Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szeretnénk egy kinti-benti...

Szeretnénk egy kinti-benti cicát, tudnátok tanácsot adni a házhoz szoktatasban?

Figyelt kérdés

Apósom cicaja elpusztult sajnos novemberben. Ok a szomszédaink. Nem szeretnének másik cicát, viszont mióta meghalt a cica elszaporodtak az egerek és patkányok (az idióta szomszéd mindenfele állatot tart mocsokban és jönnek át tőle, már elvileg elveszik tőle az állatokat, de sajnos az meg idő, hogy a rágcsálók is eltűnjenek.)

Nem lakunk forgalmas helyen, csak az jár autóval, aki itt lakik, nem szoktak elütni itt cicákat szerencsére. Apósom cicaja is 16 évet élt, beteg lett, azért halt meg.

Ő csak kinti cica volt, de en kinti-benti cicát szeretnek. Lányt, mert talán ok kevésbé koricalnak messzire, ezzel is csökkenne az esélye hogy a kb 1 km-re lévő forgalmasabb út fele menjen.

A kérdésem konkrétan az lenne, hogy ilyenkor hogy történik a házhoz szoktatas? Tehát hogy tudja, hogy ő itt lakik és ne akarjon elmenni? Kölyök cica fog kelleni, mert van két kutyusom, cavalier spanielek, szeretik a cicákat, de apósom cicaja is bántotta őket, egyebkent is azt tapasztaltam, hogy a felnott cicák nehezen fogadjak el a kutyákat.


2021. jan. 13. 09:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Tokmindegy milyen nemu a macskad, ivartalanitani kell, es akkor talan annyira nem mennek messzire. Bar az en velemenyem az, hogyha kint (is) tartok macskat, akkor macskabiztossa probalom tenni a keritest, mert a kertben azert nagyobb biztonsagban van, mint az utcan.

Egyebkent meg ragcsaloirtast javaslok, mert a patkanyok ellen nem biztos, hogy eleg lesz a macska.

A szoktatast pedig ugy kell csinalni, hogy eleinte csak bent tartod a macskat par hetig, kolykoket telen foleg, hiszen nagyon hideg van kint. Aztan szepen lassan felugyelettel legyen kint a kertben, figyelj ra, majd amikor mar kint is magabiztosan mozog, akkor talan egyedul lehet hagyni. De ez egy folyamat, ha csak ugy kirakod mar elso nap, akkor konnyen eltevedhet, talan vissza se jon soha tobbet.

2021. jan. 13. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Kölyök cicát eleinte bent tartod, 5-6 hónapos kortól tudod elkezdeni kiszoktatni (ha 8-12 hét között hoztad el). Eleinte felügyelettel rövidebb időre legyen kint, tehát legyél ott vele, aztán lehet növelni ezt az időt.

Ami fontos, hogy mire a kiszoktatást elkezded, tanulja meg a nevét, tehát bent is szólongasd sokat vacsinál, jutifali osztásnál.

Plusz ha már kint is van, legyen egy napirend, hogy 8kor és este 6kor van kaja pl, és mindig olyankor hívd, mindig legyen kaja. Hamar meg fogja tanulni, hogy időre ott legyen.


Kinti cicánál mindenképp legyen ivartalanítás - nem csak a szaporulat, de a nemi úton terjedő betegségek miatt is -, plusz egy kinti macskának több oltás kell, mint egy csak bentinek, ezeket is kapja meg mindenképp.

2021. jan. 13. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszi. Persze a ragcsaloirtast már elkezdtük, csak sajna van utánpótlás és amíg volt cica a telken, addig valahogy nem mertek atjonni. A kutyainkat úgy tűnik kirohogik, bár ok főleg benti kutyák, főleg ebben a hidegben nem hajlandóak kint lenni.

