vele foglalkozni, akkor teljesen jól ellesz bármelyik macska. :)
2021. jan. 12. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
68%
Az enyém önálló, karthauzi. nem tudom fajtajelleg -e. nem lehet bizergálni.. csak egy nap max 2x hagyja.. (mondjuk a játék mehet 0-24 ben) de a lelkizés - simi.. max 2 perc
2021. jan. 12. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
81%
A fajták inkább külső jellegeket határoznak meg, de talán a perzsa ilyen, azok még az átlagnál is lustábbak.
2021. jan. 12. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
33%
Fajtán belül is eléggé egyedfüggő, de amúgy a legtöbb "sima" házi macska is jól elvan a nap nagy részében egyedül.
2021. jan. 13. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
24%

Ami nem annyira szőrhullajtó az tálán a bengáli. Viszonylag elvan egyedül, ha van sok játékja amivel magában is tud játszani.


Ha a szőr téma nem fő szempont akkor viszont a házi macskát mondanám legönállóbbnak. Sokat alszik, nyugodt.

Brit rövidszőrű, perzsa is ilyenek.

2021. jan. 13. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem brit cicám van, tökéletesen elvan saját magában, ha otthon vagyok, akkor sem lóg folyton rajtam. De azért egy hosszabb nap után nagyon szokott nekem örülni, ha hazaérek.
2021. jan. 13. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Lusta csak egy beteg macska lehet.)

Ciklusuk van, alszanak néhány órát és vadásznak egyet, majd megint alszanak és fent vannak. Teljesen mindegy hogy éjjel vagy nappal van ezek így csinálják mert ragadozó és macska.

2021. jan. 15. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!