Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hülyén néz ki, ha valaki...

Hülyén néz ki, ha valaki nacskát sétáltat?

Figyelt kérdés
A macskám nagyon szeret kimászmálni a lakásból, de a házból már nem merem kiengedni, mert félek, hogy elszökik. Ha kivinném az utcára pórázon, nagyon hülyének néznének? :D Van olyan, aki sétáltatott már macskát pórázon?

2021. jan. 14. 14:52
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Nem azért vinném ki, hogy nagy túrákat csináljon, hanem mert szokott nyávogni, hogy menne ki. A lényeg, hogy kint legyen egy kicsit a levegőn, nézelődjön. Szerencsére kertvárosban lakom úgyhogy nyugis a hely és csak késő délutánonként mennék ki vele egyszer-egyszer. Szerintem azért macskát tartani a lakásban nem állatkínzás. Nem nagytestű, mint egy kutya úgyhogy van mozgástere.
2021. jan. 14. 15:41
 12/20 anonim ***** válasza:
0%

"Szerintem azért macskát tartani a lakásban nem állatkínzás."

Mert a macska is azt mondta, ugye? Az állatkínzók mindig meg tudnak magyarázni mindent.

Lakj a lakásodban 15 évig, aztán megtudod.

Kár a szóért, attól a szerencsétlen állatnak nem lesz jobb, de még végig is vonszolod majd a városon kötéllel a nyakában. Grat.

2021. jan. 14. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
93%
A hozzá nem értő, idős falusiak furcsállják. Városból költöztünk falura, a benti cicánknak van hámja, naponta kivisszük az udvarra, először nagyon fur volt annak, aki még nem látott ilyet. Ellenben ezek az emberek sok kivasalt cicát láttak már az átmenő forgalom miatt, és hamar megértették, hogy mi jobban szeretjük a cicánkat annál, hogy elkóborolni hagyjuk. Meg hát igaz. Kit érdekel ki mit gondol? :)
2021. jan. 14. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

12-es, téged inkább válaszra sem méltatlak.

2021. jan. 14. 21:12
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Azt nem értem, hogy az ilyen 12-eshez hasonló emberek miért nem tiltakoznak az ellen soha, hogy kutyát lakásban tartani állatkínzás? Nekünk például utcáról befogadott macskánk van, aki egyáltalán nem akar kimenni, csak les az ajtóból ki a kertbe. Már 12 éves, szóval ennyi idő alatt, ha olyan nagy állatkínzásnak tartaná a benti macskák életét, 100x kiszökött volna. Hozzáteszem, mindezt úgy, hogy kutyánk is van, és sokszor nyitva van az ajtó, hogy ők ki-be tudjanak járni (persze jó időben, nem ilyenkor télen).

Mellesleg törvényi előírás, hogy a gazda köteles az állatát a birtokán belül tartani és onnan felügyelet nélkül nem kiengedni. Magyarán, aki hagyja, hogy a macskája összevissza kóboroljon, az lényegében törvényszegést követ el. Ami nem mellesleg veszélyes, elsősorban a cicára, de mivel balesetet okozhat, más emberekre is. Nem tud mindenki macskabiztos kerítéssel ellátott kertes házban élni, vagy dróthálós kifutót építeni a cicának, nem mellesleg szerintem utóbbinál akkor már jobb a pórázon való sétáltatás.

Ja és az állatmentő szervezetek, akiktől macskát lehet örökbe fogadni, sokszor feltételként szabják, hogy a cica kizárólag benti tartású lehet. Győzz már meg mindenkit, hogy ők is állatkínzók, elsősorban őket. ;)

2021. jan. 15. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem hülyeség, szokták a macskákat is pórázon sétáltatni. Éppen egy srácot láttam a múltkor és beszéltem is vele. Azt mondta hogy csak a kutyák miatt nehezebb mert megvadulnak és arra is vigyázni kell hogy ne szedjen össze betegséget a kutyapiszokból a fűben.
2021. jan. 15. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Ment a zöld.
2021. jan. 16. 08:34
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
Én szoktam. Nem úgy sétál, mint egy kutya, mi mindig ugyanazt a kört tesszük meg a ház körül, ezen kívül semmi más nem érdekli, néha még ez se. Van aki furán néz rá, de a legtöbb ember pozitív. Vagy semleges. Szerintem - főleg városban - látnak annyi dolgot, hogy egy sétáltatott macska nem oszt nem szoroz, főleg hogy a kutyával ellentétben nem is piszkit sehova.
2021. jan. 17. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

A póráz mellett szólnak az ilyen sztorik:

[link]

2021. jan. 17. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

:'(

Köszönöm a válaszokat!

2021. jan. 18. 05:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!