Ivartalanitas egyértelmű. Macska biztossá semmikepp nem tudjuk tenni a kerítést, az teljesen esélytelen nem egy pici kis kertecskéről beszélünk, eleve 3 telket nyitottunk össze. A lány cica azért lenne jobb szerintem, mert volt apósomnak fiú cucaja is, ő 3 éve halt meg és ő jóval többet koricalt és meg így is verekedett is, hogy ivartalanitva volt. A lány cica sose jött haza sebekkel és ritkán ment el az utcából is. Illetve az exemnek volt benti ivartalan fiú cicaja aki minden éjjel amikor el aludtam, megtámadott engem, szóval maradjunk annyiban, hogy negatívan diszkriminalom a fiú cicákat 😀

2021. jan. 13. 09:53
 4/11 anonim ***** válasza:

Eleinte csak bent kell tartani, legalább pár hétig, míg az oltási meg nincsenek, de legjobb lenne ivartalanításig. Ennyi idő alatt megszokja a helyét is.

A macska érdekében mégis jobb lenne, ha vagy csak benti lenne, vagy olyan kerítés lenne, amin nem tud kimenni. Erre egyébként a törvény is kötelez, más kérdés, hogy nem szokás betartani.

2021. jan. 13. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Hat cicák esetében valóban nem. Ténylegesen meg nem láttam olyat, hogy valaki kijárásbiztosra csinálta meg a kertjét egy macska tekintetében. Ezt maximum ilyen madarhaloval tudom elképzelni, ami az állatkertben is van. Csak bentre nem kell cica, elég a két kutya (meg eleve a szándék hogy tavol tartsa a ragcsalokat ezt bentről kicsit nehezen tudná megtenni) és sajnos láttam, hogy az exem cicaja se szeretett igazán csak bent lenni. Amint adódott lehetőség szokott is azonnal. Nem igazán erre vannak programozva a macskák. Persze forgalmas helyen en nem is tartanék vagy tényleg ott csak bent. Egyébként exemék is elköltöztek vidékre a párjával és ott boldog kinti-benti macska lett.
2021. jan. 13. 10:14
 6/11 anonim ***** válasza:
72%

Persze, boldog kinti-benti macska, amíg mondjuk szét nem tépi egy kutya, falun azért rohadt sok van.

Én mondjuk az évek alatt 5-6 betévedt macskát ástam el az udvarban, a kutyáim nagyjából mindent élő állatot megölnek, ami betéved (terrierek).

2021. jan. 13. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nézd en nem mondom, hogy veszélytelen egy macska élete. Sajnos nem. Be akarok fogadni egy macskát akit máskülönben jó eséllyel vízbe folytananak, vagy szélnek eresztenek valahol. Mivel apósom macskáit 13 és 16 év alatt nem tépte itt szét semmi, gyanítom nem nagyon élnek errefelé olyan kis vérmes terrierek, mint a tieid.
2021. jan. 13. 10:47
 8/11 anonim ***** válasza:

Te dolgod, én csak felsoroltam a lehetőségeket. A különböző betegségekről nem is beszélve.

Csak utána ne sírjon a szád ha Cirmike nem jön haza.

2021. jan. 13. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a figyelmesség és a kérdés továbbra sem az volt, hogy fogadjak e örökbe cicát bentre. Nem áll szándékomba. Bejöhet ha akar, kimehet, ha akar. Ha magától lesz benti cica, nem fogom kizavarni, de ezt erősen kétlem... betegségek ellen vannak oltások, tisztában vagyok vele, hogy így lehet, hogy hamarabb meghal, mint egy benti cica. Szakadjunk le erről a vonalról.
2021. jan. 13. 11:01
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Zárójeles megjegyzés: létezik ilyen háló, cicahálónak hívják :) puhább, mint a csirkeháló vagy mint az állatkerti madárketrecek, de a cica nem tudja átharapni.

És létezik cicabiztos kerítés is, olyan szerkezet van a tetején, amire nem tud felkapaszkodni.


Nem téríteni akarok (bár a benti cicák híve vagyok), csak érdekességként írom. :)

Nyilván, mivel neked haszonállatként kell, ez esetedben nem lenne megoldás, hiszen akkor a patkányokhoz se fér hozzá.


De ha méreggel irtjátok őket, várj még a macskával, vagy tényleg ne engedd ki pár hónapig. A mérgezett patkányba/egérbe belefalva ő is elpusztulhat.

2021. jan. 13. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!