Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szeretnénk egy kinti-benti...

Szeretnénk egy kinti-benti cicát, tudnátok tanácsot adni a házhoz szoktatasban?

Figyelt kérdés

Apósom cicaja elpusztult sajnos novemberben. Ok a szomszédaink. Nem szeretnének másik cicát, viszont mióta meghalt a cica elszaporodtak az egerek és patkányok (az idióta szomszéd mindenfele állatot tart mocsokban és jönnek át tőle, már elvileg elveszik tőle az állatokat, de sajnos az meg idő, hogy a rágcsálók is eltűnjenek.)

Nem lakunk forgalmas helyen, csak az jár autóval, aki itt lakik, nem szoktak elütni itt cicákat szerencsére. Apósom cicaja is 16 évet élt, beteg lett, azért halt meg.

Ő csak kinti cica volt, de en kinti-benti cicát szeretnek. Lányt, mert talán ok kevésbé koricalnak messzire, ezzel is csökkenne az esélye hogy a kb 1 km-re lévő forgalmasabb út fele menjen.

A kérdésem konkrétan az lenne, hogy ilyenkor hogy történik a házhoz szoktatas? Tehát hogy tudja, hogy ő itt lakik és ne akarjon elmenni? Kölyök cica fog kelleni, mert van két kutyusom, cavalier spanielek, szeretik a cicákat, de apósom cicaja is bántotta őket, egyebkent is azt tapasztaltam, hogy a felnott cicák nehezen fogadjak el a kutyákat.


2021. jan. 13. 09:25
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

Nem méreggel. Csapdával. Van egy egy éves kisfiunk és két kutyánk, szoba sem jöhet méreg.

Tudom hogy van ilyen, élőben magánháznál még sosem láttam. Illetve mint írtam hatalmas területről beszélünk. 3 telek. Gyanítom nem 3 Ft lenne egy ilyen komplexum kiépítése. Ráadásul 4 kerítésből 3,5 nem a mienk. Csak a ház előtti a mienk. A hátunk mögötti a hátsó szomszédoké a jobboldali a szomszede, a miénket apósomék és köztünk le van bontva értelemszerűen a következő kerítés és a másik két telek első kerítése az övék. És igen valóban haszonállatnak kell. Illetve is. Nyilván szeretjük a cicákat.

2021. jan. 13. 14:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!